Sese duyarlı RGB LED

Artık mouse ile senkronize işinin anakartta RGB girişi olmadığı sürece çok zor olduğunu anladım.

LED mouse ile senkronize olmasa bile herhangi bir şekilde sese tepki vermesini istiyorum.

Bir de merak ettiğim şey, sanırım Asus'un programı 5050 formunda olan LED'leri Armoury Crate yardımı ile kontrol edebilmemizi sağlıyormuş, 5050 formunda bir LED'in bağlantısını anakarta yapmadan da kontrol edebilmemiz mümkün mü?
+Artık mouse ile senkronize işinin anakartta RGB girişi olmadığı sürece çok zor olduğunu anladım.
-İmkansız değil ama çok zor , mouse içerisindeki entegreyi çıkarmak yada ondan bağlantı almak vs . çok gereksiz .

+LED mouse ile senkronize olmasa bile herhangi bir şekilde sese tepki vermesini istiyorum.
- Ardunio ile yapılabilir .

+Bir de merak ettiğim şey, sanırım Asus'un programı 5050 formunda olan LED'leri Armoury Crate yardımı ile kontrol edebilmemizi sağlıyormuş, 5050 formunda bir LED'in bağlantısını anakarta yapmadan da kontrol edebilmemiz mümkün mü?
-Anakart'a yapmadan mümkün çünkü harici kontrölcü kullanabiliyosun . Fakat programla yapman mümkün değil gibi.

RGB Şerit led'i bence direkt kendi kontrolcüsü ile kullanın , Ardunio ile yaparsanız pürüzsüz bir fade effect yapmak uğraştırır . Ardunio demişken kullanmayı biliyor musunuz?

+Artık mouse ile senkronize işinin anakartta RGB girişi olmadığı sürece çok zor olduğunu anladım.
-İmkansız değil ama çok zor , mouse içerisindeki entegreyi çıkarmak yada ondan bağlantı almak vs . çok gereksiz .

+LED mouse ile senkronize olmasa bile herhangi bir şekilde sese tepki vermesini istiyorum.
- Ardunio ile yapılabilir .

+Bir de merak ettiğim şey, sanırım Asus'un programı 5050 formunda olan LED'leri Armoury Crate yardımı ile kontrol edebilmemizi sağlıyormuş, 5050 formunda bir LED'in bağlantısını anakarta yapmadan da kontrol edebilmemiz mümkün mü?
-Anakart'a yapmadan mümkün çünkü harici kontrölcü kullanabiliyosun . Fakat programla yapman mümkün değil gibi.

RGB Şerit led'i bence direkt kendi kontrolcüsü ile kullanın , Ardunio ile yaparsanız pürüzsüz bir fade effect yapmak uğraştırır . Ardunio demişken kullanmayı biliyor musunuz?
Merhaba, yazınızı okudum, uğraşıp cevapladığınız için teşekkürler.

İnternetten kumanda ile kontrol edilebilen RGB bir led şerit buldum, uzunluk olarak da 3M düşündüm. Kontrolcüsüyle beraber hakkında bir video izleyip bilgi sahibi olmak istedim, izlediğimde "sese tepki" olayını yapamasam dahi, Aura Sync ile kendi efektini yaratabildiğinden ve LED'in kendi kontrolcüsünden de geçiş efektini hızlandırıp yavaşlatabileceğim için birbirine tam senkron olmasa da yakın tepkiler verecek şekilde ayarlayabileceğimi anladım. Masrafı ve uğraşı minimum düzeyde tutmak için söylediğiniz gibi hazır bir şerit LED alıp kontrolcüsü ile beraber kullanacağım.

Geri
Yukarı