Sevgilinin erkek arkadaşları ister istemez can sıkıyor

Uzak şehirlerdesiniz fiziksellik ve rahat ulaşım olmadan ilişki yürümez artık yollarınızın ayrı olduğunu kabul etmelisin. Kızı da darlama ve hem ona hem de kendine bir iyilik yapıp ilişkini bitirmelisin.

Öncelikle selamünaleyküm. 10 aylık bir ilişkimiz var. Daha önce Kayseri'deydik ve ikimiz de üniversite kazanıp ayrı şehirlere gitmek zorunda kaldık. Ben Samsun'a o ise Kırşehir'e. Ben beden eğitimi öğretmenliği okuyorum o da spor yöneticiliği. Aramız çok iyi birbirimize güvenimiz tam. İkimizde birbimize çok güveniyoruz. Ben ondan eminim o benden emin. Lakin şöyle bir durum var. O okula biraz geç gitti, sonradan birkaç arkadaşları oldu hepsi erkek neredeyse. İlk gittiği sıralar çok bir şey demiyordum sıkıntı yok biraz gezsin tanışsın dolaşsın kaynaşsın diye. Yaklaşık 2.5 ay oldu ve sonradan yavaş yavaş bu erkek arkadaş muhabbeti canımı sıkmaya başladı. Çevresindekiler hep erkek. Okulda oturuyor konuşuyor bir şey demiyorum demem de okul sonuçta. Ama bazı şeyler canımı sıkıyor. Bilmiyorum abartıyor muyum? Mesela durduk yere erkek arkadaşlarını araması napıyorsunuz falan filan diye sorması, aşırı canımı sıkıyor. Bunu ona belli ettiğimde aşırı şekilde bir trip yiyorum. Biliyorsun arkadaşım yok, beni sıkma çok sıkıyorsun, buradaki kızlar kendi halinde gruplamış hepsi egolu sevmiyorum, sen de ailem gibi çok sıkıyorsun. Ailesi gerçekten katı ve sevgi göstermeyen bir aile babasını yurt dışında görüşemiyor bile abisi ile arası çok kötü ortaokulda sevgilisini yakalamış liseye göndermemiş açıktan okutmuşlar. Velhasıl kelam ben de ailesi gibi çok sıkmak istemiyorum ama bir yandan da erkeklerle olan samimiyeti ister istemez canımı sıkıyor. Ödev istersin, işin düşer yazarsın sıkıntı yok. Mesela daha yeni bana yazdıklarını söylüyor kendi aralarında espri yapıp şakalaşıyorlar ve ben de bunları duyunca kıskanıyorum bir suratım düşüyor sana bir daha bir şey söylemiyeceğim falan filan diyor. Geçmişinde genellikle hep erkeklerle takılmış, ben erkeklerle daha iyi anlaşıyorum diyor. Ben burada kızlarla konuşmuyorum bile doğru düzgün sırf benim yaşadıklarımı yaşamasın canı sıkılmasın diye. Ben sana aynısını yapsam durduk yere kız arkadaşlarımı arasam sorsam nasıl olur uygun olur mu diyorum, ara sor istiyorsan hiçbir şey demem diyor. Ben seni orada bir kere bile kısıtladım mı diyor, doğru diyor kısıtlamıyor. Ama bunu nasıl başarıyor bilmiyorum. Benim gönlüm razı olmuyor içim rahat etmiyor. Şunu yapma dediğimde sen bana güvenmiyorsun diyor. Erkeğiz az çok erkek psikolojisini nasıl düşündüklerini çoğu şeyleri biliyoruz. Hadi erkeklerin istediği kadar kötü amacı olmasın canımdan çok sevdiğim için kıskanıyorum. O gün ne yapıyorsunuz diye aradığında 1 gün boyunca kavga ettik. Canımın sıkıldığını anladı trip atmaya başladı. Yavrum bitanem onlarda erkek kıskanıyorum ne yapayım diyorum. Canım sıkıldı aradım ne var bunda diyor. Sen de ailem gibiymişsin falan dedi canımı sıktı. Bu erkek arkadaşları yüzünden artık her günüm ızdırap oluyor. Beraber gülüşmelerini bile kıskanıyorum. Bana böyle yaparak kendinden soğutuyorsun falan filan dedi. Çok kısıtlayıpta kendimden soğutmak istemiyorum. Annemle bile konuştum bu meseleyi artık o seviyeye geldi, annemde kısıtlamaya hakkın yok ama kendinin de böyle yapmaması gerekiyor dedi. Sırf buna canım sıkıldığı için hiçbir şey yapasım gelmiyor yemeden içmeden kesiliyorum elim ayağım boşalıyor. Sürekli evlilik hayalleri kuruyoruz gelecek planlarımız var güvenimiz tam. Tek sorun erkek arkadaşları söylediğim gibi. Kızlar erkekler gibi değil bir erkek ilgi gösterirse bunu anlar kendimi korurum merak etme diyor. Geçenlerde bir erkek arkadaşı aynurum, canını yerim falan yazmış ekran görüntüsü açtıda gördüm rastgele. Ben ciddiye almadım falan filan dedi. Şuna bak yazdığı doğru mu dedim, doğru değil tabii dedi bir daha yazarsa yazma bana böyle sevgilim rahatsız oluyor derim dedi, ben de şimdi yaz içim rahat değil dedim yazdırdım. Erkek arkadaşlarının hepsi beni biliyor. Üniverstesine gittim derslerine girdim arkadaşlarıyla konuştum. Arkadaşlarının yanında benimle gayet iyiydi. Utanma çekinme falan yoktu. O da aynı şekilde geldi derslerime girdi. Dönem içinde birbirimizi birkaç defa ziyaret ettik. Ailesi üniversiteye zar zor gönderdi istemeyerek ona canı sıkılıyor Kayseri'ye geçmezsen seneye alırım seni falan filan diyormuş babası. Bir yandan da ailesi gibi sıkmak istemiyorum. Gerçekten aşırı zor durumdayım ne yapacağımı şaşırdım.

Sıkıntımı paylaşmak istedim yorumlarınızı merak ediyorum. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Hocam okudum ve burada %90 kız haksız. Yani yüzün düşse bile yok beni sevmiyorsun, yok bana güvenmiyorsun gibi şeyler suçluluk psikolojisi gibi geldi. Yani güveniyorsan hiçbir sıkıntı yok ama sürekli böyle yaparsan artık o da alışmaya başlar bunlara ve umursamaz, en kötü ihtimalle ilişkiniz biter. Bu yüzden iki önerim var; ilk olarak ona attığı triplerin mantıksızlığını söyle istemedende olsa olduğunu, aşırı sevdiğinden dolayı, kaybetmekden korktuğunu söyle yani burada anlattığın gibi içini dök. İkinci önerim ise bu olay yaşandı gitti diyelim, kız özür diledi falan ama devam ediyor. Aynı şeyi yapmanı öneririm, sahte bile olsa yaptığın şey ona sende yavaş yavaş kızlarla konuştuğunu göstermeye başla. Yavaş işlem ama işe yarama olasılığı çok yüksek. Eğer onunda kıskandığını anlar veya hissedersen dozu daha da arttır ama abartmadan. Sonra hatasını anlar. He bunlara rağmen umursamıyorsa ne yaptığını. Seni sevmiyordur. Seven kişi kıskanır.

3 4 erkek arkadaşımla beraber cimnasıtiğe gideceğiz dedi. Yok gönlüm yok gitme istemiyorum dedim. Soğuk yaparak küserek bitirmeyi tercih etti. Ayrıldı.

Geri
Yukarı