Sharkoon 650Watt 80Plus güç kaynagı patladı

sampiyoncsgo

Centipat
Daha fazla  
Merhaba gece 2'de uyuyordum PC calısmıyordu yagmur yagıyordu, dısarda bizim apartmadaki elektrik odasında bizim şartel yanmıs tabii bunu sabah ogrendim. Uyuyorken Sharkoon 650Watt 80Plus guc kaynagım bir anda patladı garantiye yollayacağım. Sizce alırlar mı? 2sene garanti var konustum adamlarla, yollayacağım simdi. Gelelim yeni aldıgım PSU'ya, bilgisayarcıya gittim bana 600Watt Everest verdi. Simdi korktuğum şey bunun da patlaması. Sizce risk var mı hala?

Sistemim R5 1600 AF 12nm.
GTX 1050 Ti yaklasık yuzde 15 OC yaptım.
8 GB 2400 MHz RAM

Hocam, yağmurdan kaçarken doluya tutulmak. İşte tam bu sözün yeri. Everest çok kötü.

3 haftalık sistemimde hazır sistem olduğu için power boost 500 w psu vardı. Malum kendisi adeta c4 niteliğinde olduğundan napıp edip paramı denkleştirdim ve xpg pylon 650w psu modelini aldım. En azından kafam diğerine göre fazlasıyla rahat. Psu kasada görünmez yapıda olduğundan bir çok kişi için işini yapıyor zaten neden değiştireyim gibi düşünüyor. Tam olarak en somut örneği bu. Çalışmayan sistemde elektrik dalgalanması nedeniyle patlayan bir psu var ortada. Ya sistem çalışırken olsaydı. Ya siz kasanın yanındayken olsaydı vs vs.. İnsan için kalp ne derece önemliyse bilgisayarda psu o kadar önemli.

arkadaslar o gunun sabahında zaten bilgisayarcıya gidip bana bunu verdi everestin ne kadar kotu marka oldugunu biliyorum elektrik akımı yuzunden patladı osu grantiye yollıcam zaten eski psu garantiden yenisi gelince everstti satıp sharkoonu takıcam
pcimde bisey yok ekran kartı anakart temiz

Yeni konular

Geri
Yukarı