SFC /scannow ve DISM işlemleri çalışmıyor

Komut sistemini yönetici olarak çalıştırmış arkadaş bu adımı geçelim. Yönetici olarak çalıştırmasaydı daha farklı bir hata verirdi. Bu hatada Windows Resource protection onarım sevisini çalıştıramamış. İlk önce sistemi yeniden başlatıp bu komutu tekrar girmeyi deneyin. Olmazsa System32'ye attığınız dosyayı silip sistemi yeniden başlatıp tekrar deneyiniz.
Bu da demektir bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz.
Bir programı yönetici olarak çalıştırmak bu kadar zor olamaz.

Komut sistemini yönetici olarak çalıştırmış arkadaş bu adımı geçelim. Yönetici olarak çalıştırmasaydı daha farklı bir hata verirdi. Bu hatada Windows resource protection onarım sevisini çalıştıramamış. İlk önce sistemi yeniden başlatıp bu komutu tekrar girmeyi deneyin. Olmazsa System32'ye attığınız dosyayı silip sistemi yeniden başlatıp tekrar deneyiniz.

Sistemi yeniden başlattım. Ayrıca trusted installer i sildiğimi söylemiştim. Sonradan bu dosyanın önemli bir şey olduğunu öğrendim. Acaba trusted installer ı sildiğim için mi böyle bir hata veriyor?

Çünkü yanlış yazıyorsunuz. Sfc komutunu böyle sfc /scannow değil SFC /scannow böyle sfc kısmı büyük harflerle yazılır. DISM komutu da DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth bu şekilde yazılır. İki rehberi de göz atman için bırakıyorum.

Hocam bunun onlarla alakası yok. Bunlar Windows'un kendi sistem dosya tarama araçları.

Hayır. Sfc yi küçük yazdığında da başlar. Buradaki sıkıntı CMD'ye yönetici izni verilmemesi. Ve ayrıca sağdan soldan bulunan dlleri atmayın. Ve trustedinstallerı da silmeyin. Tamir edip edemeyeceği hakkında bir fikrim bile yok.
Bende kendimle karşılaştırıyorum. Kaç kez denedim. Yönetici olarak başlattığımda "system32" klasörüne açıyor. Bende mi sıkıntı var? Çözmedim.

Normal olanı bu hocam. System 32'yi taratabiliyorsunuz.

Acaba herhangi birisinden benim Windows sürümüm için uygun olan trusted installer dosyasını bulabilir miyim? Çünkü bilgisayarı formatlamak istemiyorum.

Komut sistemini yönetici olarak çalıştırmış arkadaş bu adımı geçelim. Yönetici olarak çalıştırmasaydı daha farklı bir hata verirdi. Bu hatada Windows resource protection onarım sevisini çalıştıramamış. İlk önce sistemi yeniden başlatıp bu komutu tekrar girmeyi deneyin. Olmazsa System32'ye attığınız dosyayı silip sistemi yeniden başlatıp tekrar deneyiniz.

Ama c/users olarak görünüyor. Normalde ise System32 gibi bir şey çıkmalıydı.

şu şekilde.png

Normal olanı bu hocam. System 32'yi taratabiliyorsunuz.
En son kendimden şüphe ettim.
Acaba herhangi birisinden benim Windows sürümüm için uygun olan Trusted İnstaller dosyasını bulabilir miyim? Çünkü bilgisayarı formatlamak istemiyorum.
Trusted İnstaller sistemin güvenlik taramasından gibi çoğu sistem özelliklerini barındırıyor. Bunu Windows'un size sildirmemesi gerekiyor. Nasıl sildiniz ki?

Ama c/users olarak görünüyor. Normalde ise System32 gibi bir şey çıkmalıydı.

Eki Görüntüle 824524

Buyurun System32 dosyasında CMD'yi bulup yönetici olarak çalıştırdım. Ve hala sfc /scannow komutu çalışmıyor.

1610116887009.png

Trusted installer ın son sürümünü nereden bulabilirim?
En son kendimden şüphe ettim.

Trusted installer sistemin güvenlik taramasından gibi çoğu sistem özelliklerini barındırıyor. Bunu Windows'un size sildirmemesi gerekiyor. Nasıl sildiniz ki?

Dosyanın sahipliğini trusted installer dan kendime aldım. Sonra sildim. Büyük bir hata olduğunu sonradan fark ettim.

Buyurun System32 dosyasında CMD'yi bulup yönetici olarak çalıştırdım. Ve hala sfc /scannow komutu çalışmıyor.

Eki Görüntüle 824529

Trusted installer ın son sürümünü nereden bulabilirim?

Dosyanın sahipliğini trusted installer dan kendime aldım. Sonra sildim. Büyük bir hata olduğunu sonradan fark ettim.

Hiçbir fikrim yok.

Hiçbir fikrim yok.

Kendi Windows sürümüme uygun olan bir trusted installer dosyası bulmam gerekiyor. İnternetten bir tane buldum. Onu eski yerine koydum. Ancak gördüğünüz gibi çalışmadı. Bilen başka bir arkadaş var mıdır acaba?
Kendi Windows sürümüme uygun olan bir trusted installer dosyası bulmam gerekiyor. İnternetten bir tane buldum. Onu eski yerine koydum. Ancak gördüğünüz gibi çalışmadı. Bilen başka bir arkadaş var mıdır acaba?
@Recep Baltaş

Yeni konular

Geri
Yukarı