Server Programcılığı Hedefim Nasıl Olmalı?

dedmouse

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, sizlere bugün bu işlere merak sardığımdan beri aklımda olan, hep hevesimin olduğu ama bana yol gösterebilecek birisinin olmamasından bu konuya başlayamadım. Sizinde bildiğiniz üzere, PHP destekli serverlar Linux'tan oluşur iken, ASP destekli serverler Windows'dan oluşmakta. Benim seçimim, master olmak istediğim alan ise günümüzde diğerine oranla çok daha fazla kullanılan Linux serverler. Linux serverler için elbette C, C++, Python, Ruby, Perl gibi programlama dilleri baştacı. Benim gelecekte olmak istediğim ise; Linux server yönetimi gibi birşey. Tam adını koyamadım henüz :) Şuan C#'ı okulumuzda görüyoruz. Seneye HTML, ASP.NET diye alıcaz kafayı gidicez, gidicez de nereye? Windows üzerinden ilerliyoruz her zaman. Konuyu fazla uzatmadan bitireyim. Sizce, benim yol çizergem nasıl olmalı? Saydığım diller arasında en istekli olduğum C dili fakat C dili ile Linux Server'de tam yetki sağlayabilir miyiz? Linux, daha doğrusu sunucular, serverler hep gelişmekteler. Sizce, C dili artık ömrünü server programlaması açısından yitirip yerini C++'a mı bırakacak? Fikirlerinizi bekliyor, teşekkür ediyorum.

Not: Server güvenliği gibi konulara da ilgim olduğu için, bu tür kitap önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Web tasarim bolumu okuyan 10. Sinifsin galiba. Bende 12. Eger 10 isen hic ASP ile meraklanma. Ben hic sevemedim. Yada ben tasarlama yapamadim. Ama PHP candir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı