Kazıklanmanın acısı

Kusura bakmayın banım vardı sistemimim özelikleri;
- Ryzen 3 3100.
- ASUS PH 1650S.

- A320MK.
- 8 GB Neo Forza bellek.
Ben alırken de birkaç kişi bilgisayarcılara da sor onlar daha uygun yapıyor demişti. Kafam karışmasın diye gitmedim ve asla pişman değilim. Vatandan normalde 4000TL bütçem olmasına rağmen taksit yaparak 5300 liraya gayet iyi bir bilgisayar topladım ve birkaç ufak detay hariç memnunum.

Zamanında ben de benzer kazık sistemler aldım. Hata yapmadan en iyisini bulamazsın.
Sisteminizin özellikleri nedir acaba?

Ahhh ah. Taa yıllar önce benim de başıma gelmesine ramak kalmış bir hikaye. Tabi o zamanlar doğru düzgün para yok bütçem 2000 TL civarı. O zamanın pentium işlemcisi vardı G4560 bilen bilir bu i3-6100 ile kafa kafaya giden. Yanına da H110M PRO-VD ve RX 560-GTX 1050. Olduyordu sana mis gibi sistem. Babam dedi ki git şu bilgisayarcıya sor istersen belki daha ucuza toplanır falan. Adama gittim bu G4560+H110M PRO-VD+RX 560 sistemini toplamak istiyorum falan. Adam dedi işte artık pentium kaldı mı falan bari i3 alalım sana. Bende i3-6100 ile kafa kafaya gidiyor falan diyorum. Adam sen çok Technopat izliyorsun galiba dedi. Yemin ederim ki böyle dedi :D Bende yok falan dedim neyse adam ben sana hemen sistem toplayayım dedi sistem i3-6100 R7 240 :D Ben zaten benim sistemi 2000'e falan topluyorum adam R7 240'lı sisteme 2400 dedi. 3 gün sonrada gelip alırsın falan filan dedi. Bende tabi küçüğüm o zaman başıma bir iş gelmesin diye dedim abi bu sistemde iyimiş aslında falan ben bi babama sorayım ayağıyla direk topukladım oradan. Bu durumu babama anlattım. Babamda bu konularda bana güvenir. Dedi nerden almak lazım falan. Tabi o zaman sistem toplamayı bilmiyorum. Elimde kalmasından korktum sonra dedim Vatan'a gidelim orada topluyorlarmış aynı zamanda. Neyse ertesi gün Vatan'a gittik adama sayıyorum hangi parçaları istediğimi adam dedi G4560 kalmadı. Dedim eee napacağız? Adam aynı fiyata i3-6098p verdi :D Sonra sıra ekran kartına geldi. Vatan'ın stoğunda RX 560 4GB yoktu ben siteden kontrol edince dedim napalım artık GTX 1050 2GB alacağız. Orada parçaları sayarken arkada bir şey gördüm ekran kartlarının olduğu yerde. Dedim o RX 560 mı? Adamda evet elimizdeki son RX 560. İçimden nasıl seviniyorum anlatamam. 2000 liraya i3-6098p+H110M PRO-VD+RX 560'lı sistem kurmuştum. Eve geldim CS:GO kurdum 350 FPS alıyorum. Gel zaman git zaman o zaman kurduğum sistemi hala da kullanıyorum ufak tefek işlerde ama geçen dedim CS:GO kurayım 150 FPS zor alıyor. Sen konu açınca aklıma tam bu geldi. Bu da böyle bir anımdı :D
150 Fps az mı hocam? :D

Geri
Yukarı