Server bağlantısı nasıl güçlendirilir?

Polat Baylan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ofisde kullandığımız program ofisteki ana bilgisayara bağlı fakat program biraz yavaş çalışıyor bunun sebebide ana bilgisayarla yavaş bağlantı kurmasıymış galiba bu bağlantıyı nasıl güçlenirebilirim bu arada Mac'da Parallels Desktop kullanıyorum sanal bilgisayar olarak sanal bilgisayarda bu bağlantıyı nasıl güçlendiririm programımızın adı zirve müşavir SQL server ile çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Local ağ üzerinden bağlantı sağlandığı için hat yavaşlığı değil fakat konfigürasyon ile alakalı yavaşlık olabilir.
Sunucunuzun özelliklerini belirtebilirseniz daha sağlıklı yönlendirmeler yapabiliriz.
Örnek: İşlemci modeli, Ram, Sunucu modeli.

Sunucuda SQL koştuğu için en önemli materyal CPU ve Disk tabi yapılan işleme görede değişir.
Disklerinizi Nvme SSD tercih edebilirsiniz oldukça işe yarayacaktır.

NVMe SSD ne oluyor acaba ben çok anlamıyorum bunu nasıl yapabileceğimi anlatan bir video falan var mı? Sunucu bilgisayarın RAM'ı 8 GB diye biliyorum fakat diğer özelliklerine hiç bakmadım bilmiyorum benim kuullandığım bilgisayar Mac book Air M1 8 GB RAM ve M1 Apple işlemci komfigurasyon yavaşlığı nasıl hızlandırılır acaba Windows 11 kullandığım için yavaş olabilir mi belki kullandığım program Windows 10 da daha iyi çalışıyordur diye düşündüm olabilir mi sizce çok anlamıyorum açıkçası bu tür şeyleri o yüzden

çok soru soruyorum
@Verimek

Yeni konular

Geri
Yukarı