Sessiz arka aydınlatmalı klavye ve fare önerisi

Emre Kekil

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Biyomedikal Mühendisi ve Öğretmen
Merhaba arkadaşlar.

Şu an kullanmakta olduğum Logitech MK240 kablosuz klavye-mouse seti inanılmaz sıkıntılar yaşatıyor bana. Hem klavye hem mouse sürekli olarak takılıyor, tepki vermiyorlar bir süre. Alıcı çok yakın ( yaklaşık 30-40 cm). Modem uzak ama anakartım Wi-Fi destekli ve Wi-Fi kullanıyorum. Pilleri değiştiriyorum yine aynı. Laptop ile kullanırken hiç bu konularda sıkıntı yaşamamıştım ama masaüstü bilgisayar ile ciddi sıkıntılar oluşuyor. Ve sorun düzelecek gibi değil. Bu yüzden kablolu klavye veya klavye-mouse setlerine bakmaya başladım.

Kriterlerim şu şekilde:
1) aşırı sessiz olmasına gerek yok ama öyle oyuncu klavyeleri, mekanik klavyeler gibi tak tuk ses çıkarmasın. Normal sessiz veya aşırı sessiz olabilir.
2) kablolu olmalı. Kablosuzlar kablo karmaşasını engellese de gecikme ve takılmalar insanın inanılmaz sinirini bozuyor. Ayrıca pil derdi çıkıyor ortaya.
3) kesin kriter olmasa da aydınlatma olması. RGB veya dümdüz beyaz aydınlatma falanda olur. Eğer ilk iki kritere uyan önerebileceğiniz güzel bir klavye varsa aydınlatmasız o da olur.
4) fare için çok bir kriterim yok ama oyun için uygun bir şey olabilir.
5) marka olarak bilindik markalar tercih ederim genelde. Bu zamana kadar hep Logitech aldım ama başka markalara da açığım. MSI, ASUS, Razer, A4Tech... Gibi.
6) bütçe 150-500 ₺ arası.

Alışveriş sitelerinin klavye filtrelemesi çok kötü. Kablolu diyorum yine kablosuz klavyeler geliyor.
Tavsiyesi olan arkadaşlar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu sahibi mekanik klavyeler gibi sesli olmasın demiş siz de mavi switch mekanik klavye atmışsınız ?

Hocam klavye olarak Cougar Vantar önerecektim fakat fiyatı artmış yine de bir inceleyin isterseniz, laptoplarda kullanılan klavyelerle aynı, Rgb aydınlatması da mevcut.
Cougar Vantar kadar sessiz olmasa da sessiz sayılabilecek, fiyat olarak uygun, kalite olarak da iş görür seviyede Razer Cynosa tavsiye edebilirim. Bunda da Rgb aydınlatma mevcut.

Konu sahibi mekanik klavyeler gibi sesli olmasın demiş siz de mavi switch mekanik klavye atmışsınız ?

Hocam klavye olarak Cougar Vantar önerecektim fakat fiyatı artmış yine de bir inceleyin isterseniz, laptoplarda kullanılan klavyelerle aynı, Rgb aydınlatması da mevcut.
Cougar Vantar kadar sessiz olmasa da sessiz sayılabilecek, fiyat olarak uygun, kalite olarak da iş görür seviyede Razer Cynosa tavsiye edebilirim. Bunda da Rgb aydınlatma mevcut.
Çok teşekkürler hocam. Vantar güzelmiş bayağı. Kriterlereme bayağı uyuyor ama dediğiniz gibi fiyatı biraz tuzluymuş.

Razer olanın da fiyatı iyi gibi ama oyuncu klavyesi gibi duruyor biraz. Tuş mesafesi de vantar kadar güzel değilmiş 😅 Laptop klavyem iyiydi bayağı vantar'ınkine çok benziyor

Teşekkürler hocam öneriler için. Fikir oldu bana bayağı😊

Çok teşekkürler hocam. Vantar güzelmiş bayağı. Kriterlereme bayağı uyuyor ama dediğiniz gibi fiyatı biraz tuzluymuş.

Razer olanın da fiyatı iyi gibi ama oyuncu klavyesi gibi duruyor biraz. Tuş mesafesi de vantar kadar güzel değilmiş 😅 Laptop klavyem iyiydi bayağı vantar'ınkine çok benziyor

Teşekkürler hocam öneriler için. Fikir oldu bana bayağı😊
Rica ederim hocam Vantar geçenlerde 400 liralardaydı tekrar düşerse ben de alacam, laptop klavyesine alıştığım için diğer gaming klavyeler çok gürültülü ve rahatsız geliyor.

Rica ederim hocam Vantar geçenlerde 400 liralardaydı tekrar düşerse ben de alacam, laptop klavyesine alıştığım için diğer gaming klavyeler çok gürültülü ve rahatsız geliyor.
Aynen hocam. Şu an kullandığım mk240 bile bana sert ve sesli geliyor laptop'un klavyesine göre. Bu böyleyse mekanik ya da mekanik taklidi klavyeleri düşünemiyorum 😅

400 lira fiyat iyi sayılırmış. Ama bu markayı ilk defa duydum. Nasıl bir marka daha önce kullanıp memnun olmayan var mıdır?

Aynen hocam. Şu an kullandığım mk240 bile bana sert ve sesli geliyor laptop'un klavyesine göre. Bu böyleyse mekanik ya da mekanik taklidi klavyeleri düşünemiyorum 😅

400 lira fiyat iyi sayılırmış. Ama bu markayı ilk defa duydum. Nasıl bir marka daha önce kullanıp memnun olmayan var mıdır?
Ben de bu klavye sayesinde keşfettim markayı biraz araştırdım forumlardan, diğer ürünlerine falan baktım yorumlar hep olumlu, merdiven altı bir marka değil yani. Fiyatlarına ve incelemelerine bakacak olursak orta sınıf bir marka gibi duruyor. Dün kulaklık standını sipariş ettim bu markanın bakalım nasıl çıkacak ben de merak ediyorum.

Ben de bu klavye sayesinde keşfettim markayı biraz araştırdım forumlardan, diğer ürünlerine falan baktım yorumlar hep olumlu, merdiven altı bir marka değil yani. Fiyatlarına ve incelemelerine bakacak olursak orta sınıf bir marka gibi duruyor. Dün kulaklık standını sipariş ettim bu markanın bakalım nasıl çıkacak ben de merak ediyorum.

Arkadaşlar bu klavyeyi aldınız mı?
Aldıysanız deneyimleriniz nasıldır?
Bende Logitech K520 kullanıyorum. ama maalesef tuş sesleri rahatsız edici. Uzun süreli yazım işlerim olduğu için gece ve sabah erken saatlerde kullanıyorum. Sessiz ortamda tuş sesi rahatsız ediyor.
Bu üründen memnun musunuz? Laptop klavyesi tadında mıdır? :)

Arkadaşlar bu klavyeyi aldınız mı?
Aldıysanız deneyimleriniz nasıldır?
Bende Logitech K520 kullanıyorum. ama maalesef tuş sesleri rahatsız edici. Uzun süreli yazım işlerim olduğu için gece ve sabah erken saatlerde kullanıyorum. Sessiz ortamda tuş sesi rahatsız ediyor.
Bu üründen memnun musunuz? Laptop klavyesi tadında mıdır? :)
Yok hocam ben Razer Cynosa V2 aldım.

Geri
Yukarı