Sharkoon 650W güç kaynağı sıkıntı yaratır mı?

CV650 al sıkıntı çıkmasın da R7 5700X biraz fazla 2060'a ama eğer işlemci tabanlı şeyler yapsan bile ekran kartı değişmeni öneririm.
Kendim toplamıyorum ne yazık ki bir internet sitesi üzerinden hazır sistemlerden seçmiş olduğum ürünler olduğu için bana sunduğu ve seçim yapmam gereken güç kaynakları bunlar ve 5700X almamın nedeni prodüktörlük yaptığım için çok fazla derecede işlemciye yük bindireceğim ve kullandığım birkaç eklenti çok işlemci sömürdüğü için render işlerinde bunun benim için daha iyi olacağını düşünüyorum. Yani çok oyun odaklı bir sistem dizmek yerine hem oyun hem iş açısından keyif çıkartabileceğim bir sistem oldu diyebilirim. En fazla fps oyunları oynayacağım için çok iyi bir ekran kartına ihtiyaç duymuyorum.

SHARKOON SHP-650 V2 650W 80+ EU Güç kaynağı
ASUS TUF GAMING 650W 80+ BRONZE Güç kaynağı (+470TL)
FSP Hydro K 700 700W 80+ BRONZE Güç kaynağı (+210TL)
ASUS TUF GAMING 450W 80+ BRONZE Güç kaynağı (+340TL)
ASUS TUF GAMING 550W 80+ BRONZE Güç kaynağı (+490TL)
ASUS TUF GAMING 750W 80+ BRONZE Güç kaynağı (+830TL)
FSP Hydro G Pro 750W 80+ GOLD Modüler Güç kaynağı (+1150TL)

Neye ve neden ihtiyacınız olduğunu belirtmişsiniz. Bütçe belirtirseniz bu istekleriniz doğrultusunda hazır sistem yada tek tek ürün tavsiyeleri gelecektir.

650W'lik TUF'u al diyecegim ama 12v kanali 612W, ilginc. 650W'lik haricinde digerlerinde yok bu bir de daha da ilginc.

Ben olsam en ucuz PSU ile hazir sistemi alip sonrasinda baska bir PSU ile yenilerim.

Ürün tavsiyesi ile ilgili bir sorunum yok seçtiğim ürünler gayet içime siniyor ve yakın bir süre içerisinde almam gerektiği için indirim kovalayacak durumum ne yazık ki yok. Tek tek topladığım zamanda ise hazır sistemden daha kötü ya da daha eski seçilmiş parçalar ile daha pahalı bir fiyata denk geliyor. Mining işlemi ya da ağır bir şekilde güç kaynağına yüklenecek bir işlem yapma durumum söz konusu değil. Sadece müzik endüstrisinde kullanmış olduğum eklentiler ve programlar işlemci ağırlıklı olduğu için verebileceğim ve almış olabileceğim en iyi işlemcinin bu olduğunu düşünüyorum.
Yani hazır sistemde seçebileceğim iki tane PSU var şuan onlar ise şunlar;

ASUS TUF GAMING 650W 80+ BRONZE Güç kaynağı (+470TL)
FSP Hydro K 700 700W 80+ BRONZE Güç kaynağı (+210TL)

Neye ve neden ihtiyacınız olduğunu belirtmişsiniz. Bütçe belirtirseniz bu istekleriniz doğrultusunda hazır sistem yada tek tek ürün tavsiyeleri gelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı