Rehber Ses Mühendislerinden Razer BlackShark V2 EQ & Mic ayarları

arkadaşlar iyi forumlar dilerim ben de v2 kullanıcısıyım bugün yaptıgım update sonrası aşırı pişman oldum ve yardıma ihtiyacım var
- Yürütmede thx spatial audio'yu seçerek kullanıyordum artık o yok razer usb sound card ve thx spatial var
seslerde ciddi azalma oldu sound normalization ve bass boost aktif etsem de hiçbir değişiklik olmuyor seviye net kaltie olarak etkisiz yani
yürütme cihazını hoparlor (thx spatial yapınca hiçbir sesi alamıyorum sadece hoparlor (razer USB sound card) seçili oldugunda ses alabiliyorum öncek, sürüm- sürümler böyle değildi

eski sürüme geçmeyi denedim fakat başarılı olamadım razer prg bilmiyorum ilk razer ürünüm discord vs yardımcı olabilir misiniz? şimdiden teşekkürler

@drgustav Sanırım Demo sekmesinden THX aktif ediyoruz. Sesin öncekisi gibi öyle değiştiğini fark ettim. Sound kısmında Stereo veya THX modlar arasında geçiş yapınca bir şey fark etmiyor. Ben Stereo ve THX profilleri için ayrı EQ ayarlanıyor diye düşündüm hangi profil seçili ise iki şeyde de aynı. THX artık direkt Razer USB Sound Card profil içine birleştirmişler oradan aktif edilebiliyor o da Demo sekmesinde THX seçince oluyor. Hatta THX aktif edince müziklerde ki boğuk sesi de gitmiş daha iyi ve yüksek olmuş THX'de müzik dinlerken. Bir de THX modu aktifken ve ses oynatmıyorken cızırtı gibi ses duyuluyordu o da gitmiş. Düzeltiyorlar bir şeyleri güncelleme aldıkça uygulama daha iyi olacak.

Son düzenleme:
@drgustav dediklerin bende çalışıyor THX aktif şekilde denedim, ayar biraz gecikiyor ama ayarı kurcaladığında ses oynatma sırasında sesinde değiştiğini fark ediyorsun. Ben bu ayarları aktif edip kullanmıyorum. Bu arada CS2'e girdim uzaktaki silah sesleri, konuşmalar ve bomba gibi seslerde yükselmiş. Sesi kısmak durumunda kalıyorum oyunlarda ki yüksek seslerden dolayı. Önceden müzik sesleri oyunlara göre daha yüksekti artık oyunlarda da ses seviyesinden tatminliği artmış durumda.

Son düzenleme:
@drgustav Sanırım Demo sekmesinden THX aktif ediyoruz. Sesin öncekisi gibi öyle değiştiğini fark ettim. Sound kısmında Stereo veya THX modlar arasında geçiş yapınca bir şey fark etmiyor. Ben Stereo ve THX profilleri için ayrı EQ ayarlanıyor diye düşündüm hangi profil seçili ise iki şeyde de aynı. THX artık direkt Razer USB Sound Card profil içine birleştirmişler oradan aktif edilebiliyor o da Demo sekmesinde THX seçince oluyor. Hatta THX aktif edince müziklerde ki boğuk sesi de gitmiş daha iyi ve yüksek olmuş THX'de müzik dinlerken. Bir de THX modu aktifken ve ses oynatmıyorken cızırtı gibi ses duyuluyordu o da gitmiş. Düzeltiyorlar bir şeyleri güncelleme aldıkça uygulama daha iyi olacak.
Bunu nasıl fark ettin benimde gerçekten öyle Sound kısmında stereo ve thx değiştiğimde fark yok. Demo kısmında değişince düzeliyor muhtemelen bugda daha yazılım. Ben tüm ayarları eskisi gibi yaptım stereoda bıraktım yeni ayarlar gelene kadar idare ediyorum.

@Machvins abi sinir krizi geçirerek odyofil değilim belki ama kalite ve ses ayarlarına dikkat ederim ses seviyesi ciddi şekilde azaldı Warzone oynarken güncelleme attı Warzone da ses aşırı yükseldi Discord seslerini duyamadım söylendigi gibi tekerlekte ses yarım PC üzerinde %35-45 civarıydı ama %8'e kadar düşürdüm...

@Machvins abi sinir krizi geçirerek odyofili değilim belki ama kalite ve ses ayarlarına dikkat ederim ses seviyesi ciddi şekilde azaldı warzone oynarken güncelleme attı warzone da ses aşırı yükseldi discord seslerini duyamadım söylendigi gibi tekerlekte ses yarım pc üzerinde %35-45 civarıydı ama %8 e kadar düşürdüm....
Ya takılma o kadar ben ne yapayım apo eq falan kullanıyorum saçma sapan ters ses kasma alışkanlığından şimdi sana tek tek söyleyeceğim aynılarını yap birde öyle dene memnun kalacaksın

Şimdi Custom EQ aynı konu sahibinin paylaştığı gibi bass ve sound normalization aynı şekilde her şeyi birebir yap. Sound kısmında stereoda bırak yinede ve oyunu ekle alta çıkışıda follow yap seçtiğin EQ takip etsin. En son ses denetim ayarlarına gel ss olarak paylaştım. Razer sound card kulaklığı seçip geliştirmelerden Loudness EQ aktiv et ve en sola shorta getir okeyle gir bakalım ses nasıl artacak ve devam et öyle oynamaya. Yeni ayarlar gelene kadar

Yeni konular

Geri
Yukarı