Rehber Ses Mühendislerinden Razer BlackShark V2 EQ & Mic ayarları

Neyinden memnun kalmadınız?

İade ettim. Ses ve oyun performansı açısından bayağı EQ ayarı denememe rağmen eski kulaklığımdan pek bir farkı olmadığını düşündüğüm için. 4 Katlık fiyat farkını neye verdiğimi anlamadım. Kulaklık biraz abartılıyor, alırken beklentilerim vardı o yüzden de beklediğim performansı alamadım ayrıca ara sıra cızırtı oluyordu.
En genel sebebi oyun performansı beklediğim gibi değildi.

İade ettim. Ses ve oyun performansı açısından bayağı EQ ayarı denememe rağmen eski kulaklığımdan pek bir farkı olmadığını düşündüğüm için. 4 Katlık fiyat farkını neye verdiğimi anlamadım. Kulaklık biraz abartılıyor, alırken beklentilerim vardı o yüzden de beklediğim performansı alamadım ayrıca ara sıra cızırtı oluyordu.
Tuhaf muhtemelen ayarları yapamadınız. Ben steelseries artic 3 ten geçmiştim konfor kalite performans anlamında kıyaslanmaz bile.

Tuhaf muhtemelen ayarları yapamadınız. Ben steelseries artic 3 ten geçmiştim konfor kalite performans anlamında kıyaslanmaz bile.
Hem buradaki ayarlardan hem de YouTube'dan tonlarca ayar baktım hiç birinden memnun kalamadım. konfor ve malzeme kalitesi açısından sorunum yok o konularda gayet başarılı bir kulaklık, oyun için yeterli fakat fiyatını hakedicek kadar olduğunu kesinlikle sanmıyorum.

Aynı şu videodaki arkadaşın dediği gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hem buradaki ayarlardan hem de YouTube'dan tonlarca ayar baktım hiç birinden memnun kalamadım. konfor ve malzeme kalitesi açısından sorunum yok o konularda gayet başarılı bir kulaklık, oyun için yeterli fakat fiyatını hakedicek kadar olduğunu kesinlikle sanmıyorum.

Aynı şu videodaki arkadaşın dediği gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam ben JD712den geçtim ve eskiden ses kasmıyormuşum diyorum ben. EQ ayarlarını yapmadım hepsi default olan 0da. Bu konudaki eq ayarlarını yapınca ses yankılıymış gibi geldi bana. Sadece thx açık ve otomatik halde kullanıyorum. Memnunum.

@Asyneum
Hocam benim çok cins bir problemim var çözemedim acaba sorun neyde? Sol kulaklık tarafı kendi kendine kısılıyor örnek 70-70 de bazen sol 65 60 düşüyor bunu çözemedim. Yazılımsal olarak bir driver çakışması mı tam olarak neyden yapabilir?

Apo equalizer da kullanıyorum sebebi sol ve sağ channel değiştiriyorum. İlk çocukluk zamanlarında kulaklık mikrofonları 360 derece dönerdi. bizde hep alıştık sağ tarafta mikrofon fakat ters takıyormuşuz. Ses kasamıyorum düz taktığım da o yüzden. Fakat bunla çakıştığını sanmıyorum Steelseries arctic 3 de bu şekilde yıllarca kullandım.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-03-14 at 20.49.33.jpeg
    WhatsApp Image 2023-03-14 at 20.49.33.jpeg
    55,2 KB · Görüntüleme: 65
@Machvins Merhaba hocam uzun zamandır Steam PUBG oynuyorum sizinde oynadığınızı okudum sizi etiketledim. Sizden ricam PUBG için kullandığınız ayarları verme şansınız olursa sevinirim. Oyunda yukarıdaki ayarları yaptım fakat sesler net değil. Önümdeki sesi iyi alıyorum fakat sağ arka çaprazın sesi geliyor ama nokta atış dönemiyorum. Yüzümü döndüğümde anlayabiliyorum. Bir de ses düzeği oyunda kısık geliyor.

@Machvins merhaba hocam uzun zamandır Steam PUBG oynuyorum sizinde oynadığınızı okudum sizi etiketledim. Sizden ricam PUBG için kullandığınız ayarları verme şansınız olursa sevinirim. Oyunda yukarıdaki ayarları yaptım fakat sesler net değil. Önümdeki sesi iyi alıyorum fakat sağ arka çaprazın sesi geliyor ama nokta atış dönemiyorum. Yüzümü döndüğümde anlayabiliyorum. Bir de ses düzeği oyunda kısık geliyor.

Dostum ben bu konuda ki arkadaşın ayarlarını yaptım birebir. Çok net sesleri alabiliyorum. Herhangi bir şey yapmadım oyun içinde de ses ayarlarında HRTF olması lazım açıkta kullanıyorum. SteelSeries Arctis 3 kullandığım zamanlar duymadığım, en ince hassas sesleri bile bu BlackShark v2 ile çok rahat duyuyorum çok memnunum açıkçası.

Hocam birebir aynı sorunu yaşıyorum, yerine alternatif bir model aldınız mı? Aldıysanız söyleyebilirseniz sevinirim. Bende iade etmeyi düşünüyorum o yüzden sordum.

Bir de kutu içeriğinde sadece Razer Gold üyeliği kartı eksik, onun da zaten süresi dolmuştu paketi açtığımda. Siz saklamış mıydınız o kartı, iade ederken gerekti mi? Nereden aldınız bilmiyorum ama.

Hocam birebir aynı sorunu yaşıyorum, yerine alternatif bir model aldınız mı? Aldıysanız söyleyebilirseniz sevinirim. Bende iade etmeyi düşünüyorum o yüzden sordum.

Bir de kutu içeriğinde sadece Razer Gold üyeliği kartı eksik, onun da zaten süresi dolmuştu paketi açtığımda. Siz saklamış mıydınız o kartı, iade ederken gerekti mi? Nereden aldınız bilmiyorum ama.
O kartın süresi geçmiş. 31 aralık 2022 yazıyordu, benden çıktı ama kullanamadım. Razer'ın mükemmel müşteri hizmetleri(!) de hakkımı vermedi umurumda değil modunda cevap verdi.

Geri
Yukarı