SFC /scannow bozuk dosyaları düzeltemiyor

Bir sorum olacak attığım SS'in neresinden anladınız kalibrasyon tekrarı olduğunu ve okuma hatası olduğunu ben göremedim nerede yazdığını gösterir misiniz?
Okuma hataları ilk parametrede gözüküyor. Okuma hatası oranı diye gözüken. Ham değeri 1 olmuş. Kalibrasyon tekrarlarını yeniden ayarlama yenilemeleri gösteriyor. Tabi SMART ingilizce olduğu için çevirince garip isimler gelebiliyor. Bunlar gibi.

Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

CMD yönetici izniyle çalıştırıp uygulayın.
1617986177800.png

Şimdi ne yapmalıyım ?

Bozuk dosya varsa onarmış hocam yapacak başka bir şey yok :).
hocam sistemde bir değişiklik yok ne + ne - gene aynı
Görür. Diskin mekanik sorunları var. Kalibrasyon tekrarları 1 olmuş. 1 kere de okuma hatası oluşmuş. Bunlar dışında sektörlerde sorun gözükmüyor ama siz yine CMD'yi açıp chkdsk komutunu da uygulayın. Hata bulursa chkdsk /scan'i uygulayın.
chkdsk yı uyguladım ve sonuç bu şekilde
1617987135742.png

chkdsk /scan'i başlattım
Görür. Diskin mekanik sorunları var. Kalibrasyon tekrarları 1 olmuş. 1 kere de okuma hatası oluşmuş. Bunlar dışında sektörlerde sorun gözükmüyor ama siz yine CMD'yi açıp chkdsk komutunu da uygulayın. Hata bulursa chkdsk /scan'i uygulayın.
chkdsk/scan sonuçları:
1617987550697.png

Bundan sonra ne yapmalıyım ?

Son düzenleme:
Format atmanız gerekebilir ama ilk önce HD Tune'yi yükleyip error scan sekmesine gelip quick scan kapalı olarak yüzey taraması yapınız.
Disk kontrolünde bir sorun çıkmamış.

Geri
Yukarı