Server kurarak nasıl para kazanılır?

Teymen_06

Decapat
Daha fazla  
Server için en önemli donanımlar nelerdir?
Minimum hangi donanımlar ile kar elde edebiliriz?

Linux server mı? Windows server mı?

Nasıl bir sunucu?
Server için en önemli donanımlar nelerdir?
Ne için olacağına bağlı olarak değişir ama genel olarak CPU ve RAM'dir.
Minimum hangi donanımlar ile kar elde edebiliriz?
Fiziksel olarak tutacağınız bir sunucudan kâr edemezsiniz, herhangi bir site üzerinden sanal sunucu alabilirsiniz, bu da zaten size belirli donanım aralığı sunacaktır.
Linux server mı? Windows server mı?
Kullanacağın işe bağlı olarak değişir, genel olarak sadece Discord botları/Reddit botları gibi basit terminal işlerleri için kullanacaksan Windows önermem. Ubuntu server ve Screen* kullanarak bu işi çözebilirsin. Daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Fiziksel sunucu alıp üzerinden para kazanmayı düşünüyorsanız, hosting satabilirsiniz. Bunun için ciddi miktarda yazılım ve teknik bilgiye sahip olmanız lazım. Onun dışında her ay eksiye geçebilirsiniz.

Hosting için ciddi anlamda sermaye gerekiyor. Benim istediğim ise 1 bilgisayar ile ufak paralar kazanmak, elektrik faturasını karşılasa yeter.
Yok karşılamaz diyorsanız sanal sunucular ile nasıl para kazanabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Fiziksel sunucu alıp üzerinden para kazanmayı düşünüyorsanız, Hosting satabilirsiniz. Bunun için ciddi miktarda yazılım ve teknik bilgiye sahip olmanız lazım. Onun dışında her ay eksiye geçebilirsiniz.
Hocam Rashberry Pi 3 B+ ile bir sunucu kursam sizce kâr edebilir miyim? Sizce ne tür bir sunucu kurarsam kâr elde ederim? Bana tavsiyeniz var mıdır? Merakımdan soruyorum. İyi forumlar, saygılar...

Hosting için ciddi anlamda sermaye gerekiyor. Benim istediğim ise 1 bilgisayar ile ufak paralar kazanmak, elektrik faturasını karşılasa yeter.
Yok karşılamaz diyorsanız sanal sunucular ile nasıl para kazanabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Karşılamaz, hem donanımına hem elektriğine yazık. Sanal sunucular VDS olarak geçer. Makul fiyatlara aylık 80-90tlye alabilirsiniz. Download hızları da 1000/1000 oluyor genellikle. İşinize daha çok yarar, hem ekstra hiçbir iş ile uğraşmazsınız. Bunun içinde ne yapacağınız size kalmış, insanların botlarını vesaire ucuz fiyata hostlayabilirsiniz. Veya kendi sunucunuz üzerinden çalışan başka uygulamalar geliştirebilirsiniz. Yapılabilecekler sınırsız, benim bir şey demem doğru olmaz.
Hocam Rashberry Pi 3 B+ ile bir sunucu kursam sizce kâr edebilir miyim? Sizce ne tür bir sunucu kurarsam kâr elde ederim? Bana tavsiyeniz var mıdır? Merakımdan soruyorum. İyi forumlar, saygılar...
Değmez bence, elektrik vesaire bir kenara bıraktım habire bir internet harcayacak. Eğer kişisel bir sunucu olarak planlıyorsanız evet Raspberry çok iyi iş yapar. Lakin diğer insanlara vesaire açılayim üstünden para kazanayim diyorsanız asla yetmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı