Sharkoon 650W güç kaynağı sıkıntı yaratır mı?

O ikisi arasindan Hydro K al, bir sure kullan, sonra duruma gore ya devam edersin ya da satip uzerine koyup daha iyi bir PSU alirsin.

@Sir Benjamin
Bulunduğum yerde bilgisayar tamirinde o kadar gereksiz insanlar ve bilgisiz kişiler var ki ileride değiştirmek istesem kendi başıma uğraşsam sakarlığımdan ya yanlış bir şey yaparım ya da bilgisayarcıların elinde kalır. Tertemiz internetten alıp hazır kurulmuş montajı ve testleri yapılmış bir şekilde alıp kullanmayı daha sağlıklı buluyorum. Şans işi aslında bu güç kaynağı durumu ama hala sağlıklı bir karar verebilmiş ve ne alacağım konusunda fikir sahibi olmuş değilim çünkü internette seçim yapabileceğim güç kaynakları yukarıda belirttiğim iki güç kaynağı ve dediğim gibi fiyat ve seçtiğim ürünler açısından gayet uygun bir fiyata denk geliyor.

@shinei En sağlıklısı ve fiyat açısından yapabileceğim seçim o gibi gözüküyor. Hydro'nun normal K olmayan serisini bir arkadaşım 3-4 sene önce almış ama herhangi bir sıkıntı da güç koruması devreye girip güç kesintisi yaşatmış. Sharkoon SHP alırsam güç koruması devreye girmeyecek ve verdiğim para boşuna gitmiş olacak. Dediğim gibi çok ağır bir yükleme yapmayacağımı düşünüyorum arada sırada fps oyunları ve FL Studio'da prodüksiyon yapacağım için Hydro K işlerimi görür diye düşündüm.

@shinei
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Uzun bir süredir laptop kullandığım için pek hakim değilim bu süreçlere ve en son masaüstü bilgisayar kullandığımda intel core 2 duo işlemcim vardı. Hydro K'i bir süre denerim çok bir sıkıntı yaşayacakmışım gibi gözükmüyorum ama yaşarsam yeni bir PSU'ya geçiş yapabilirim. Peki ilerisi için sistemime uygun önerebileceğiniz bir güç kaynağı var mı aklınızda? Fiyat ve performans açısından uzun bir süre kullanabileceğim ve sıkıntı yaşamayacağım güzel bir güç kaynağına ihtiyacım olacak galiba.

@shinei
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Uzun bir süredir laptop kullandığım için pek hakim değilim bu süreçlere ve en son masaüstü bilgisayar kullandığımda intel core 2 duo işlemcim vardı. Hydro K'i bir süre denerim çok bir sıkıntı yaşayacakmışım gibi gözükmüyorum ama yaşarsam yeni bir PSU'ya geçiş yapabilirim. Peki ilerisi için sistemime uygun önerebileceğiniz bir güç kaynağı var mı aklınızda? Fiyat ve performans açısından uzun bir süre kullanabileceğim ve sıkıntı yaşamayacağım güzel bir güç kaynağına ihtiyacım olacak galiba.
Performance GD öneririm. Bence iyi olur.

@cnx

High Power Performance GD 600 var. Pahalılığa ve 17,70 kura rağmen iyi dayanıyor. 1000 TL fiyatı var, HP'nin gayet iyi iş çıkardığı güç kaynaklarından bir tanesi.

Bir tık pahalı ama VX+'ların 600 TL'yi aştığı piyasada yine iyi sayılabilir.

Peki ilerisi için sistemime uygun önerebileceğiniz bir güç kaynağı var mı aklınızda? Fiyat ve performans açısından uzun bir süre kullanabileceğim ve sıkıntı yaşamayacağım güzel bir güç kaynağına ihtiyacım olacak galiba.

O zamanki butceye gore bunu ancak dusunebiliriz, kim bilir belki RM650X falan 1200 TL olur. ¯\_(ツ)_/¯

Su andan bir ornek istersen Performance GD, baska da yok zaten.

@shinei

İşin garip tarafı hydro k stoklarda olmadığı için 700-1000 tl fiyat bandında dolaşıyor. Satın alacağım site adam gibi güç kaynağı kısmına 5 tane asus 450,550,650,750W ekleyeceğine farklı şeyler eklese herhangi bir sıkıntı yaşamamış ve bu konuyu açmamış olacaktım ama iki gündür üstümde bir gerilim oluşmuş durumda. :D

@Sir Benjamin Sağ twix ve Sol twix olarak ileride bir seçim yaparım o zaman ama çok sıkıntı yaşatacakmış gibi hissetmiyorum Hydro k için. Yine birkaç sene götürsün birkaç sene sonra değiştiririm iyi kötü çok sıkıntı çıkartmaz ama albüm hazırlığında ve zaman olarak çok sıkışık bir durumda olduğum için ne yazık ki bekleme lüksüm kalmadı pek. Şuanki bilgisayarım da ölmek üzere zor nefes alıyor.

İnan ki çok dengesiz fiyatlandırma var, PSU önerirken utanıyorum bir yandan. 30 dolarlık güç kaynakları 600 TL'yi aşmış durumda. Hazır sistemlerde çok seçenek olmasa bile ileride iyi bir PSU denk getirirsin, kolay gelsin.

Geri
Yukarı