Rehber Ses Mühendislerinden Razer BlackShark V2 EQ & Mic ayarları

Desteğe yaz. Bende klavyeyle ilgili bir sorun olmuştu. 3 defa Razer'in kaldırma programıyla sil yükle yaptım yine düzelmemişti. Desteğe yazınca rar dosyasında bir program verdi onla düzeltmişti.
Yazdım dostum genel şeyleri yazıyor oda anlamadığımız olay değil aslında, muhtemelen custom windows kullanıyorum sistemsel bir çakışma var henüz çözemedim son güncellemeden sonra sende böyle bir olay yok değilmi?

Yazdım dostum genel şeyleri yazıyor oda anlamadığımız olay değil aslında, muhtemelen custom windows kullanıyorum sistemsel bir çakışma var henüz çözemedim son güncellemeden sonra sende böyle bir olay yok değilmi?
Hocam benim klavye FN tuşları çalışmıyordu multimedya. Dediğiniz türden bir şeylerle çakışıyordu düzeltemiyordum. Sonra bir program verdiler. Düzeldi. Söyledikleri her şeyi yapın en sonunda program vermeleri lazım. İsterseniz atayım yükleyip. Bu sanırım tüm log kayıtları falan razerle ilgili ne varsa siliyor. Düzelmişti bende. Tutuyorum ilerde lazım olur diye. Kendi sitelerindeki indirdiğimdeki bir şeyi düzeltmemişti bende.

1711071497210.png

Hocam benim klavye FN tuşları çalışmıyordu multimedya. Dediğiniz türden bir şeylerle çakışıyordu düzeltemiyordum. Sonra bir program verdiler. Düzeldi. Söyledikleri her şeyi yapın en sonunda program vermeleri lazım. İsterseniz atayım yükleyip. Bu sanırım tüm log kayıtları falan razerle ilgili ne varsa siliyor. Düzelmişti bende. Tutuyorum ilerde lazım olur diye. Kendi sitelerindeki indirdiğimdeki bir şeyi düzeltmemişti bende.

Eki Görüntüle 2147123
Evet çok fazla çakışıyor hatta betaya geçtiğimde mouse gecikmesiz olmasını anlayınca eski synapse çalışmıyormuş dedim. Valla tüm alternatifleri denedim Corsair,Realtek, APO EQ da kullanıyordum hepsini silip razerı tekrar kurdum. Bende Revo uninstaller ile siliyorum kalıntıları vesaire bırakmadan, yine aynı Denetim masasından THX silince ses geliyor şimdilik FX sound kullanacağım yeni güncelleme yada onlar tarafından çözüm gelene kadar.

Evet çok fazla çakışıyor hatta betaya geçtiğimde mouse gecikmesiz olmasını anlayınca eski Synapse çalışmıyormuş dedim. Vallahi tüm alternatifleri denedim Corsair, Realtek, apo EQ da kullanıyordum hepsini silip Razer'ı tekrar kurdum. Bende Revo Uninstaller ile siliyorum kalıntıları vesaire bırakmadan, yine aynı Denetim Masası'ndan THX silince ses geliyor şimdilik FX sound kullanacağım yeni güncelleme ya da onlar tarafından çözüm gelene kadar.

Razer'larda ses ayarlaması zor, fxsound bir nebze idare eder ama sesler yine boğuk kalıyor. Fxsound müziklerde efsane, eğer bahsedeceğim ayarları yapabilirseniz kulaklıktan tam performans alırsınız. Bu sizdeki ses kartlı olan Razer blacksharkmı onda iş daha zor, ilk öncelikle kulaklığı kasanın ön girişine takın ses kartsız sonrasında Windows'tan ses karıştırıcısı seçeneklerine gelin. Orada kulaklık ya da headphones yazar. Bazı kulaklıklarda farklıda yazabilir, onu seçtikten sonra yazılımından 7.1 kapatın ve yazılımını kullanmayın yazılım aktif olmasın. Windows Sonic çevresel ses (uzamsal) bu da kapalı olacak. Windows ses seviyesi 50'de olsun oyun içi sesleri ne çok az ne de çok fazla 2side olmasın. Yetersiz gelirse biraz artırılabilir oyun içinden.

Razer'larda ses ayarlaması zor, fxsound bir nebze idare eder ama sesler yine boğuk kalıyor. Fxsound müziklerde efsane, eğer bahsedeceğim ayarları yapabilirseniz kulaklıktan tam performans alırsınız. Bu sizdeki ses kartlı olan Razer blacksharkmı onda iş daha zor, ilk öncelikle kulaklığı kasanın ön girişine takın ses kartsız sonrasında Windows'tan ses karıştırıcısı seçeneklerine gelin. Orada kulaklık ya da headphones yazar. Bazı kulaklıklarda farklıda yazabilir, onu seçtikten sonra yazılımından 7.1 kapatın ve yazılımını kullanmayın yazılım aktif olmasın. Windows Sonic çevresel ses (uzamsal) bu da kapalı olacak. Windows ses seviyesi 50'de olsun oyun içi sesleri ne çok az ne de çok fazla 2side olmasın. Yetersiz gelirse biraz artırılabilir oyun içinden.
Evet Razer Blackshark v2 Usb ses kartlı olan, Şuan hiç bir şekilde son güncellemeden sonra update çalışmıyor hocam zaten sesler çok kötü durumda default kullanıyorum, Razer müşteri hizmetleri ile yazışıyoruz bakalım sonuç nereye varacak. Bu problem V2 pro hepsinde varmış başıma gelince araştırınca baktım razerın kendi forumları vesaire hep driver çakışma problemleriyle dolu.

Evet Razer BlackShark V2 USB ses kartlı olan, şu an hiçbir şekilde son güncellemeden sonra Update çalışmıyor hocam zaten sesler çok kötü durumda default kullanıyorum, Razer müşteri hizmetleri ile yazışıyoruz bakalım sonuç nereye varacak. Bu problem V2 Pro hepsinde varmış başıma gelince araştırınca baktım Razer'ın kendi forumları vesaire hep driver çakışma problemleriyle dolu.

Bahsettiğim ayarları bir deneyin olmazsa konuşursunuz Razer'in kendisiyle.

Denerim hocamda jak girişi ile kullanıp bu ürünü almanın mantığı yok, bu güne kadar sorunsuz kullanıyordum zaten memnundum.

Jak girişini hafife almayın ben Logitech Pro X ses kartız jak ile kullanıyorum sesler tertemiz net ve berrak girişe takılmayın önemli olan o sesi nasıl elde edeceğimiz.

Jak girişini hafife almayın ben Logitech Pro X ses kartız jak ile kullanıyorum sesler tertemiz net ve berrak girişe takılmayın önemli olan o sesi nasıl elde edeceğimiz.
Pekala deneyeyim ne varsa eskilerde var diyorsanız, EQ vesaire ayarları kullanamayacağız değil mi böyle olunca V2 düz jak girişli modelimi varmış ben hepsini ses kartlı olarak biliyorum. FPS oyunlarında PUBG de sıkıntı yaratmaya başladı fakat oyunda updatelerden sonra tutarsız herkesde olan bir problem. Logitech PRO X 2 ye de geçmeyi düşünmüyor değilim aslında.

Pekala deneyeyim ne varsa eskilerde var diyorsanız, EQ vesaire ayarları kullanamayacağız değil mi böyle olunca V2 düz jak girişli modelimi varmış ben hepsini ses kartlı olarak biliyorum. FPS oyunlarında PUBG de sıkıntı yaratmaya başladı fakat oyunda Update'lerden sonra tutarsız herkeste olan bir problem. Logitech Pro X 2'ye de geçmeyi düşünmüyor değilim aslında.

Kesinlikle EQ kullanmıyoruz seslerin bozulmaması için doğal sesleri alacağız amacımız kulaklığın orijinal sesini almak, Logitech Pro X 2 Wireless olduğu için istenilen sese engel olabilir onun yerine kablolu Logitech Pro X al şu anda Pro X ile idare ediyorum sesleri efsane müziklerde, oyunlarda da bayağı iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı