Ses Sürücü Kurulunca Ses Gidiyor, Kaldırılınca Ses Geliyor

SensationWhite

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. Geçenlerde QP super kasa aldım. Anakartım MSI B450A PRO. Problemim şu şekilde;
DP kablosuyla bağlandığımda ekrana ses geliyor kulaklık çıkışıyla kullanabiliyorum. DP kablosu takılı olsun ya da olmasın hiçbir şekilde kasanın arkasındaki ses jaklarından ses gelmiyor.
MSI'ın sitesindeki 2 ses sürücüsünüde denedim aynı problem var. Onu denerken biraz ilginç bir şey oldu. Ses sürücüsünü kurarken önce kaldırır ya işte tam o anda o jaklar çalışmaya başlıyor ses geliyor kulaklığa. Restarttan sonra sürücü kurulana kadar ses var, kurulduktan sonra yine yok.

Kısacası ses driverı kurulu olmazsa ses var, kurulu olursa ses gidiyor. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses bilgisayardan iki farklı şekilde çıkabilir. Display port/HDMI gibi ses iletimini destekleyen kablolar ile veya anakart üzerindeki ses sürücüsü ile. Windows Ses ayarlarından ses çıkışını nereden almak istiyorsanız varsayılan hale getirebilirsiniz. Kurulumun bu sıralamayı değiştirme ihtimali olabilir, belki bu yüzden ses gidip geliyordur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam dediklerinizi denemiştim defalarca ama olmadı. Şuan sildim sürücüyü ve kulaklığa ses gelmeye başladı. Aynı anda DP kablolu monitörümde de ses var. Ne kadar saçma bir durum sürücüsüz ses hem biraz kısık hem de kalitesiz geliyor kulağıma.

Hocam dediklerinizi denemiştim defalarca ama olmadı. Şuan sildim sürücüyü ve kulaklığa ses gelmeye başladı. Aynı anda DP kablolu monitörümde de ses var. Ne kadar saçma bir durum sürücüsüz ses hem biraz kısık hem de kalitesiz geliyor kulağıma.

Windows'un yüklediği sürücüyü aygıt yöneticisinden kaldırdıktan sonra kurmayı denediniz mi?

Aygıt yöneticisinden kaldırmayı bulamadım hocam denetim masasından kaldırıp tekrar yükledim olmadı, dragon centerla denedim yine olmadı maalesef.
@Recep Baltaş hocam müsait olduğunuz bir zaman yardımcı olma şansınız var mı ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı