SFC /scannow ve DISM işlemleri çalışmıyor

Daha fazla  
Geçen günlerde Windows 10 bilgisayarımda bir oyunu açamadığım için bir dosyanın bozuk olduğunu düşünmüştüm. kernelbase32.dll dosyası bozuk herhalde diye internetten bunu indirdim. Ancak System32 konumuna koymaya çalıştığımda trusted installer size izin vermelidir dedi. Ben de önce trusted Installer'ı silmeye çalıştım izin vermedi. Ben de unlocker adlı program ile sildim. Şimdi ise sfc /scannow komutunu yazdığımda bana şu hatayı veriyor:

Ekran Alın51246tısı.PNG

Ayrıca sadece bu da değil. DISM hizmetini çalıştırdığımda da aynı hataları veriyor. Ben bunu nasıl çözeceğim? Formatlamadan yapmanın bir yolu varsa söyler misiniz? Çünkü hard diskimde 700 GB'lık önemli bilgilerim var. Onları silmek istemiyorum. DISM hizmetinde ise şu hataları veriyor:

Ekran Alıntısı.PNG

Ayrıca bu hatayı sadece scan health komutunda vermiyor. Restore health cleanup image tüm hepsinde aynı hatayı veriyor. Bunu çözmenin bir yolu varsa yardım eder misiniz? Çok teşekkür ederim.

Sağdan soldan yüklenilen DLL dosyalarını kullanmayın. Aşağıda verdiğim makalede çoğu DLL'nin veritabanı mevcut.

DLL Dosyaları Veritabanı | Technopat Sosyal

Ek olarak bu bağlantıdan da bütün Visual C++ paketlerini toplu şekilde indirip kurabilirsiniz.

DISM aracını çalıştırırken Komut İstemini yönetici olarak çalıştırdığınıza emin olun.

Çünkü yanlış yazıyorsunuz. SFC komutunu böyle sfc /scannow değil SFC /scannow böyle SFC kısmı büyük harflerle yazılır. DISM komutu da DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth bu şekilde yazılır. İki rehberi de göz atman için bırakıyorum.
Sağdan soldan yüklenilen DLL dosyalarını kullanmayın. Aşağıda verdiğim makalede çoğu DLL'nin veritabanı mevcut.

DLL Dosyaları Veritabanı | Technopat Sosyal

Ek olarak bu bağlantıdan da bütün Visual C++ paketlerini toplu şekilde indirip kurabilirsiniz.
Hocam bunun onlarla alakası yok. Bunlar Windows'un kendi sistem dosya tarama araçları.

Çünkü yanlış yazıyorsunuz. Sfc komutunu böyle sfc /scannow değil SFC /scannow böyle sfc kısmı büyük harflerle yazılır. DISM komutu da DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth bu şekilde yazılır. İki rehberi de göz atman için bırakıyorum.

Hocam bunun onlarla alakası yok. Bunlar Windows'un kendi sistem dosya tarama araçları.

1610112268185.png

Bende niye öyle değil?

SFC komutunu böyle sfc /scannow değil SFC /scannow böyle SFC kısmı büyük harflerle yazılır.
Büyük ya da küçük yazabilir bu komut. Her iki şekilde de işleme başlaması lazım. Arkadaş komut sistemini yönetici olarak çalıştırmamış bu yüzden o hatayı veriyor olabilir.

Bazen fark ediyor. Ama aynı zamanda @mehmet ali türker komut sistemini yönetici olarak başlatmanız gerekiyor.

Büyük ya da küçük yazabilir bu komut. Her iki şekilde de işleme başlaması lazım.

DISM'de büyük küçük fark ediyor. Denemiştim. Ama Sfc'de denememiştim. Öğrendiğim iyi oldu. 👍 2 komutunda da CMD'yi yönetici olarak başlatmamış. Benim bildiğim bu 2 komut yönetici halinde çalışıyor.

Büyük ya da küçük yazabilir bu komut. Her iki şekilde de işleme başlaması lazım. Arkadaş komut sistemini yönetici olarak çalıştırmamış bu yüzden o hatayı veriyor olabilir.

Yönetici olarak çalıştırdım? Resmi incelersen administrator yazdığını görürsün.
Çünkü yanlış yazıyorsunuz. Sfc komutunu böyle sfc /scannow değil SFC /scannow böyle sfc kısmı büyük harflerle yazılır. DISM komutu da DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth bu şekilde yazılır. İki rehberi de göz atman için bırakıyorum.

1610115033955.png

Gösterdiğin gibi ikisini de denedim. Ancak hala aynı gördüğün gibi.

Yönetici olarak çalıştırdım. Resmi incelersen administrator yazdığını görürsün.
Yönetici olarak çalıştırsaydınız orada bilgisayar kullanıcı adınız değil "system32" yazardı. Oradaki o yazı yönetici olan bir kullanıcının komut sistemini çalıştırdığını ifade eder. Yönetici olarak çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi olacak.

1610112268185-png.824389

Yönetici olarak çalıştırmak için aşağıdaki ekran görüntüsüne bakabilirsiniz.

cmd-yoenetici-png.742538

Yönetici olarak çalıştırsaydınız orada bilgisayar kullanıcı adınız değil "system32" yazardı. Oradaki o yazı yönetici olan bir kullanıcının komut sistemini çalıştırdığını ifade eder. Yönetici olarak çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi olacak.

1610112268185-png.824389

Yönetici olarak çalıştırmak için aşağıdaki ekran görüntüsüne bakabilirsiniz.

cmd-yoenetici-png.742538

Aynısını yapıyorum ancak bana C users matur yazıyor? Ayrıca hala o komut çalışmıyor?

1610115339768.png

Geri
Yukarı