Servise gönderdiğim monitör kargoda kırılmış

Corleone

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Monitörümdeki problem nedeniyle monitörümü yetkili teknik servise kargoladım. Fakat yetkili servis monitörün panelinde kırık olduğu gerekçesiyle ürünü teslim almayıp iade etmiş.
Monitöre zarar gelmemesi için hem özenle ve dikkatli bir şekilde paketleme yapmıştım.
Bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim? Kargo firması ürünü benim kırık teslim ettiğimi iddia ederse ne yapmalıyım?
Yardımlarınız için teşekkürler.

Öncelikle geçmiş olsun, ben de bilgisayarımı kargo ile servise gönderirken şubedeki çalışanlar daima "Ürününüz kargoda kırılırsa hasar karşılanmaz" diyorlardı. Bildiğim kadarıyla kargolar sigortalı oluyor ama her kategori için durum aynı bilemiyorum.

Hocam, yetkili servisten tutanak isteyin. Mutlaka olması gerekir. Tutanak yoksa zaten suç onlara kalabilir. Mutlaka Tüketici Hakem Heyeti'ne gidin.

Hocam, yetkili servisten tutanak isteyin. Mutlaka olması gerekir. Tutanak yoksa zaten suç onlara kalabilir. Mutlaka Tüketici Hakem Heyeti'ne gidin.
Yetkili servisle görüştüm. Kargoyu açan arkadaş üründe hasar olduğu için tutanak tutmak istemiş. Fakat dediğine göre kargo görevlisi tutanak tutturmamış. Bu yüzden reddedip iade etmiş ürünü.

Hocam, bu mazeret değil. Tutanak tutacaklardı. Kime kalacak bu suç? Siz hakkınızı arayın.

Geri
Yukarı