Sevgilimden soğuduğumu hissediyorum

Hocam soğuma sebebim keşke bunlardan ibaret olsa güven kırıcı sadakatsizce davranışlar beni çok soğutuyor yakıştıramıyorum bir de karşımdaki kişiliğe. Kendisi de yediremiyor kendine bunları yaptığı için. Çok aradayım bilmiyorum yokluğunu isteyeceğim türden birisi olsaydı düşünmezdim bu kadar.
Hocam her şeyin sonu üzücü oluyor, yaşın kaç bilmiyorum muhtemelen benden küçüksün emin ol hayatına hiç beklemediğin kadar kız girip çıkıyor. Her şeyin bir zamanı oluyor yani, ayrılık falan bunlar üzücü şeyler fakat ortalama her insan yaşıyor bu durumu.
En az sancılı şekilde atlatmak iki taraf içinde en doğrusu. Aklından ne geçiyorsa hangi seçenek mantıklıysa onu seç. Herkes duygularıyla hareket etse insanoğlu olmazdı, güven bana. Mantıklı karar almak şart... Olur da bir gün bu kararından pişman olursan mantıklı olanı seçtiğini hatırlayınca rahatlıyorsun.

Yaşım 20 bu kız arkadaşımdan önce benim için son ayı ve ayrıldıktan sonrası çok sıkıntılı geçen bir ilişkiden çıktım ve istediğim ilginin fazlasını buldum ve verdim. Önceki ilişkimi de çok unutmuş sayılmam. Bu konularda üzülmeyi bırakalı çok oldu mantığımla hareket ediyorum ama işte karşımdakini üzmemek istediğimden oluyor sanırım. Benim yaşadıklarımı yaşatmamaya çalışıyorum belki de. Sağ olun hocam doğru bir yol çizmeye çalışacağım.

Merhaba,

Şahsen Red Flag'ların önemli olduğunu düşünüyorum. İnsanlar ilişkilerde iğrenç şeyler yapıyorlar ve bunu doğal içgüdülerine bile bağlayabiliyorlar.
Kırılan bir güven geri kazanılır mı, cidden bilmiyorum. Bir erkeğin sahiplenmesi, bir kadının sadakati asla bozulmamalı bunun bir bahanesi olamaz. Yaptığından pişman olduğunu bana samimi bir hissiyatla aktarabilirse muhtemelen duygular ve anıların etkisi ile affederdim ama tatmin olana kadar da gözlemler ve sorgulardım. Madem bir hata yapıldı, bedeli de benim gönlümün rahatlaması için gerekenlere katlanması der ve kısıtlamakla değil gözlemlemekle güvenimi tazelemeye çalışmak olurdu.
Yapılan hareketlerin ne olduğunu belirtmemişsiniz ama şahsen bir kadının gözünün dışarıda olduğunu hissettirecek bir şey yapması bendeki tüm güzel anıları yok eder. Bu kısacık ömrümde sadakatsiz birine ayıracak 2 saniyem olduğunu düşünmüyorum.

Araya bir kez soğukluk girdikten sonra eskisi gibi olmuyor maalesef. Her ne kadar uğraşsan da yapılan şeyler unutulmuyor ve her seferinde aklına gelir. İlişkini bir süre daha devam ettirmeye çalış, sonrasında da kız ilgi göstermediğini ya da ilgi görmediğini görünce muhtemelen kendisi bırakacaktır. Her türlü şeye karşı hazır olmanı tavsiye ederim.

İşte bu yüzden flörtlük süresi uzamalı. Flörtken onun hakkında derinlemesine bilgi edinip bir rapor çıkartmanız lazım. Ben bu şekilde bir sürü yılanı zehrini salmadan etkisiz hale getirdim. Doğru insanı beklemek lazım, aramak değil. Bu arada soğuduysan ayrıl kardeşim. Başkasının mutsuzluğu senin mutluluğundan önemli değil. Bu senin hayatın. Karşındaki insan da öğrenir kendi kendine bazı şeyleri. Her zaman her istediğimiz olacak diye bir şey yok.

Her şeyin oda farkında elinden de bir şey gelmiyor sadece pişman ve üzgün ama bunlarda bir şeyi değiştirmiyor. Bana çok iyi davrandığı ve çok sevdiğini hissettirdiği için ayrılmaya gerek duymadım hem biraz zaman vermek istedim hislerim düzelir belki diye fakat pek değişen bir şey yok. Günlerce soğuk davrandığım oluyor bir gün şikayetçi olmadı kendimden soğutmam onun ayrılmasını sağlamam imkansız gibi. Doğum günüm var yakında onun içinde bir şeyler düşünüyordu hevesini kırmamak için bekliyorum fakat sonrasında ne olur bilmiyorum.

Edit:
Birkaç gün önce doğum günümde çalıştığım restorana geldi bana sürpriz yapmak için geçen seneden beri yazdığı yazılar ve fotoğraflarımızın olduğu bir dosya tarzı bir şey hazırlamış kendisi onu verdi. Tuhaf geliyor böyle şeyler yapıp bunları yaşatması. Yaşattığı bazı şeyleri söyleyeyim. İlişkinin başlarında kendi hesabında sevgilisi olduğunu belli edecek türden bir st atmıştı ve bu styi çoğu erkeğe gizlemişti. Aralarından bir tanesi dikkatimi çekmişti çünkü hem priw hem normal hesabı var ve bu dediğim st yi priwe atmıştı ama main hesabına normal kendisini paylaştığı bir st atmıştı ve bu çocuk maindeki styi beğendi yani kendini paylaştığı hesapta gizlememiş. Kim olduğu sorduğumda ona takıntılı biri olduğunu, o çocuğun bir şey yazmasından korktuğunu hem de o çocuğun bu styi görüp üzülmemesini istediğinden böyle bir şey yapmış. Şu an hesabında ve hayatında benden başka erkek yok fakat ne değeri var artık. Bunun dışında buluştuğumuzda sürekli etrafa bakardı bana bakarken başkasına gözü kayardı sonra bana dönerdi tekrar. Birkaç yalanını veya söylemediği şeyi yakaladım çok büyük şeyler değildi ama söylemesini veya en azından benim sorgulaya sorgulaya öğrenmeyip onun bana haber vermiş olmasını isteyeceğim türden şeyler. Yaptığı bazı davranışlar bunlar fakat bana ve benim dışımdaki erkeklere davranışlarını görseniz asla bunları yapacak biri değil. Kişiliği ve kendisi normalde çok iyi ve bana çok ilgili fakat bu yaptıklarını bir yere koyamıyorum unutamıyorum o soğuma hissini geçiremiyorum. Genel olarak soğuk davranıyorum umurunda değil iyi davranmaya ilgilenmeye devam ediyor. Birkaç gün sonra yıl dönümü olacak çok heyecanlı bende tık yok. Genel olarak duyguları hisleri yok olmuş biriyim ona rağmen bu kıza kıyamıyorum.

Son düzenleme:
@Mysmeh bu kız bence kötü birisi değil. İlişkiyi bir süre idare etmeye çalışın, olacağı varsa olur. Olacağı yoksa da olmaz. Aradan bayağı bir süre geçmiş, son durum ne oldu? Merak etmedim değil.

Hocam şu an devam ediyorum ilişkiye. Genel olarak çok ilgi gösterdiğim söylenemez içimden nasıl gelirse öyle davranıyorum rol yapmamak için. Ara vermeyi düşündüm fakat ara vermek ayrılığı ertelemekten veya ayrılığa zemin hazırlamaktan başka bir şey değil gibi geliyor. Devam etmeye çalışıyorum bazen de daha ne kadar üzeceğim, zamanını çalmaya neden devam ediyorum diye düşünmüyor değilim. Bir de üniversite bölümümü değiştirmek için bu sene tekrar YKS'ye girmiştim sonuçlar haftaya falan açıklanır büyük ihtimal onu bekliyorum. Onun dışında akışına bırakmış durumdayım eskisi gibi hissetmiyorum ama böyle birini üzmekte istemiyorum.

Geri
Yukarı