Sevgili olmak gerekli mi?

Sizce herkesin bir sevgilisi olmak zorunda mı?

Ben 14 yaşındayım ve hiç sevgilim olmadı ama anlamıyorum neden herkes sevgilim yok diye ağlıyor. Bence tamamen aptalca bir şey, yani o kadar gerekli bir şey mi sevgili? Çok ergence geliyor bana sevgilim yok diye ağlamak.

Yani ne gereği var ki?
Sevgili ile borcun mu var? Sevgili ile mi maaş alıyorsun?

Sizce herkesin bir sevgilisi olmak zorunda mı?

Ben 14 yaşındayım ve hiç sevgilim olmadı ama anlamıyorum neden herkes sevgilim yok diye ağlıyor. Bence tamamen aptalca bir şey, yani o kadar gerekli bir şey mi sevgili? Çok ergence geliyor bana sevgilim yok diye ağlamak.

Yani ne gereği var ki?
Bence de.
14 yaşında zaten sevgili olanların %90 fazlası sanal sevgili yapıyor. Sonra gidip hava atıyor sanki çok büyük bir şey yapıyormuş gibi. Sevgililik zorunlu değildir. Tamamen kişisel tercihtir. Ağlayanlar varsa hayatından çıkar.
Bu da %90 doğrudur. Etrafımdakiler aynı şeyleri yaşadı.
22 yaşındaki bir abin olarak kendini böyle şeylerden evliliğe kadar uzak tut ve kendini başarıya ve işe güce ver sana garantisini veriyorum daha mutlu olucaksın. Ama başka yolları seçersen ne kadar mutlu olmayı planlıyorsan ulaşamayacaksın.
Bu da doğru. Geleceğinle ilgili özellikle de işe önem vererek planlama yap. Zaten ileride biri karşına çıkar elbet.

Yani 14-15 yaşlarında sevgilin olunca eline ne geçiyor ki? Ne kazanıyorsun yani? Mantıklı bir sebebi var mı bunun?
Ben hemen demedim zaten sadece içinden geldiği gibi yapsın diyorum ki ben de 15 yaşında ilk ve tek kız arkadaşımı gördüm, hala da beraberiz tamamen şans böyle şeyler. Mantıklı sebep de eğer iyi bir insanı bulursan gerçekten insana çok yararı olan bir şey birçok konuda hem moral motivasyon hem dertleşebileceğin biri gibi gibi maddeler çoğalabilir.

Saygı duyuyorum olanlara ama bence çok saçma. Mesela ortaokulda sevgilin oldu diyelim; liseye geçtikten 2 - 3 sene sonra onun adını bile unutacaksın, sokakta görsen tanımayacaksın bile. Onunla zaman kaybetmek yerine aç PC'yi oyun oyna daha yararlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı