Servis Sağlayıcılar Belediyenin Altyapısı Kiralıyor Mu?

Daha fazla  
Oturduğum yerde fiber döşeniyor ve kaldırımları kazıp fiber boruları koyuyorlar, sokak başlarında IBB/FO yazan rögar kapakları var. Acaba Superonline ve Türk Telekom bunlardan altyapı kiralıyor mu? VDSL olarak kullansak bari.

Türk Telekom'u görmedim ama Superonline'ın o hattan fiber çektiğini gördüm. Sonuç olarak Superonline'ın yanında muhtemelen Türk Telekom ve diğer firmalar da kiralıyordur.

ADSL hatlarının kiralandığını biliyorum ancak Fiber hatlarını firmalar kendileri çekiyor.

ADSL hatlarının kiralandığını biliyorum ancak Fiber hatlarını firmalar kendileri çekiyor.
Kiralama değil zaten Türk Telekomda çalışmış olan bi abi vardı o söylemişti Süperonline altyapı döşedigi her yere 2 boruda Türk Telekom için ekliyomuş anlaşması bu yöndeymiş ve Türk Telekom bu şekilde bedavadan altyapı sahibi oluyo demişti.

Evin 350-400 metre aşağında tip7 saha dolabı var. Tahminen ne kadar hız alabilirim? Bir de evin orda Türk Telekom rögar kapağından var:http://i.hizliresim.com/O0y47Q.png
O rögar kapağı saha dolabına uzak olanlar için mi konuluyor ? Ne işe yarıyor o rögar kapağı ?
Bu arada isttelkom alt yapı şefiyle görüştüğüm de ıssler alt yapımızı kirayabilir demişti.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı