Sesimi kontrol edemiyorum

• Konuyu başlatan Forse
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 1B

Forse

Hectopat
Makaleler
2
Idlib'e 2 ay gönderildikten sonra, günlük hayattaki sohbetlerimde aşırı yüksek ses, kontrolsüz konuşma(nefes almadan konuşmak), tutulmak/kekelemek gibi sorunlar yaşıyorum. Kitap severek okuyan birisiyim ve daha çok kitap okumaya başladım ancak bunları kontrol edemeden yapıyorum. Yüksek ses ile konuştuğumu fark edince sessiz bir şekilde konuşmaya başlıyorum ancak daha sonra, sesim yavaş yavaş sanki Windows çubuğundan ses arttırıyormuş gibi yükselmeye başlıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Bu sorun bende de var, kendinizi sürekli telkin ederek sakin konuşmayı öğrenebilirsiniz, YouTube'da birçok ses kontrol videosu var o egzersizleri yapabilirsiniz, kekelememek ve takılmamak için diksiyon dersleri veya kitapları dışınızdan okuyarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu sorun bende de var, kendinizi sürekli telkin ederek sakin konuşmayı öğrenebilirsiniz, YouTube'da birçok ses kontrol videosu var o egzersizleri yapabilirsiniz, kekelememek ve takılmamak için diksiyon dersleri veya kitapları dışınızdan okuyarak kendinizi geliştirebilirsiniz.
Biraz bakacağım umarım sonuç alabilirim. Çünkü normalde böyle sorunlar çekmeyen biri olarak sesim bile beni rahatsız ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı