Sevgilimin istemeden herkesi kırması

Stuff

Hectopat
Sevgilim ailesi konusunda çok sıkıntılar ile büyümüş birisi küçüklüğünden beri çok yakından tanıdığım için az çok ne yaşadığını biliyorum. Akraba çevresi ve ailesi tarafından sürekli başarısız aşağılık ezik biri olduğu empoze edilerek büyütülmüş çok da gereksiz sıkı bir ailesi var. Şu ana kadar ailesinden kalma eksik bir ilgi sevgi var kendisinde bunu rahatlıkla kızı tanıyan herkes söyleyebiliyor dışarıdan. Ne kendisinin ileride başarılı olabileceğine ne de sevilecek biri olduğuna asla inanmıyor. Kendisine gelip açılan kişilere inanmayıp pls git başkasını sev falan şu anda bile seviyorsan iki gün sonra benden nefret edeceksin deyip çocuğu zorla yoluna gönderiyor. Geçen sene bunun sevdiği çocuk gelip açıldı buna ona dahi aynısını yaptı. İşte böyle biri yani.

Böyle yetiştirilip fazlasıyla sıkı büyütüldüğü için + olarak tanıştığı her insan arkasından çok büyük şeyler çevirdiği için güven konusunda da insanlarla olan iletişimlerinde çok büyük problemler var yani şöyle söyleyeyim bazen a diyor ama b'yi kastetmiş oluyor söyleme amacı çok daha farklı oluyor aslında ama iş işten geçmiş insanlarla ve benimle de çoktan kavga başlamış bitmiş oluyor. Ailesi kızın psikolojisini hala berbat etmeye devam ediyor ve ben de gerçekten sevdiğim için çoğu şeye katlanıp hayata geri kazandırmaya çalışıyorum kendisini.

Bunları anlatmam gerekliydi çünkü direkt olayı söylesem çok daha farklı düşünülür diye düşündüm.

Şimdi şöyle ki bu kız bir süredir hani hem kendi öfkesini kontrol etmeyi bilmediği hem de nerede ne söyleyeceğini bilmediği için çok sık kırmaya başladı beni (7 aydır ve 7 bu 7 ay içinde çok samimi olduk) hani dikkat edeceğini söylüyor fakat bu davranışını sonuçta birden değiştiremeyeceğini biliyorum. Ailesinden alamadığı ilgiyi de benden bekliyor ki ben ona ilginin anasını ağlatmama rağmen. Bir yerde ben her şeyi alttan alttan aldığım için çok fazla umursamadığımı düşündüğü için de biraz rahat oluyor diye düşünüyorum çünkü iş başkası olunca o üzülmesin diye kırk takla atabilecek tanımadığı bir insan olsa o üzülmesin diye kendini üzebilecek biri.

Şimdi yapmam gereken hakkında biraz tavsiye almak istiyorum sizden hani nasıl konuşmalıyım ne yapmalıyım ailesinin yanından taşındığında zamanla düzelir gibime de geliyor ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Ayrı yeten dediğim gibi ben gerçekten ilgiyi fazla fazla ona verirken değer verdiğimi gösterirken ondan böyle bir söz dahi gelmiyor söylediğimde ise hareketlerimle gösterdiğimi sanıyordum özür dilerim deyip geçmişti. Kızdan ayrılmak istemiyorum çünkü hani gerçekten yaşadığı çok ağır şeyler var ve ben onun mutlu olduğunu görmeden ayrılmak istemiyorum.

Sizden istediğim şey biraz tavsiye hani hem ben de biraz ihtiyacım olan ilgiyi almak istiyorum hem de onu biraz daha düzeltmek için neler yapmalıyım nasıl ve ne konuşmalıyım istemeden kırdığını söylediklerinin istemeden olduğunu biliyorum o yüzden. Evli abimiz ablamız varsa onlardan da tavsiye çok güzel olur. Yani bu yaşta ne kadar ciddi düşünülür dalga konusu olur muyum bilmiyorum ama ikimiz de ciddi düşünüyoruz.

Hem onu daha hızlı iyileştirmek hem de daha fazla kırılmamak biraz istediğim ilgiyi almak istiyorum tek derdim bu.

Kız (20) ben (19)

İkimiz de hala sınava hazırlanıyoruz benim ilk onun 2. mezun yılı olacak bu yıl.

Yanında olmak istiyorum en zor zamanlarında şu an fakat bunu yaparken ben de çok etkileniyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevgilim ailesi konusunda çok sıkıntılar ile büyümüş birisi küçüklüğünden beri çok yakından tanıdığım için az çok ne yaşadığını biliyorum. Akraba çevresi ve ailesi tarafından sürekli başarısız aşağılık ezik biri olduğu empoze edilerek büyütülmüş çok da gereksiz sıkı bir ailesi var. Şu ana kadar ailesinden kalma eksik bir ilgi sevgi var kendisinde bunu rahatlıkla kızı tanıyan herkes söyleyebiliyor dışarıdan. Ne kendisinin ileride başarılı olabileceğine ne de sevilecek biri olduğuna asla inanmıyor. Kendisine gelip açılan kişilere inanmayıp pls git başkasını sev falan şu anda bile seviyorsan iki gün sonra benden nefret edeceksin deyip çocuğu zorla yoluna gönderiyor. Geçen sene bunun sevdiği çocuk gelip açıldı buna ona dahi aynısını yaptı. İşte böyle biri yani.

Böyle yetiştirilip fazlasıyla sıkı büyütüldüğü için + olarak tanıştığı her insan arkasından çok büyük şeyler çevirdiği için güven konusunda da insanlarla olan iletişimlerinde çok büyük problemler var yani şöyle söyleyeyim bazen a diyor ama B'yi kastetmiş oluyor söyleme amacı çok daha farklı oluyor aslında ama iş işten geçmiş insanlarla ve benimle de çoktan kavga başlamış bitmiş oluyor. Ailesi kızın psikolojisini hala berbat etmeye devam ediyor ve ben de gerçekten sevdiğim için çoğu şeye katlanıp hayata geri kazandırmaya çalışıyorum kendisini.

Bunları anlatmam gerekliydi çünkü direkt olayı söylesem çok daha farklı düşünülür diye düşündüm.

Şimdi şöyle ki bu kız bir süredir hani hem kendi öfkesini kontrol etmeyi bilmediği hem de nerede ne söyleyeceğini bilmediği için çok sık kırmaya başladı beni (7 aydır ve 7 bu 7 ay içinde çok samimi olduk) hani dikkat edeceğini söylüyor fakat bu davranışını sonuçta birden değiştiremeyeceğini biliyorum. Ailesinden alamadığı ilgiyi de benden bekliyor ki ben ona ilginin anasını ağlatmama rağmen. Bir yerde ben her şeyi alttan alttan aldığım için çok fazla umursamadığımı düşündüğü için de biraz rahat oluyor diye düşünüyorum çünkü iş başkası olunca o üzülmesin diye kırk takla atabilecek tanımadığı bir insan olsa o üzülmesin diye kendini üzebilecek biri.

Şimdi yapmam gereken hakkında biraz tavsiye almak istiyorum sizden hani nasıl konuşmalıyım ne yapmalıyım ailesinin yanından taşındığında zamanla düzelir gibime de geliyor ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Ayrı yeten dediğim gibi ben gerçekten ilgiyi fazla fazla ona verirken değer verdiğimi gösterirken ondan böyle bir söz dahi gelmiyor söylediğimde ise hareketlerimle gösterdiğimi sanıyordum özür dilerim deyip geçmişti. Kızdan ayrılmak istemiyorum çünkü hani gerçekten yaşadığı çok ağır şeyler var ve ben onun mutlu olduğunu görmeden ayrılmak istemiyorum.

Sizden istediğim şey biraz tavsiye hani hem ben de biraz ihtiyacım olan ilgiyi almak istiyorum hem de onu biraz daha düzeltmek için neler yapmalıyım nasıl ve ne konuşmalıyım istemeden kırdığını söylediklerinin istemeden olduğunu biliyorum o yüzden. Evli abimiz ablamız varsa onlardan da tavsiye çok güzel olur. Yani bu yaşta ne kadar ciddi düşünülür dalga konusu olur muyum bilmiyorum ama ikimiz de ciddi düşünüyoruz.

Hem onu daha hızlı iyileştirmek hem de daha fazla kırılmamak biraz istediğim ilgiyi almak istiyorum tek derdim bu.

Kız (20) ben (19)

İkimiz de hala sınava hazırlanıyoruz benim ilk onun 2. mezun yılı olacak bu yıl.

Yanında olmak istiyorum en zor zamanlarında şu an fakat bunu yaparken ben de çok etkileniyorum.

Bence kimseye haddinden fazla değer verme. Bunun dışında sosyal destek programı değilsin kimseyi iyileştirme gibi zorunluluğun yok en son olarak da böyle biriyle evlenmenin iyi olacağını zannetmiyorum Max 4-5 yıla bosanirsiniz hevesiniz kalmaz çünkü sürekli ilgi vermek icin.

Bence kimseye haddinden fazla değer verme. Bunun dışında sosyal destek programı değilsin kimseyi iyileştirme gibi zorunluluğun yok en son olarak da böyle biriyle evlenmenin iyi olacağını zannetmiyorum Max 4-5 yıla bosanirsiniz hevesiniz kalmaz çünkü sürekli ilgi vermek icin.

Ailesinin yanından gittiğinde düzeleceğini düşünüyorum açıkçası. Eğer düzelmezse mecburen ayrılmak zorunda kalacağım.

Ailesinin yanından gittiğinde düzeleceğini düşünüyorum açıkçası. Eğer düzelmezse mecburen ayrılmak zorunda kalacağım.

Hocam sürekli alttan alarak hata yapmışsın zaten bunun dışında anlattığın çoğu özellik karakter özelliği ailesine bağlıdır ama onların yanından ayrılınca geçme garantisi yok. Onerim 1-2 yıl aynı evde yaşamadan evlenmemen yoksa çok pişman olursun evlendikten sonra da böyle davranırsa.

Sürekli yanında olmaya moralini düzeltmeye çalışıyorum.
Bugün şey oldu normalde her konuşma biterken öptüm hadi görüşürüzzz falan yazar bitirirdim o da ben de öptüm iyi bak kendine falan yazardı. Bugün sabah öyle bir patlama geldi günaydın yazarken + 2-3 iltifat ederek yazdım tatlı bir şekilde rüyamda onu görmüştüm öyle çok hoş güzel bir rüyaydı.

O da buna karşılık olarak.
-Günaydınnn
-İlla sabah öyle yazmak zorunda değilsin bir günaydın yeter yani normal olarak ben yatacağım şimdi geri.
+Haa tamam o zaman tatlı rüyalar sana.
-Umarım öyle olur.
-Rüyamda hiçbir yeri kazanamadığımı gördüm biliyor musun?

5 dakikalık bir sohbet.

-Neyse gidem bennn.
+Tamam tamam öptüm görüşürüzz.
-Görüşürüz

Ben de garip geldiği için öyle öptüm demiştim öhm yazdım hani dalgaya vurararak altına da random falan atmıştım. O da ne yapayım dedi garip bir şekilde ben de hımm bilmem neyse git uyu sen yazdım. O da öptüm deme artık bence benim yazasım gelmiyor bazen falan dedi.

Normalde her sabah 8 9 gibi kalkan kız 11'den önce kalkmamaya başladı Instagram'dan attığım bir postu 2-3 gün görmeyince aa hiç girmiyor musun Instagram'a dedim görüldü atmamak için açmıyorum mesajı diyor. Dün de tam tersi off ya daha görüşmemize çok var heyecanlandım çok sıkılıyorum evde falan diyordu (pazar günü buluşacağız).

Benimle konuşurken bazen başkasının mesajına cevap vermemek için Instagram'dan konuşalım çevrimiçi olduğum görünmesin falan diyordu. Ben de şu an da başkasıyla konuştuğunu düşünüyorum Instagram'dan çünkü nasıl bir Allah'ın hikmeti ise son görülmesine baktığım 10 zamandan 7'sinde en son benimle konuştuğu saat oluyor.

Zamanında benleyken onu seven bir çocukla dansa kalktı mezuniyette. Eskiden aşık olduğu çocukla falan dışarıda buluştu. Bunları zamanında çok çok fazla yüzüne vurdum ve artık böyle bir şeyi asla yapamayacağını başkasıyla konuşurken bile acaba stuff kızar mı diye düşüneceğini falan söyledi. Ama benim hala erkekler konusunda güvenim çok var diyemem açıkçası son hareketlerinden dolayı. Eğer son hareketleri olmasaydı güvenim %70 falandı.

Kızla sevgiliyiz demiştim fakat kız bir türlü sevgili olmak istemedi ailesinden, sınavdan dolayı vesaire kafasına çok takan bir kız her şeyi hani kesinlikle psikolojik bir tedaviye ihtiyacı var bundan eminim üniversitede gitmesi için ikna ettim bak beraber gideriz ben de gelirim yanında olurum falan diyerek. Ama dediğim gibi sevgili değiliz fakat sevgiliden hiçbir farkımız yok hani sadece aşkım demiyorum o kadar. Hatta bir ara onu da diyordum fakat sonradan azıcık daha arkadaşımla konuşurmuşa döneyim diye onu demeyi bıraktım.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE sanırım benim de hayatımdan bir dönüm noktası olacak bir yer burası biraz tavsiyeni alabilir miyim abi. İlk defa aşık oluyorum ve gerçekten hani fazla fazla acı çekiyorum kendimi bazen anlatamıyorum sevdiğin insanın seni anlamaması daha da hayal kırıklığı oluyor. Dışarıdan anlattığım her kişi bırak kızı diyor fakat kızı bırakmak gerçekten istemiyorum çünkü hani gerçekten garip şeyler yaşıyor ve biraz sayemde hayatı az çok öğrenmeye insanların manipülasyonlarına kanmamaya herkesi iyiymiş gibi düşünmemeye falan başladı. Sene başında çok çok daha beter durumdaydı kimseyle konuşmaya mecali dahi kalmadığı günler oluyordu. Şu an gerçekten daha iyi ve hani onun gerçekten mutlu olduğunu görmeden bırakmak istemiyorum ucunda beni sevmeyecek olsa bile.

Senin gibi birinin tavsiyesine gerçekten çok ihtiyacım var. Kızın değerimi anlamasını istiyorum artık değerimi anladığı bir kaç hafta oluyordu mesela o zamanlar kusursuz mükemmel geçiyordu sonra ne oluyorsa o değerimi tekrar mı anlamayı bırakıyor ne yapıyor bilmiyorum.
Eskiden ben ona kızıp konuşmayınca özür dilemek için 20 km yol geliyordu evime kadar kavga ettiğimizde özür diler barışmak isterdi hep. Şimdi o kızdan eser yok gibi geliyor benim gitmeyeceğimi bildiği için belki de bilmiyorum.

Son düzenleme:
Fikrimi soracak olursan bu eski sevdiğini hâlâ unutamıyor, senle de öylesine takılıyor ya da son zamanlarda yapmış olduğun davranışlardan dolayı senden de soğumuş olabilir. Ne yaptıysan artık bilemiyorum da muhtemelen seni silmeye hazırlanıyor.

Fikrimi soracak olursan bu eski sevdiğini hâlâ unutamıyor, senle de öylesine takılıyor.

Eski sevdiğini unutalı çok oldu dershanede birinden çok fazla hoşlanıyordu ona verdiği ilgiyi hiç alamadım gerçi çocuk bununla konuşmayı bıraktığı için imkansız gibi geliyordu ona ama onu unuttuğundan %70 80 ihtimalle eminim. Eskiden sevdiği çocukla buluştu dediğim kişi 11.sınıfta olmuş bitmiş bir olay çocuk buna buluşsak olur mu konuşmam gereken bir şey var deyince buluştu.

Estağfurullah yardımcı olabilmeyi ben de isterim de benim düşüncemi soracak olursan kız başkalarıyla muhtemelen sarmaş dolaş gülüşüyordur, sana gelince de seni enayi yerine koyuyor. Açık bir şekilde ortada, sen de tam tersine yap soğuk.

Geri
Yukarı