Sevmediğimiz insanlarla çalışırken tutumumuz nasıl olmalı?

Alfirk

Kilopat
Yaşım 25 bu yaşıma kadar hiç çalışmadım, üniversite ve askerlik bitti Pazartesi günü hayatımın ilk iş başını yaptım. Önlisans makine mezunuyum.

Yaşadığım yerin en iyi ikinci; Türkiye'nin ise en büyük sanayi fabrikalarından birinde çalışıyorum.

Fakat hiç huzurlu mutlu olarak işe gidip gelemiyorum bunun üç sebebi var.

1) Her gün erken kalkmak her gün işe gitmek, zorunda olma mecburiyet baskısı, çok zor. İş başı yapmadan önce çok rahattım her gün alarmsız kalkmak istediğin saatte kalkmak çok güzeldi.
Evde olmak güzeldi.
Şimdi bir gün hafta tatilini çekiyorum.

Keşke evden yapacağım işim olsaydı :/

2) Diğer konu iş arkadaşları. Ben insanları ilk görüşte tanıyan biriyim. Bir tane iş arkadaşı var enerjisi kötü sevmiyorum onu. Karşılaşmak istemiyorum ama mecbur karşılaşıyoruz.
Sevmediğim insanlarlarla çalışırken tutumum ne olmalı?
Boş yapar laf atarsa kavga etmeli miyim?

3) Sanayi fabrikasında çalışıyorum. Tahmin ettiğiniz gibi toz kir iğrenç bir yer.

Bu işi bırakıp güvenlik görevlisi gibi mesleklere geçesim var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevmeyeceğiniz insan tipleri dünyanın her yerinde, her işinde var. Siz ne kadar kaçsanız da insanlarla iletişim kurduğunuz sürece bu insanlarla da karşılaşacaksınız, kaçışınız yok.

İş şartları hakkında yorum yapmayacağım, bu tamamen kişisel bir mesele ancak sevmediğiniz iş arkadaşlarınıza karşı tutumunuz takmamak olmalı. Kale almayın, iş gereği gibi konuşmanız gerekiyorsa gerektiği kadar iletişim kurup geri çekilirsiniz. "İş" dediğimiz şeyin içine duyguların karışmaması gerekiyor. Kavga ve tartışmadan da kesinlikle uzak durun.

Sevmediğiniz işi yapmayın hocam
Ben bunu bilir bunu söylerim mutsuz olup sıkıntı çekeceğine hiç yapma daha iyi
Ayrıca bu ülkede ne yaparsan yap kendi işinle uğraş bence.

Her gün erken kalkıp işe gitmek aslında olması gerekendir ve insanı fark etmese bile güncel, disiplinli tutar. Bu zamanda iş bulmak da zor. Tecrübe ediniyorsunuz şu an.

İnsanları ilk görüşte tanıyan biriyim demek 25 yaşında birine göre çok cesurca. İnsanların içini tek seferde anladım diyemezsiniz. Zorunda olduğunuzu düşünüp katlanmaya çalışın. Zamanla bazı şeyler oturmaya başlar. Kolay gelsin.

%95 ihtimal çalıştığın çoğu yerde sevmediğin herkesle karşılaşacaksın kaçarın yok bunu sende öğrendin. Ama bazı yerler var ki o kadar kötü değil işini yapıyorsun çıkıyorsun boş yapan adam yok işine engel olan kaytaran işi sana bırakan adam yok ki bu dediğim nadirdir. Nadir dediğim en kötü bir defa denk geldim ve kebapçıda çalışıyordum / ondan önce tekstilde :/ şimdi ise işsizim ve açıktan derslere ağırlık veriyorum. Tavsiyem memur veya dediğin gibi güvenlik görevlisi daha iyi.

Hocam merhaba, öncelikle yaşım 15 daha okul okuyorum profil resmine baktığımda cs go ya bir ilgin var ve galiba oloffmeister ı çok seviyorsun eğer internetin yüksekse iyi bir pc ye sahipsen yayın açabilirsiniz. Teşekkür ederim

Sevmeyeceğiniz insan tipleri dünyanın her yerinde, her işinde var. Siz ne kadar kaçsanız da insanlarla iletişim kurduğunuz sürece bu insanlarla da karşılaşacaksınız, kaçışınız yok.

İş şartları hakkında yorum yapmayacağım, bu tamamen kişisel bir mesele ancak sevmediğiniz iş arkadaşlarınıza karşı tutumunuz takmamak olmalı. Kale almayın, iş gereği gibi konuşmanız gerekiyorsa gerektiği kadar iletişim kurup geri çekilirsiniz. "İş" dediğimiz şeyin içine duyguların karışmaması gerekiyor. Kavga ve tartışmadan da kesinlikle uzak durun.
Teşekkürler hocam dediğiniz gibi burayı bıraksam başka yerde yine sevmediğim tip çıkabilir. Takmamaya kale almamaya çalışacağım.
Saatler konusunda haklısın. Diğer insanlarla bir araya gelince de sadece nabza göre şerbet ver.
Aynen teşekkürler.
Hocam merhaba, öncelikle yaşım 15 daha okul okuyorum profil resmine baktığımda cs go ya bir ilgin var ve galiba oloffmeister ı çok seviyorsun eğer internetin yüksekse iyi bir pc ye sahipsen yayın açabilirsiniz. Teşekkür ederim
Sağol kardeşim evet CS ve Fnatic aşığıyım. :) Düşünüyorum fakat kararsızımda kısmet bakalım.
Her gün erken kalkıp işe gitmek aslında olması gerekendir ve insanı fark etmese bile güncel, disiplinli tutar. Bu zamanda iş bulmak da zor. Tecrübe ediniyorsunuz şu an.

İnsanları ilk görüşte tanıyan biriyim demek 25 yaşında birine göre çok cesurca. İnsanların içini tek seferde anladım diyemezsiniz. Zorunda olduğunuzu düşünüp katlanmaya çalışın. Zamanla bazı şeyler oturmaya başlar. Kolay gelsin.
Doğru hocam teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı