ServisPoint ve ASUS deneyimim

• Konuyu başlatan mba
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 468

mba

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba. ASUS anakartımda bulunan arıza için ürünü garantisi olduğu "ServisPoint"e yolladım.

PC'nin bazen açılması bazen açılmaması gibi bir durum mevcuttu. Bende sorunu detaylı şekilde anlatan bir not bıraktım ve gönderdim.

Anakart 1,5 aylık. 2 farklı işlemci, 3 farklı RAM, 2 farklı PSU ile denedim sorun düzelmedi. Soruna ait elimde video var.

Bugün ASUS'u aradım kartta problem görülmedi ama tarafınızdan bilgi almak için aranacaksınız dedi. Bakalım ne olacak, yeni bilgileri ve olanları burada paylaşacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 20 kez gitti geldi olmuştu. 3 kez anakart 3 kez ekran değişti en sonunda sattım. Ölü piksel çıktı serviste değiştirmediler. Garanti dışı adamın birine bile vermişlerdi.

Bende 20 kez gitti geldi olmuştu. 3 kez anakart 3 kez ekran değişti en sonunda sattım. Ölü piksel çıktı serviste değiştirmediler. Garanti dışı adamın birine bile vermişlerdi.
Hocam çok büyük ucuzluk heriflerin yaptıkları. Sözde herkes Asus'un reklamını yapıyor. Yok TUF serisi askeri bileşen kullanıyor, yok Strix serisi çok güzel vs vs. Yazıklar olsun bunlara

Merhaba. ASUS anakartımda bulunan arıza için ürünü garantisi olduğu "ServisPoint"e yolladım.

PC'nin bazen açılması bazen açılmaması gibi bir durum mevcuttu. Bende sorunu detaylı şekilde anlatan bir not bıraktım ve gönderdim.

Anakart 1,5 aylık. 2 farklı işlemci, 3 farklı RAM, 2 farklı PSU ile denedim sorun düzelmedi. Soruna ait elimde video var.

Bugün ASUS'u aradım kartta problem görülmedi ama tarafınızdan bilgi almak için aranacaksınız dedi. Bakalım ne olacak, yeni bilgileri ve olanları burada paylaşacağım.

Benim ekran kartim arizalanmisti hemen degisim veya iade secenegi sunmustular.

MSI ve Sapphire markalarıyla ilgili iki kez ServisPoint'in yolunu tuttum, çok şükür ikisinde de mükemmel sonuç aldım. Özellikle garantisi bitmiş MSI dizüstü bilgisayarın menteşesini 1.5 saat içinde ekran arka kapağıyla birlikte yenileyip geri vermeleri mest etmişti beni.

Sapphire ekran kartımı ise ısınıyor diye göndermiştim, direkt değişim yaptılar sıfırıyla 2-3 hafta önce.

Umarım sorununuz çözülür.

Hocam çok büyük ucuzluk heriflerin yaptıkları. Sözde herkes ASUS'un reklamını yapıyor. Yok TUF serisi askeri bileşen kullanıyor, yok STRIX serisi çok güzel vs vs. yazıklar olsun bunlara.

Ben artık dayanamadım kırıp atacaktım laptopu. En sonunda benden çıkmıştı sattım. Masaüstü vardı gidip 3090 aldım.

Benim verdiğim yer ASUS'un genel servis yeri SMS infocom.

ServisPoint'i arıyorum "Asus Anakart" diyorum, şeytan görmüş gibi hebele hübele deyip Asus'u arayın diyorlar.

16 Kasım 2023
Saat 17.00 civarı Asus beni aradı. Sorunu anlatmamı istediler anlattım. Sorunun videosunu e-posta üzerinden attım.
Bende "tekniker neler yapmış" diye sordum. Anakartta sorun varmış, bu sorunu BIOS güncellenerek giderilmiş yazmış servis. Bende "zaten göndermeden önce ben güncellemiştim, onlar nasıl güncellebiliyor" dedim. Hatta o anda 3404 güncellemesini söyledim hiç duraksamadan.
Açığa çıkan şey, servis hiçbir şey yapmamış. Yalandan problem uydurup yalandan çözüm yapmış. Şimdilik bu kadar.

17 Kasım 2023
Onarım durumu: Üzerinde dayanıklılık testi yapılıyor şeklinde değiştirildi.

20 Kasım 2023
Onarım durumu: "Ürününüz yetkili servise ulaştı ve belirtmiş olduğunuz arızalar inceleniyor." şeklinde değiştirilmiş.
Müşteri hizmetlerini aradım, test yapan tekniker tarafından arama talep ettim.

Talebim kabul edildi ve ServisPoint'e email atıldığını söyledi Asus. Ama günün sonunda kimse aramadı. Sanırım teknikerin canı istemedi veya keyfi yerinde değildi.

21 Kasım 2023
İki adet sıfır işlemci ve iki adet sıfır ram alıp test ettiğim anakartın sorunu geçmemişti, sorunu ispatlayan video bile attım ama servis anakarta sağlam raporu vermiş.
Önerileriniz nelerdir ?

Son düzenleme:
Önerileriniz nelerdir?
Eğer mümkünse sizin anakartınızı çalışan bir sistemin anakartıyla değiştirin. Bu durumu kayda alın ve çalışmadığını açık bir şekilde belirtin.

Yani eğer anakart cidden çalışmıyorsa bunun daha iyi bir ispatı olamaz herhalde. Genelde Asus odaklı Servispoint garanti işleminde hep sorun çıkıyor nedense. Geçmiş olsun. Umarım sorununuz çözülür.

Eğer mümkünse sizin anakartınızı çalışan bir sistemin anakartıyla değiştirin. Bu durumu kayda alın ve çalışmadığını açık bir şekilde belirtin.

Yani eğer anakart cidden çalışmıyorsa bunun daha iyi bir ispatı olamaz herhalde. Genelde Asus odaklı Servispoint garanti işleminde hep sorun çıkıyor nedense. Geçmiş olsun. Umarım sorununuz çözülür.
Dediğinizi yaptım. Video çekip gönderdim. Buna rağmen sağlam dedi. Asus global'e şikayet ilettim.

Geri
Yukarı