Sevdiğin kişinin acısı nasil gecer?

Annemi geçen gün kaybettim. Sabah yürürken aninden ağlamaya başladım ve cidden derste falan ani şeyler geliyor. Hafifletecek bir önerisi olan var mı?

Yani genellikle arkadaşlarının yanında falan kal. Seni her şekilde destekleyeceklerdir. Başın sağ olsun.

Geçemez ama nasıl hafifletebilirsin öneriyim: Kafana takma başka şeyler güzel şeyler düşün mutlu eden şeyleri düşün, sabahla mesela sabahlamak acılara çok iyi gelir bir ara sabah 8'e kadar uyumamamıştım eski sevgilimi unutup güzel mi gün yaşamıştım seni bilemem tabii ki.
Hatta imkan varsa arkadaşlarının evinde kal sevgilin varsa kafanı onunla dağat iyi gelecektir.

Maalesef kolay kolay geçecek bir acı değil. Zamanla hafifleyecektir ancak bir kaç hafta belki de ay acı çekeceksiniz. Sonradan sonraya bu acıyla yaşamayı öğreneceksiniz. Başınız sağolsun.

Derdin aynısını yaşamadan sözler avutmaz. Başınız sağolsun Allah sabır versin.
Şahsen tek yapabileceğim şey olurdu, dinlemek..
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam lütfen şöyle şeyler atmayın. İnsanı daha çok depresyona sokar böyle şeyler.

Hocam öncelikle başınız sağolsun Allah mekanını cennet eylesin günahlarını affetsin. Dedem koronadan dolayı hayatını kaybettiğin de bende çok üzülmüştüm ama zamanla acısı hafifledi. Evet arada aklıma gelince yine üzülmüyor değilim ama ilk gün acısı gibi olmuyor. Zamanı akışına bırakın. Evet, gerçekten çok kötü bir durum anlıyorum sizi Allah gerçekten sabır versin size. Merak etmeyin elbet bunun da acısı zamanla hafifleyecek. Arkadaşların attıkları hüzünlü şarkıları dinlemeyin kendi kendinizi depresyona sokarsanız psikolojik olarak daha çok çökersiniz. Unutmaya çalışın. Allahın bize verdiği en büyük nimetlerden biridir bu:Unutmak. Kendinizi mutlu etmeye çalışın. Zil çalıp oynayın demiyorum ama pek düşünmemeye çalışın. Anneniz sizin üzülmenizi istemez. Aksine sizin mutlu olmanızı ister.

Hocam lütfen şöyle şeyler atmayın. İnsanı daha çok depresyona sokar böyle şeyler.

Hocam öncelikle başınız sağolsun Allah mekanını cennet eylesin günahlarını affetsin. Dedem koronadan dolayı hayatını kaybettiğin de bende çok üzülmüştüm ama zamanla acısı hafifledi. Evet arada aklıma gelince yine üzülmüyor değilim ama ilk gün acısı gibi olmuyor. Zamanı akışına bırakın gerçekten çok kötü bir durum anlıyorum sizi Allah gerçekten sabır versin size. Merak etmeyin elbet bunun da acısı zamanla hafifleyecek. Arkadaşların attıkları hüzünlü şarkıları dinlemeyin kendi kendinizi depresyona sokarsanız psikolojik olarak daha çok çökersiniz. Unutmaya çalışın. Allahın bize verdiği en büyük nimetlerden biridir bu:Unutmak.
düzenlendi.

Derdin aynısını yaşamadan sözler avutmaz. Başınız sağ olsun Allah sabır versin.
Şahsen tek yapabileceğim şey olurdu, dinlemek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim şarkıya bir bakarım

Yani genellikle arkadaşlarının yanında falan kal. Seni her şekilde destekleyeceklerdir. Başın sağ olsun.

Pek sosyal bir insan değilim ve alacaklarını sanmıyorum teşekkür ederim

Geçemez ama nasıl hafifletebilirsin öneriyim: Kafana takma başka şeyler güzel şeyler düşün mutlu eden şeyleri düşün, sabahla mesela sabahlamak acılara çok iyi gelir bir ara sabah 8'e kadar uyumamamıştım eski sevgilimi unutup güzel mi gün yaşamıştım seni bilemem tabii ki.
Hatta imkan varsa arkadaşlarının evinde kal sevgilin varsa kafanı onunla dağat iyi gelecektir.

Bir denerim

Maalesef kolay kolay geçecek bir acı değil. Zamanla hafifleyecektir ancak birkaç hafta belki de ay acı çekeceksiniz. Sonradan sonraya bu acıyla yaşamayı öğreneceksiniz. Başınız sağ olsun.

Antidepresan gibi şeylerin etkisi olur mu sizce

Zamana bırak dostum! Yaşamak gibi ölümde bu maceranın bir parçası ne kadar çabuk kabullenirsen o kadar iyi hissedersin. Onunla yaşadığın her şey ve tüm anılar seninle birlikte artık. Şimdi annenle zihninde ve anılarında mutlu olabilirsin. Çok üzgünüm, başın sağ olsun

Geri
Yukarı