Set sonrası bileklerim ağrıyor

fiesta666

Picopat
5 aydır düzenli olarak haftanın 4 günü spor yapıyorum. Son 2 ya da 3 haftadır bileklerim set sonrası çok ağrıyor. Özellikle scott curl ve cable curlde. Sette problem yok ama barı ya da Rope'u bıraktığımda anlık bir ağrı oluyor. Formum ve bilek pozisyonum elimden geldiğince doğru. Ayrı olarak benchte destek atarkende ağrıyor. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
5 aydır düzenli olarak haftanın 4 günü spor yapıyorum. Son 2 ya da 3 haftadır bileklerim set sonrası çok ağrıyor. Özellikle scott curl ve cable curlde. Sette problem yok ama barı ya da Rope'u bıraktığımda anlık bir ağrı oluyor. Formum ve bilek pozisyonum elimden geldiğince doğru. Ayrı olarak benchte destek atarkende ağrıyor. Sebebi ne olabilir?
Çalışırken baş parmağını diğer parmakların yanına al ve ağırlığı çekerken elinin dış tarafıyla çek büyük ihtimalle bilekleri kırıyorsun ve forearm kısmına yük biniyor bilekler düz olmalı.

Tavsiye için teşekkür ederim. Ağrı biraz daha hafifledi ancak hala ağrı var incitmiş olabilirim galiba. Doktora gitmeyi düşünüyorum.
Kısa vadeli olarak strap alabilirsin birde forearm çalış muhtemelen bileklerin zayıf bench pressdede sorun var demişsin bench presdse forearm kısmı çok önemlidir bilek çalışmanını öneriririm bileklerin lav gibi yanana kadar çalış yani tekrar sayma yapabildiğin kadar yap.

Geri
Yukarı