Sevdiğim insanı nasıl unuturum?

Kendine bir gün belirle ve o gün uzun süredir yapmak istediğin ama sürekli geçiştirdiğin şeyleri yap. Mesela sinemaya gitmek, tadını çok merak ettiğin bir yemeği yemek, veya hayatında hiç kullanmadıysan alkol kullanmak gibi kafanı dağıtabileceğin şeyler.
Jack Daniels'ın sahibi falan mısın?

Kendine bir gün belirle ve o gün uzun süredir yapmak istediğin ama sürekli geçiştirdiğin şeyleri yap. Mesela sinemaya gitmek, tadını çok merak ettiğin bir yemeği yemek, veya hayatında hiç kullanmadıysan alkol kullanmak gibi kafanı dağıtabileceğin şeyler.

Yaş geregi hayatında alkol kullanmamış biri olarak başkasını nasıl alkole teşvik ediyorsun?

Dostum kaç yaşındasın bilmiyorum fakat şunu bilmelisin insan birini unutmak için sevmez. Unutmaya ihtiyacın yok. Zaten her an aklındaki şeyi unutamazsın. Unutmak başka bir eylemdir. Bilinçli yapılamaz. Unutmaya çalışmak diye birşey yoktur. İnsan beyninin silgisi bilinçli kullanılamıyor. Birini unuttuğunu düşünüp ben onu artık unuttum demek kendinle çelişmektir. İnsan unutmaz sadece alışır. Bir süre sonra vazgeçer. Boşver unutma zaten güzel şeylerde yaşamışsınızdır. Sadece hatalardan ders almana bak. Bu arada herkes sana üzülme şöyle felan diyecek. Hiçbirine kulak asma üzül, ağla, kendini kötü hisset. Bunların hepsi birer duygu bu insanlar senin kötü olmanı istemesede bu şuna benziyor mutluyken artık mutlu olma gibi. Üzülmeye ihtiyacın var bırak üzülmen gerekiyorsa üzül. Ama bu durum seni aptallaştırmasın en güzel dersler acı ile öğrenilir. Düşe düşe yürümeyi öğreniriz. Zamana ihtiyacın var. Kendine dikkat et ve şunuda aklında çıkarma onsuzda yaşayıp mutlu olacaksın.

Behzat Ç. 'de unutmak ile ilgili bir sahne var. Behzat Ç. Efsane Sahne yazıp izleyebilirsin. Ama bu sahne seni daha çok üzebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı