Ses nasıl kalınlaşır?

Hocam zaten konularıma bakarsanız çok sinirleniyorum diye bir konu var. Bağırmaya gelirsek hocam bağıramıyorum çığırıyorum adeta.

Hocam bu abimin hesabı o yüzden böyle geçiyor abim sosyali bırakınca benim hesabı kullan dedi o yüzden. Gerçek yaşım 12 son zamanlarda değiştirmeyi düşünüyorum.
12 yaşındasın daha yaşıtız :D Fen dersinde gördüysen ergenlik konusunda "Ergenlik içinde ses kalınlaşır" yazar.Bu yüzden dert etme düzelir.

Herkes aynı yaşta ergenliğe girecek diye bir şey yok. Mesala ben de hiç kıl denen bir şey yoktu. Arkadaşımın ortaokuldan 6'dan beri sakalı vardı. Benim Lise 1'de çıktı. Şuan her tarafda var nerdeyse. Arkadaşlarının 12 yaşta sesi kalın diye senin de kalın olacak diye bir şey yok kısacası.

12 yaşındayken sesinizin ince olması kadar doğal bir durum yok. Ses konusunda problem teşkil edecek biçimde herhangi bir sağlık sorununuz varsa bir yorumda bulunamam fakat takıntı haline getirmeniz gereken bir sorun -yazdığınız kadarıyla yorum yapmaya çalıştığımızda- görünmüyor.

Zamanla oturur. Gelişme çağında yaşanan pek çok ilginçlikler var. Kalın sesli olanın inceldiğini gördüğüm gibi, ince sesin de nispeten kalınlaşması pekala muhtemel.

Hocam zaten konularıma bakarsanız çok sinirleniyorum diye bir konu var. Bağırmaya gelirsek hocam bağıramıyorum çığırıyorum adeta.

Hocam bu abimin hesabı o yüzden böyle geçiyor abim sosyali bırakınca benim hesabı kullan dedi o yüzden. Gerçek yaşım 12 son zamanlarda değiştirmeyi düşünüyorum.
12 Yaşında sesinin kalınlaşmasını bekleme.

Yeni konular

Geri
Yukarı