Servispoint rezaleti (ASUS STRIX 2060)

Dava açardım yerinizde olsam. Belli bir şekilde vida veya sivri bir şeyin hasarı o. Kanıtlar ve deliller ile birlikte mahkemeye başvurun.

Çarşamba günü ASUS TR tarafından arandım...

Öncelikle ikna olmadığımı belirteyim.

Yurtdışı ile yazıştığım mailler vs. sonucunda onarım merkeziyle detaylı bir şekilde incelendiği görselleri yurtdışına da sorduklarını ve bu durumun kartın aşırı voltaj almış olmasından kaynaklanabileceği ve kullanım kaynaklı olduğu ve biz konuya asus merkezin müdahil olduğunu söyledi.

Servispointle alakalı bir çok kullanıcı şikayetlerinin tesadüften fazlasını ifade ettiğini ve iddia edilen fiziksel hasarın da hayatın olağan akışına aykırı olduğunu belirttim.

Bizlerde konuya müdahil olduk aynı düşünceye bizlerde sahip olabiliyoruz bizlerde eleştiriyoruz biz bu konuyu yurtdışındaki ilgili birime hasar görsellerini ileterek danıştık, kendileri de teknisyenle aynı fikirde olduğunu bu nedenle kullanıcı kaynaklı yaşanabileceğini onayladılar. dedi.

Onarım bedelinde insiyatif kullanarak toplamda 5250+250 TL 'e düşürebilirlermiş fiyatı. (KABUL ETMEDİM)

Cihaz çalışır vaziyetteymiş, testlerde hata verdiği için böyle bir onarım teklifi tarafıma iletmişler.

Kabul etmediğim için termal fan bloğu değişimi ve macun sürülerek iade edileceği, ileride gpu'nun sorun yaratabileceği bilgisini aldım.

Ek olarak dün bana gelen epostada "Serviste işlemler kamera altında yapılmaktadır. Bu nedenle servis tarafından cihazlara hasar verilmemekte , hasar verilirse sorumluluk alıp ücretsiz işlem yapılmaktadır. Bu görüntüler tarafınızla paylaşılmamakta ve mahkeme tarafından istenirse paylaşılmaktadır. " ifadesi paylaşılsa da telefonda kayıtların olmadığı sadece dış kutu hasar almış mı almamış mı o şekilde bir tespit yapılabildiği iletildi.

Tam bir türünün örneği paranızı almaya çalışan kendini çakal sanan bir teknik servis. İşi yargıya taşımanızı hakkınızı aramanızı bununla da kalmayıp maddi tazminat davası açmanızı öneririm. Onlar sizin paranızı ödünç almaya çalışıyor ise yargıda bunu kanıtlayıp cezalarını çekmelerini sağlamak sizlerin de hakkı.

Ben bunu ısrarla istedim. böyle bir ihtimal yokmuş her şey kamera kaydı altındaymış vs.

THH tarafında kanunen maalesef ciddi bir açık var, buradaki muhatap sadece fatura hangi firmadan alındıysa ona karşı hukuki süreç başlatılıyor, ASUS ve uyduruk servisleriyle "örneğin servispoint" bunlar hukuki olarak taraf değil.

Başka bir forumda bir arkadaşımızın yazdığı yorumu paylaşıyorum;

İzlere bakınca (kristalde 2 metal soğutucunun yüzeyinde 1 tane) sanki kartı toplanma aşamasındayken arasında vida vb. birşey kalmış ve farketmeden kapatmaya çalışırken ezilmiş gibi bir görüntü var.

Ayrıca silikonlarda yanık böyle oluşmaz zaten. Yüksek ısıda kalan veya yüksek voltaj sonucu gerçekten teknik olarak yandı denilen silikonda yani servisin kristal dediği yüzeyde herhangi bir iz oluşmaz. Hatta gerçekten alevin içinde bıraksanız yine kartta böyle bir iz olmaz. Sizin olayınızda bariz fiziksel hasar var.

Kartın çalışıp çalışmayacağı hasarın derinliğine bağlı, hasar gerçekten derinse kart silikonu dışında kalan parçaları için donör karta dönüşmüş demektir.
Öncelikle haklı olduğunuzu ve hakkınızı aramanız gerektiğini belirtmek isterim.
Benim burada anlamadığım şey şu: Asus size ürünü satmak ve 14 gün içerisinde iade almak ile yetkili. Asus, servis hizmetini başka bir firmaya devretmiş. Eğer ürün ayıplı değilse mağduriyeti yaratan servis firması değil mi? Servis firmasının kötü hizmet vermesi nedeniyle, hem Asus hem de siz mağduriyete uğratılmış olmuyor musunuz?
Üstte yazdığım gerekçeler çerçevesinde Asus'un dava edilmesine gerek yok. O nedenle kanunda da açık olduğunu düşünmüyorum.

Servisin size vermiş olduğu mutlaka belge olmalı. O belgenin muhattabı servispoint olacağından hukuki taraf olarak kabul edileceğini düşünüyorum. Tabii hukukçu arkadaşlar çok daha iyi bilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı