Shadow Of The Tomb Raider Optimizasyonu Nasıl?

@FalconPolat Yalnız SMAA 2X ayarı ekran kartına baya bir yük bindiriyor 😉 SMAA 4X getirdiğim zaman Very Penalty and Very Large uyarısı veriyor. Ben de GTX 1660 Ti ve i5 9600K, 16 GB RAM ile 1080p de bütün ayarların hepsi ULTRA, SMAA2X DX12 de oynuyorum, hayatım da bu kadar harika bir oyunu görmedim grafikleri efsaneden öte, aynı şekilde senaryosu bambaşka bir şey, yani normal de ben Tomb Raider’ın hastasıyım neredeyse 7/24 Tomb Raider oynayan birisiyimdir. Adamlar gerçekten çok emek sarf etmişler, bu oyuna 200 TL de olsa verilir !

Aynı ekran kartıyla 1080p ultra ayarlarda oynadım. Sadece kenar düzeltme ayarı smaax2'ydi. 38-50 arası FPS alıyordum. ROTTR'a göre optimizesi daha iyi. O oyun deli gibi ekran kartı belleği harcıyordu.

@Hüseyin42 Call of duty Advanced Warfare diye bir oyun var, ondada SuperSampling ayarı var onu x16 yaptığın zaman ekran kartı belleğini 6GB kullanıyor hatta geçiyor, RAM ise 13-14 GB arası kullanıyor :)Eki Görüntüle 451650
2.png
Ekran Alıntısı1.PNG

Son düzenleme:
@Hüseyin42 Call of duty Advanced Warfare diye bir oyun var, ondada SuperSampling ayarı var onu x16 yaptığın zaman ekran kartı belleğini 6GB kullanıyor hatta geçiyor, RAM ise 13-14 GB arası kullanıyor :)Eki Görüntüle 451650Eki Görüntüle 451658Eki Görüntüle 451659

Çözünürlüğü arttırıp ondan sonra sizin çözünürlüğe uyarlayarak AA yapma tekniğidir SSAA. Çok verimsizdir. Metro'da açtığımda neredeyse %100 performans kaybı yaşadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı