Seviye tespit sınavı öncesi stres

GnçMühendis

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Japonya
Daha fazla  
Meslek
Mühendislik Öğrencisi
Bugün öğleden sonra seviye tespit sınavım var ancak ben aşırı stresliyim. Stres yapmamın sebebi ise doğru dürüst bir şey bilmiyor olmam. Sınava 1 hafta kala tüm 9 ve 10. sınıf konularını önüme serip bunları soracağız dediler, neredeyse tüm derslerde eksiğim var ve çoğunu bilmiyorum.

Aşırı kaygılıyım bunun için. Bir şey soracağım, seviye belirleme sınavından korkmalı mıyım? Yoksa benim eksiklerimi görebileceğim sıradan bir test gibi mi davranmalıyım? Sanki YKS'ye girecek gibi stres altındayım, stresten gözüm şişti :( Bu yoldan geçen abilerim, ablalarım ne yapmalıyım?

Desteklerinizi bekliyorum, en azından psikolojik olarak kendimi toplamaya çalışıyorum. Zaten bu konuyu açmam bana sınavda matematiği fulletmez.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Bugün öğleden sonra seviye tespit sınavım var ancak ben aşırı stresliyim. Stres yapmamın sebebi ise doğru dürüst bir şey bilmiyor olmam. Sınava 1 hafta kala tüm 9 ve 10. sınıf konularını önüme serip bunları soracağız dediler, neredeyse tüm derslerde eksiğim var ve çoğunu bilmiyorum.

Aşırı kaygılıyım bunun için. Bir şey soracağım, seviye belirleme sınavından korkmalı mıyım? Yoksa benim eksiklerimi görebileceğim sıradan bir test gibi mi davranmalıyım? Sanki YKS'ye girecek gibi stres altındayım, stresten gözüm şişti :( Bu yoldan geçen abilerim, ablalarım ne yapmalıyım?

Desteklerinizi bekliyorum, en azından psikolojik olarak kendimi toplamaya çalışıyorum. Zaten bu konuyu açmam bana sınavda matematiği fulletmez.
Korkmana gerek yok. Eksik konularını görürsün ve onların üzerinde çalışırsın. Stres yaparak kendine zarar vermiş olursun, sakin olmaya çalış.

Ben üniversite sınavına ilk girdiğim sene aslında o sene hiç çalışmadım diye girmeyip mezuna kalacaktım. Ama annem işte gir kendini dene gör diye onun zoruyla girmiştim. Ve sınava girerken aklımda TYT’de barajı bile geçemem diye düşünerek rahat ve ne de olsa o sene tercih yapmıcam diye umursamaz bir şekilde girmiştim. Ve bu şekilde girdiğim için hiç strese girmemiştim. Ve ilginç bir şekilde güzel bir puan aldım gerçi AYT ‘de barajı geçemedim ama olsun. Ve şu an önlisans mezunuyum ve DGS’ye hazırlanıyorum.
Bunu sana anlatmamın sebebi rahat olursan biraz da olsa umursamaz olmaya çalışırsan güzel puanlar alabilcek olmandır. Ayrıca seviye belirleme sınavında hiç stres yapman gerekecek bir durum yok ortada kendini deneyeceksin göreceksin ve ona göre çalışmalarına devam edeceksin eğer çevrendekiler ne der diye takıyorsan hiç takma çünkü onlar 1-2 gün konuşurlar 3.gün unuturlar. Bu hayatı yaşayan sensin onlar değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı