Sevdiğiniz insanın geçmişini sorun eder misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tarafsızlığın öneminden güzelliğinden bahsedip, karşı tarafa saygı duymamızdan bahsedip gittim. Geldim ve konu savaş alanına dönmüş.

Birbirine cahil damgası yapıştıranlara mı bakayım?

Yoksa koca forum yöneticisinin "Isteyen istediğini giysin." diyene "Kara çarşafla gelişeceğimize eminim." demesine bakayım?

(Birkaç paragraf Recep Hocam'a yazılmıştır...)

Ardından isteyen istediğini giyer diyip giyene tekme attığımızı iddia ediyorsunuz. Şort giyene tekme atıp eve gidince p*rno izleyen mahlukatlara bizde bela okuyoruz hocam. Nasıl onlarla aynı kefeye koydunuz bu adamı? Nasıl bir kişiliğe sahip olduğu konularda yazdıklarıyla belli oluyor. (Umarım beni de o mahlukatla bir görmüyorsunuzdur.)

Hocam sizin YouTube kanalınızı uzun zamandır takip ederim. Çok samimi ve efendi geliyorsunuz bana. Keza forumda yazdıklarınızda insanlara yardımcı olmaya yönelikti. Size çok saygı duyuyordum. Ara sıra sağda solda sizin hakkınızda bazı şeyler görüyordum. Onla aynı fikirlerde değilseniz forumda bulunmamanız daha iyi olacaktır tarzında şeyler. Çok daha ağır şeyler var ama yazmak istemiyorum.

Hocam galiba sizle konu dışı bölümünde pek karşılaşmamalıyım 😀. Çünkü buradaki durum beni üzüyor ve ben sizi çok seviyorum, size saygı duyuyorum. Çünkü donanım, teknoloji konusunda çok yardımcı oluyorsunuz. Yani üzerimde emeğinizde var. O yüzden sizi hep iyi hatırlamak istiyorum ve bu kısmı kapatıyorum.

Şimdi foruma gelelim...

Konu dışında artık Yusuf sadece eğlence varsa gelir. Onun dışında yok, artık ne kadar umursarsanız.

Ayrıca seviyeli bir kitledir diye geldiğim Sosyal'de adam akıllı bir tartışma göremedim hala. Arkadaş bir insan bu kadar mı karşı taraftakinden nefret ederek tartışma yapar. Özellikle herhangi bir dine mensup olmayanların teistlere resmen nefret kustuğunu gördükçe içim daha çok acıyor. Arkadaş bu adam sizin babanızı falan mı öldürdü? Ne bu aşağılama, nefret? Ister kabul edin, ister etmeyin gerçek bu.
Aynısı teistler içinde geçerli. Ama gördüğüm kadarıyla bahsettiğim kitle daha az var teistlerde. Mesajlara objektif bakabilirseniz durumu görmeniz zor değil.

Arkadaş karşı tarafın insan olduğunu hatırlayın biraz. Hiç mi saygı vs. duymuyorsunuz? Hiç mi karşı tarafın haklılık payı olamaz? Kulağınızı karşıt düşünceye kaparsanız nasıl gelişeceksiniz?

Konuların genelde öyle yada dine bağlanması ve kapanması ayrı bir saçmalık. Tamam felsefe konusunda tartışın amacı bu zaten felsefe bölümünün. Ama seviyeli tartışın, ölümüne karşı tarafın fikrine karşı gelmeyin.

Bu forumda bahsettiğim şekilde seviyeli bir tartışma varsa atın konuyu. Çok merak ediyorum çünkü.

Gelelim son kısma...

Mobilden uzun şeyler yazmak çok zor be. Umarım en kısa sürede bilgisayar alırım. Artık konu nerden girip nereden çıktı bilmiyorum. Hatalarım için affedin, eleştirin. Ama nefret kusarak değil yapıcı bir şekilde eleştirin. Yoksa pek bir manası olmuyor eleştirmenin.

(İçimden bir ses tatile çıkıyorsun Yusuf diyor. Hadi hayırlısı 😀.)
Konunun en haklı yazısı. Tarafsız eleştiriler yapmışsınız. Recep Baltaş'ın teknoloji konusunda bana da çok yardımı oldu, teşekkür ederim ancak bu tip konularda da haksız olsa bile ölümüne savunuyor. Haksız demiyorum, haksız olsa bile savunur diyorum.

Son düzenleme:
Bende konudan çekiliyorum alıntı gelmediği sürece. Ama ben önceden ilişkiye girmiş bir kadınla asla birlikte olmam bu benim şahsi görüşüm, olunmasını da doğru bulmuyorum. Zaten temiz ve ahlaklı bir insansanız Allah′ta karşınıza temiz bir insan çıkaracaktır.

Kısaca evleneceği kişinin kimin tanımına göre namuslu olduğu, olması gerektiği evlenecek tarafları ilgilendirir. Biz burada ne kadar tartışsak, ne kadar yazı yazsak da kimsenin düşüncesi, hayat görüşü değişmez emin olun. Elinizde kaybettiğiniz zamanınız ve siniriniz kalır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı