Sevdiğim kızdan ret yedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cabalayınca 3 kuruş kazanıp hayatta kalıyorsun. Çalışmadan ne olacağını sen düşün.
Meslek, para bunlar size nasıl motivasyon kaynağı sağlıyor anlamıyorum. Hep diyorum, ders çalışmakta ki amacınız yeni şeyler öğrenmek, zihninizi doldurmak, kendinizin en iyisi olmak olsun. Zihninizi doldurmazsanız başka insanların kendi amaçları için kullandığı makineler olursunuz. Adam kafaya takmış, "Ben ileride Bilgisayar Mühendisi olacağım, maaşı da iyi zaten." bilgisayar mühendisi oldun, tamam. Şimdi noldu? Aylık 1000 euro etmeyen bir maaş için sabah 8 akşam 6 çalışacaksın. Amerika da ise 12 hafta yazılım bootcamp yapıp 4000 euro maaştan işe başlıyorlar. Böyle bir haksızlığın olduğu yerde kimse para için çalışamaz da zaten. Para, meslek bunlar zaten seni motive etmez ki, insan beyni böyle çalışmaz.

Şu konuları Technopat gibi bir foruma açmayın artık arkadaşım. Konuya onlarca haha atılacak ve boş yere moralin bozulacak. Verilecek cevap belli zaten, akışına bırakacaksın.

Meslek, para bunlar size nasıl motivasyon kaynağı sağlıyor anlamıyorum. Hep diyorum, ders çalışmakta ki amacınız yeni şeyler öğrenmek, zihninizi doldurmak, kendinizin en iyisi olmak olsun. Zihninizi doldurmazsanız başka insanların kendi amaçları için kullandığı makineler olursunuz. Adam kafaya takmış, "Ben ileride Bilgisayar Mühendisi olacağım, maaşı da iyi zaten." bilgisayar mühendisi oldun, tamam. Şimdi noldu? Aylık 1000 euro etmeyen bir maaş için sabah 8 akşam 6 çalışacaksın. Amerika da ise 12 hafta yazılım bootcamp yapıp 4000 euro maaştan işe başlıyorlar. Böyle bir haksızlığın olduğu yerde kimse para için çalışamaz da zaten. Para, meslek bunlar zaten seni motive etmez ki, insan beyni böyle çalışmaz.
Zaten sağlamıyor. Hayatta kalmak için meslek sahibi oluyoruz.

Ulan arkadas ne bos konu, Biri der ananiz babaniz okutmak icin neler yapiyor. Biri der bilekligi al. Biri der Ret yedim ne yapmam gerek. Tam boyle tum Aras Karafiller toplanmis bu konuya.
1=) Banane kardesim? Ben mi dedim okutun diye. Egitim sistemi zaten kotu. Kendini gelistirebiliyorsan Ilkokuldan sonrasi cok gereksiz zaten.
2=) Aga sen ne yaptin? Adam yerin dibine gomulecek, Rezil olacak adam.
3=) Uzatmaya hic gerek yok. Kiz acik acik `Hayir.` demis. Ayrica kafa yapilariniz ayni degilse neyini seviyorsun? Yoksa sadece kizi opup bi kenara mi atacaktin?

Düşünecek bir şey yok seven insan soruyu aldığı zaman cevap verirdi kız gönül eğlendirmiş.
Gönül eglendirmelik bir durum yok ki ortada kızla çıkmamışlar veya kız sevdiğini söyleyip başkasıyla takılmamış. Arkadaş sadece umutlanmış bir tık, kızla konuşmuş ve kız belli ki yakın hissetmiş kendisine "arkadaş" olarak.

Hocam, Windowsu bırakıp Mac'e geçmenizi öneririm. Deneyin en azından.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı