Shadow Of The Tomb Raider Optimizasyonu Nasıl?

GTX 1070 ile DirectX 12'de kasıyor bende neden bilmiyorum. DirectX 11'de kullanın bence, DirectX 12 Ray Tracing teknolojisini kullanmayacaksanız yada destekli kartınız yoksa tavsiye etmiyorum. Aynı grafiklerde DirectX 11'de 40-45 FPS alıyorsam, DirectX 12'de 28-36 arasında alabiliyorum.

GTX 1070 ile DirectX 12'de kasıyor bende neden bilmiyorum. DirectX 11'de kullanın bence, DirectX 12 Ray Tracing teknolojisini kullanmayacaksanız yada destekli kartınız yoksa tavsiye etmiyorum. Aynı grafiklerde DirectX 11'de 40-45 FPS alıyorsam, DirectX 12'de 28-36 arasında alabiliyorum.
Garip dx12'nin özelliği performans artışı değil miydi? Sizin yazılımsal sorunlar olabilir. O kartla rahat oynamanız lazım.

İşlemcin ne? Bende i5 6600K / GTX 1070 var DirectX 12 ile 60fps sabit alıyorum VSYNC açık.

Arkadaşlar peki son olarak ben bir şey sormak istiyorum sizlere. Ayarları ULTRA da oynuyorsunuz tamam ama ANTI-ALIASING ayarını hangi düzeyde oynuyorsunuz? TAA mı? yoksa SMAA2X de mi?

Arkadaşlar peki son olarak ben bir şey sormak istiyorum sizlere. Ayarları ULTRA da oynuyorsunuz tamam ama ANTI-ALIASING ayarını hangi düzeyde oynuyorsunuz? TAA mı? yoksa SMAA2X de mi?

SMAA 2X en iyisi. TAA görüntüyü çamurlaştırır hiç kimse TAA kullanmamalı, hiç AA kullanmayın daha iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı