Ağırlık çalışırken bileklerim aşırı ağrıyor

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Kaldırdığım ağırlık fark etmeksizin bilek ile dirsek arasındaki kemiklerim ağrıyor. Sizce kalsiyum eksikliği falan olabilir mi? Bu durumu daha önce yaşayan oldu mu?

Bu absürt durum yüzünden kaldırabildiğim ağırlığı azaltmak zorunda kalıyorum. Cable Biceps Curl yapacağım sanki bilek kemiklerim derimi kopartıp çıkacak gibi oluyor. Ağırlığı azaltınca ise bicepsimi hissedemiyorum.

Hocam en ağır çalışmak hızlı olabilir ancak hızdan ziyade kalıcı ve sağlıklı olması önemli o yüzden ağırlıktan çok set sayısını artırabilirsiniz. Yine de diğer kas gruplarına göre önkol fleksör kas grubunuz daha güçsüz kalmış olabilir, diğer grupları hafifletip o bölgeye ağırlık verebilirsiniz.

Kalsiyum eksikliğinin "bizce"si olmaz. Halihazırda diyetisyen ve kan ölçümleri ile spora başlarsanız maksimum verimi alırsınız. Kafaya göre yapılan spor kas dokusunu azaltıp zarar verebilir, parçaladığınız kasları vücudunuzun yerine koyabilmesi için gereken şartları sağlamalısınız.

Herhangi bir sebepten ötürü o bölgeyi biraz fazla kasmak, kasılı bırakmak zorunda kaldıysanız sebebi bu da olabilir. Spor öncesi ısınma yapıyor musunuz? Spora bir süre (1 hafta falan belki) ara vermek işe yarayabilir. Çok uzun sürecek olursa da bir doktora görünebilirsiniz.

Herhangi bir sebepten ötürü o bölgeyi biraz fazla kasmak, kasılı bırakmak zorunda kaldıysanız sebebi bu da olabilir. Spor öncesi ısınma yapıyor musunuz? Spora bir süre (1 hafta falan belki) ara vermek işe yarayabilir. Çok uzun sürecek olursa da bir doktora görünebilirsiniz.
Hocam bayram yüzünden 2 haftaya yakın süredir gidemiyorum iyice dinlendi bileklerim. Daha önceden omuzlarım kopacak gibi oluyordu ısınma yapınca düzelmişti. Bugün gittiğim zaman hafif bir ağırlık ve bileğimi kasarak ısındırmayı deneyeceğim umarım işe yarar.

önkol fleksör kas grubunuz daha güçsüz kalmış olabilir
Dediğiniz yere baktığım zaman ağrıyan bölge tam olarak orası hocam. Tam olarak fotoğrafta Flexor Carip Ulnaris olarak çekilen çizginin olduğu yer acıyor. Bugün iyice ısınarak gireceğim sorun yaşamam umarım.
Onkol-On-Kompartman-Yuzeyel-Tabaka-Kaslari.jpg

Hocam bayram yüzünden 2 haftaya yakın süredir gidemiyorum iyice dinlendi bileklerim. Daha önceden omuzlarım kopacak gibi oluyordu ısınma yapınca düzelmişti. Bugün gittiğim zaman hafif bir ağırlık ve bileğimi kasarak ısındırmayı deneyeceğim umarım işe yarar.

Dediğiniz yere baktığım zaman ağrıyan bölge tam olarak orası hocam. Tam olarak fotoğrafta Flexor Carip Ulnaris olarak çekilen çizginin olduğu yer acıyor. Bugün iyice ısınarak gireceğim sorun yaşamam umarım.
Eki Görüntüle 1455956
O bölgede daha ağırdan ziyade daha fazla set deneyebilirsiniz, yine de aile hekimine gidip spora başlayacağım/yapıyorum değerlerime baktırmak istiyorum da diyebilirsiniz. İhmal etmeyin üzerine düşün, spor bilinçsiz olursa zarar verebilir,(sizin için söylemiyorum) kaybettiğiniz kas dokusu için çok daha uzun çalışmanız gerekebilir. Profesyonel destek almak maksimum fayda sağlayabilir.

Geri
Yukarı