Serverlar için neden çoğunlukla Ubuntu kullanılıyor?

giovanni3453

Picopat
Neden Ubuntu yerine başka dağıtımlar kullanılmıyor? Ubuntu yerine Debian ya da slackware falan kullanılsa çok daha iyi olmaz mı? Serverlar hakkında hiç bilgim yok aydınlatırsanız sevinirim.

Ben centos, almalinux veya rocky linux kullanıyorum. Zaten bir masaüstü görünümüne ihtiyaçda duyulmuyor. Web site barındırmak için bunlar ideal bence.

Ben CentOS, AlmaLinux veya rocky Linux kullanıyorum. Zaten bir masaüstü görünümüne ihtiyaçda duyulmuyor. Web site barındırmak için bunlar ideal bence.

Büyük oranda Ubuntu kullanılıyormuş adı Linux ile standartlaştığı için herhalde günümüzde masaüstü olarak da en çok kullanılan dağıtım aynı zamanda kullanımı da kolay son kullanıcı için de o nedenle olabilir.

Büyük oranda Ubuntu kullanılıyormuş adı Linux ile standartlaştığı için herhalde günümüzde masaüstü olarak da en çok kullanılan dağıtım aynı zamanda kullanımı da kolay son kullanıcı için de o nedenle olabilir.
Ben hiç öyle bir bilgiye şahit olmadım. Zamanında çok vds'de sattım. Satın alan 10 kişiden 1'i ubuntu kuruyordu ortalama.

Ben hiç öyle bir bilgiye şahit olmadım. Zamanında çok VDS'de sattım. Satın alan 10 kişiden 1'i Ubuntu kuruyordu ortalama.

Sen diyorsan doğrudur reis serverlar hakkında bilgim yok zaten belirttim ama internette gördüm kaç kere başka ülkelerde mesela Amerika da falan Ubuntu kullanılıyormuş çoğunlukla server için.

Geri
Yukarı