Sevdiğim kız için ağlamak

Arkadaşlar sevdiğim bir kız vardı. Kendisiyle birbirimize verdiğimiz değerleri ilgileri karşılıklı olarak çok iyi görebiliyorduk. Çok iyi gidiyorduk ama o başkasını seviyor. Kendisinin de benim onu sevdiğimi biliyor. Kendisiyle daha yeni konuştuk son kez ilk defa biri için ağlamış benim içinmiş söyledi tabii onun ağlaması sonucu değiştirmeyecek, arkadaşlar bunu size yazarken bile ağlayarak yazıyorum. Kızı deli gibi seviyorum aşığım, ama o başkasını seviyor. Ben de onu seviyorum. Konuşmayı bitirdim, onu sevdiğim için boşa çaba sarf ediyorum. Arkadaşlar nasıl kendimi düzeltirim? Kızla buluşmuştuk, bir şeyler yapmıştık tabii o zaman sevgilisiyle ayrılmışlardı tekrar barıştılar ve onu seviyor, kızın yaş 17, benim yaş 17 sevdiği çocuk 20 ya bir daha onun gibisini bulamayacağım diye korkuyorum. Umarım anlatabilmişimdir.
Sana bunu yapıyorsa seni gerçekten sevmiyordur. Şu an üzülmeni anlıyorum. Daha söyleyebileceğim şeyler var ama ileride geriye dönüp baktığında zaten diyeceklerimi biliyor olacaksın. Geçmiş olsun. Enerjini bu kız üzerinde harcama boş yere.

@Recep Bal yazdıklarında haklısınız. Çok net. Hocam ben ona söyledi. O seni aldatıcak senden ayrılacak diye ama kız dediğim dedik çaldığım düdük diyor diyorum o seni üzecek üzerse üzsün diyor kendim yaşayıp görmek istiyorum diyor. Sonuçlarına da kendi katlanır hocam bana geldiği zaman da reddedeceğim tabii ki sevdiği çocuk bunu çok sevdiğini düşünüyor aslında öyle değil oğlan üzecek kızı ama ayrıldıkları zaman ben kızın yanında olmayacağım çünkü benim ona karşı olan duygularımı boşa çıkarmış olacak ve oldu da benim değerimi bilemedi. Kendisini ileride üzücek ve bunu da zamanla öğrenince hata yaptığını anlayacak.

Kendisini ileride üzücek ve bunu da zamanla öğrenince hata yaptığını anlayacak.
Dostum ben diğerleri gibi boş teselli vermedim bildiğin gibi. Gerçek hayatta arkadaşlarımdan gördüğüm, şahit olduğum olayları esas alıp da yazdım bu yüzden belki daha acımasız gelmiş olabilir ama gerçek hayat böyle. O kızdan sana hayır yok ama eğer geri dönerse intikam almadan bırakmanı önermiyorum. Ki yüksek ihtimalle aldatılınca tekrar sana gelecek çünkü seni cepte tuttuğunu ne olursa olsun seveceğini düşünüyor, umarım öyle basit bir kız için bu hallere düşmemişsindir yoksa hep ağlarsın. Değer vermeyi hak etmiyorsa vermeyeceksin.

Salla gitsin. Otur oyun oyna daha iyi. Ben kendimi böyle tatmin ettim. Şimdi oyun ile sevgili gibiyiz. Hiç ayrılmıyoruz, afra tafrası yok.

Komik😂 Kız değer vermeyi hak etmiyor. Soytarinin teliyle çıkıyor, seni de yedek eleman olarak tutuyor, sen hala onun için ağla, kargalar bile güler buna😅🤣😂Kendine gel, basit bir kız için komik hallere düşme. Şu ana kadar kimse için ağlamadım, ağlamam da. Kız için ağlamak nedir ya? Altı üstü bi' kız. Olmasa ne fark eder ki böyle basit bi' kızla sevgili olacağına yalnız kal çok daha iyi.
Yarın bi' gün sana dönecektir, diğer eleman yakında aldatır bunu, merak etme. Tabii eğer düşünceli biriysen o zaman da sen sadece birazcık ihtiyacini görüp ayrılmayı bileceksin.
Ha eğer ben onu her türlü kabul ederim ayrılmam diyorsan, sevgiliyken de aldatır, evlenseniz de... Sen de hep ağlarsın 😂😅🤣
Mükemmel tavsiye kardeşim, helal olsun. İnsanlar birbirine değer vermeli. Ağlama aşaması kişisel bir durum. Kimisi güçlüdür, ağlamaz; kimisi kırılgandır, ağlar. Bunu eleştirmeye hakkın yok açıkçası.

Son paragrafta "ihtiyacını görüp ayrılacaksın" kısmı ahlaksızca ve kötü bir ibare, bu sebepten o kısım hariç katılıyorum yazdıklarına.

Ayrıca insan sevgiye muhtaçtır, sevgi de insana muhtaçtır.
Onu unutmak için bile zaman harcama, çünkü bu kadar değerli biri değil. Onu değersiz, sıradan bir kız olarak gördüğün vakit bu iş olmuştur. Bu da senin realist olmana bağlı. Ağlayarak bir yere varılmıyor.
İnsanları değersizleştirmek de yanlış. Sadece nötr olması gerek diye düşünüyorum.

Boş ver be oğlum, bir kız için ağlamak saçma birşey. Hatta bir insan için ağlamak bile. Kişi ne yapıyorsa kendine yapıyor çünkü. Üstelik ağlamak benim gibi güçsüzlere yakışan birşey, sana değil.

Geri
Yukarı