Ses sonrası bozuk görüntü sorunu

zeynep23

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Mağdur olduğum konu şu ki bilgisayarı kullanırken görüntüde bozulmalar yaşıyorum. Yakın zamanda bilgisayar açıkken televizyonlardaki gibi çat, çut, pat sesleri eşliğinde görüntü siyah ekrana dönüp geri geliyordu. Birkaç gün bu durum devam ettikten sonra bir daha tekrarlanmadı bu durum ama o gün bugündür görüntüde bozulmalar olmaya başladı. Şöyle ki görüntüde hareket olduğu zaman hareketin olduğu yerde pikselleşme gibi bozulmalar oluyor hareketli görüntüler sürekli kasıyor gibi. Görüntüde hareket olmasa bile kırmızı gibi renklerde bu pikselleşme durumu dahada belli oluyor sanki 720p'lik video 144p-240p gibi gösteriyor veya bir oyun oynadığım zaman 60 fps ile görüntülenen oyun düşük fpsdeki gibi kasıyor gibi geliyor bu bozulma yüzünden. İlk başta monitörden şüphelendim ama başka ekranlarda da deneyince onlarda da olduğunu gördüm. Bilgisayarım yeni, parçaların garantisi var ama sorunun nerede olduğunu bilemediğimden hangi parçayı garantiye göndereceğimi de bilemiyorum haliyle. Yaşadığım sorunu daha önce duyan, yaşayan, bilen, gören veya bu durum hakkında fikri olan, yardım edebilecek birileri var mı acaba?

Konuyu yanlış yere açmadım umarım.

Aida64 olana gireceğini yazmıştım.

Videoda herhangi bir renk sorunu gözükmüyor.
Videoda renkler hareket ederken bozulmalar olmuyor mu, renkler pikselleşmiyor mu? Aida64 konusunda yanlış anlaşılma olmuş.Aida64`e tıkladığım zaman indirilecek bir sürü versiyon geliyor.Hangisini indirmeliyim diye sormuştum.

Son düzenleme:
Yok, hayır. Sizin monitörde sorun olabilir dediğinize bakılırsa. Videoyu kamera ile çekseydiniz daha net anlaşılırdı.

Download AIDA64 Extreme 5.80.4000 (EXE) | AIDA64
Bunu, yani Extreme olanı.
Önem arz eden bazı işlerimden ötürü bilgisayar işi aklımdan çıktı gitti.Bayadır oturamıyordum bilgisayar başına.O yüzden biraz geç bir geri dönüş olucak kusura bakma.Aida64 programını kurdum ve nasıl kullanılıcağı ile ilgili adımları uyguladım fakat benim özel bilgilerimide gösterdiği için paylaşmaya cesaret edemedim.Görüntünün bariz şekilde bozulduğu bir resim aradım ve paylaştığım resmi buldum.

Özellikle kırmızı gibi renklerde görüntü hareket etmesede pikselleşme durumu çok net şekilde gözüküyor.Hareket halindeki görüntülerde yaşanan pikselleşme durumu görüntüyü resmen kasıyor gibi gösteriyor.Çok can sıkıcı bir durum :kararsız: Daha önce attığım videodaki gibi bu resimde sizde normal olarak gözüküyorsa sorun %100 monitördemidir?

Dosya Ekleri

• 2345.png
    2345.png
    152,6 KB · Görüntüleme: 82
Aida64 programını kurdum ve nasıl kullanılıcağı ile ilgili adımları uyguladım fakat benim özel bilgilerimi de gösterdiği için paylaşmaya cesaret edemedim.
Rapor olmadan yardımım olamaz. İçinde özel bir veri yok rehbere göre yaptıysanız.
Daha önce attığım videodaki gibi bu resimde sizde normal olarak gözüküyorsa sorun %100 monitörde midir?
Resimde yine bir sorun görünmüyor. Resmi kamera ile yine çekmediğin görülüyor. O yüzden yine aynı yerdeyiz.

Rapor olmadan yardımım olamaz. İçinde özel bir veri yok rehbere göre yaptıysanız.

Resimde yine bir sorun görünmüyor. Resmi kamera ile yine çekmediğin görülüyor. O yüzden yine aynı yerdeyiz.
Benim hatam kusura bakma.Kamera ile çektiğim videoyu ve resimleri ekledim.Aida64 programının sonuçlarını fazla incelemesemde, rehberdekileri yaptığım halde internet geçmişimi ve bilgisayardaki özel dosyalarımı gösterdiğini gördüm.
İndir 20170110 160637 mp4
İndir 20170110 154811 jpg
İndir 20170110 155059 jpg

Resimlerde yine bir sorun gözükmüyor videoda da sadece tıkladığında öne gelirken dalgalanma oluşuyor bu da hem oyun hem de kamerayı salladığın için oluşuyor.
Monitör çözünürlüğünü değiştirmeyi HZ ayarını değiştirmeyi deneyebilirsin. Sürücüleri güncelle. Raporu paylaşmadan yardım edilemez tekrar ediyorum. Dediklerimle düzelmez ise vermek yine istemiyorsanız garantiye gönderin demekten başka birşey denilemez.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı