Sevdiğiniz insanın geçmişini sorun eder misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tecrübe yaşamış olmak derken neyi kastediyorsun?
Evlililikteki cinsel ilişkiyi mülakat olarak görüp, antrenman mı yapıyorsun?

Hayır. Sadece sevdiğim, aşık olduğum sevgilimle daha önce deneyimlemedigim bir şeyi denediğimi kastediyorum. Evlilige antrenman yapmıyorum, sadece nasıl bir şey olduğunu anlıyorum. Ve belki bu sayede o etrafta gezen azgın tiplerden olmıyacagim. Cunku biliyorum ki cinsellik her şey değil.

Dostum farklı düşüncelere sahibiz diye bana "cahil" diye hitap edemezsin. Ben burda benim aksimi düşünen hiç kimseye saygısızca yaklaşmadım senin gibi. Cahillik değil bu, sen çok serbestsin ben değilim aramızdaki tek fark bu inan bana.

Cahilliğin bunu yapanlar var diye kurunun yanında bizi niye yakıyorsun demenden belli oluyor. Dışarıda yüzlerce bu düşüncede potansiyel katil var.

Maalesef kendi fikrini değil gerici bir toplumun aklını taşıyan bireyin umutsuz çırpınışlarını seyrediyoruz.
Birey denen şeyin varlığını kabul etmeyince böyle sahiplik duygusundan çıkan saçma sapan kelimelere takılıyoruz.
Eğer namus bir insanın kendini yaşamasına engel ise, cinsel hayat vs. bu insanlık için en büyük suçtur. Çünkü özgürlüğe vurulan bir darbedir.
Bir birey cinsel tercihleri ve hayatı yüzünden gayrimeşru ilan edilemez. Gayrimeşru olan şey evli olduğu halde yalan söyleyip, aldatmaktır. Evlilikten önce yaşanan, yaşanmıştır. Kimse bunun hesabını soracak pozisyonda değildir. Ama gerici toplum ve onun mensupları bu hakkı arkalarında kalabalıkları gördüğü için kendilerinde bulduklarını zannederler. Ne zavallıca bir kuruntudur...

Hayır. Sadece sevdiğim, aşık olduğum sevgilimle daha önce deneyimlemedigim bir şeyi denediğimi kastediyorum. Evlilige antrenman yapmıyorum, sadece nasıl bir şey olduğunu anlıyorum. Ve belki bu sayede o etrafta gezen azgın tiplerden olmıyacagim. Cunku biliyorum ki cinsellik her şey değil.
Tam tersi. Bu olayı bu kadar büyütüp namusa bağlayan insanlar etrafta gezen o azgın tipler oluyor.

Aynen kardeşim, cinsellik her şey değil çünkü bu yaşta idman yapıyorsun. Yalnız, forum seviyesine göre fazla yobazlık diye ban yemeyelim :D 😂

Ey Ademoğulları; Nâmus sadece kadına özgü bir şeyse, Hz. Yusuf'un (a.s) sakındığı neydi?
Yalan ve yanlış olan davalar daima parlak görünür. Zira fuhuşun felsefesini yapmak namusun müdafaasını yapmaktan daha kolaydır.

Cahilliğin bunu yapanlar var diye kurunun yanında bizi niye yakıyorsun demenden belli oluyor. Dışarıda yüzlerce bu düşüncede potansiyel katil var.
Ne alakası var arkadaşım sen neyin kafasını yaşıyorsun acaba? Fazla League of Legends senin beynini yakmış galiba ne konuştuğunu kendin de bilmiyorsun :D Biraz ara ver şu çocuk oyununa belki o zaman seninle muhatap olurum.

Ey Ademoğulları; Nâmus sadece kadına özgü bir şeyse, Hz. Yusuf'un (a.s) sakındığı neydi?
Yalan ve yanlış olan davalar daima parlak görünür. Zira fuhuşun felsefesini yapmak namusun müdafaasını yapmaktan daha kolaydır.
Bu forumda bunları tartışmak başlı başına hata. Üzüm üzüme baka baka kararır. Forumun kurucusu ne de üyesi ne olsun? Bu forumun üyelerine namus kavramını ve dinlere saygı duymayı öğretemezsin.

Eğer sen de bakirsen evleneceğin kadının bakire olmasını beklersin ve buna saygı duyarım. Sen bir şey yaşamamışsın karşındakinin de bir şey yaşamamasını bekliyorsun, fakat son zamanlarda o kadar fazla kendileri önüne gelenle yatıp kalkıyor kızın da bakire olmasını bekliyor bunlar çok komedi şeyler. Karşındaki kişinin, erkek veya kız, geçmişine saygı duymalısın o da seninkine saygı duymalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı