Sessiz çalışan HDD tavsiyesi

• Konuyu başlatan Üye 247830
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 4B
Ü

Üye 247830

Ziyaretçi
Merhaba.
Halihazırda kullandığım Seagate SV35 3TB HDD'min hiçbir problemi olmamasına rağmen çalışırken motor sesinin uğultu halinde duyulmaya başladığını fark ettim. Mümkün olduğu kadar sessiz çalışan bir sistemim olsun istiyorum. Ve şu an Seagate 8TB 7200RPM (Skyhawk ya da Ironwolf) HDD bakıyorum. Bu disklerden kullanan var mı? Çalışırken ne kadar sessiz olup olmadığı konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Ayrıca Barracuda 5900RPM alsam daha mı sessiz olur diye düşünmüyor değilim ancak performans farkını da düşünmem gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.
Halihazırda kullandığım Seagate SV35 3TB HDD'min hiçbir problemi olmamasına rağmen çalışırken motor sesinin uğultu halinde duyulmaya başladığını fark ettim. Mümkün olduğu kadar sessiz çalışan bir sistemim olsun istiyorum. Ve şu an Seagate 8TB 7200RPM (skyhawk ya da ıronwolf) HDD bakıyorum. Bu disklerden kullanan var mı? Çalışırken ne kadar sessiz olup olmadığı konusunda bilgi verirseniz sevinirim. Ayrıca Barracuda 5900RPM alsam daha mı sessiz olur diye düşünmüyor değilim ancak performans farkını da düşünmem gerek.

HDD almamanı tavsiye ederim.

Ben de 8 TB SSD almamanızı öneririm. Para mı dayanır 8 TB SSD'ye. Belli ki arkadaşın ihtiyacı depolama. Hocam sorunuza gelince Seagate de WD de kullandım. Bana mı öyle denk geldi bilmiyorum ama WD bence biraz daha sesli Seagate'e göre. Fakat 7200 RPM alın yine. Sırf ses için değmez RPM düşürmeye.

Wd blue almanızı tavsiye ediyorum hocam 20 senedir pc kullanıyorum seagate den tutunda toshibaya kadar kullandım. Wd black daha iyi olanlar olabilir fakat onunda sesli çalışma problemi var. Wd hakikaten son yıllarda gayet iyi hard diskler üretiyor bilginize.

İronwolf'u HDD'nin 860 Pro'su skyhawk' ıda 860 Evo'su gibi düşünebilirsin. İkisini de uzun zamandır kullanıyoruz - en az 2 yıl - sessiz ve sağlam ürünler sadece depolama amaçlı kullanacaksanız skyhawk fazlasıyla yeterli, sürekli okuma yazma işlemi gerçekleşecek ise ironwolf öneririm, gerçekten taş gibi sağlığı hala %100.

Arkadaşlar konuyla ilgili soruma tecrübe edinerek cevap bulmuş oldum. Seagate Skyhawk 8TB yattığı yerde hiç ses çıkarmıyor ama kullanmaya başlayınca yeraltı borularından gümbürtüler gelir gibi kütür kütür ses çıkarıyor ben çok rahatsız oldum bundan.

Geri
Yukarı