Sharkoon Pure steel RGB sorunu

Daha fazla  
Kasa ile birlikte gelen bağlantılar fotoğraftaki gibi. MSI B450 PRO VDH Plus anakrtımda 4 pin RGB giriş yeri yok. Dönüştürücü almadan direkt güç kaynağından RGB özelliğini kullanma imkanım yok mu?

20200211_185552.jpgIMG_20200217_043719_674.jpgIMG_20200217_043704_388.jpgIMG_20200217_043642_240.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar anlaşılır bilemiyorum. Ama dediğim gibi her fanın kablo uzunluğu aynı değil. Ona göre kablolara bir yol belirlemelisiniz.

Ben mAtx anakarta yetiştirdiysem herkesin yetiştirmesi lazım.

Yukarıda bahsettiğim soldan sağa şekilde takılılar.
Eki Görüntüle 503015
Bu arada tüm fan kablolarını kasanın ön tarafına (camlı tarafına) aldım.
Yardım için teşekkürler. Şu an uğraşıyorum umarım yaparım.
Dediklerinizin aynısını yaptım ancak ışıklar yanmadı. Yarın tekrar denicem.

Son düzenleme:
Arkadaki kontrolcüye kasanın içinde gelen Sata kablosunu bağlamanız lazım. Fanlar zaten kontorlcüye bağlı geliyor. Işıklar için yapılacak şey bu kadar.
Şimdi kasa ile gelen sata kablosunu kontrolcüye bağladım. Diğer 4 pinli fan kablolarıda tekkablo ile bağladım. Kontrölcü ile gelen diğer kablonun 3 pinli olanı tekrar kontrolcüye, diğer 3 pinlik fan kablosunuda SYSfan'a bağladım. Ancak olmadı. Yarın tekrar denerim olmazsa ışıksız olsun. Teşekkürler.

Hayır neden ışıksız olsun ki?

Bakın şimdi fanların molexlerini birbirine bağlayın. @turcoman29 'nın yaptığı gibi.
Sonra fanlardan herhangi birinin 3 pin bağlantısını anakartınızın Sys_Fan'a bağlayın.
Bunlar fanların çalışması içindi.
molex.jpg

molex2.jpeg

Işıklar için. Fanların diğer kablolaları zaten kontrolcüye bağlıdır. Siz kontrolcüye sadece sata kablosunu bağlayacaksınız. (Kırmızıyla işaretlediğim yer sata güç kablosu. Bunun diğer ucunu PSU'nun sata kablosuna takın.)

Bu kadar başka birşey yok.
IMG_20200217_235641_1.jpg

Resimdekilerin aynısını yaptım. Ancak olmadı. Yarın tekrar uğraşıp bakarım.
Hayır neden ışıksız olsun ki?

Bakın şimdi fanların molexlerini birbirine bağlayın. @turcoman29 'nın yaptığı gibi.
Sonra fanlardan herhangi birinin 3 pin bağlantısını anakartınızın Sys_Fan'a bağlayın.
Bunlar fanların çalışması içindi.
Eki Görüntüle 504972

Eki Görüntüle 504974

Işıklar için. Fanların diğer kablolaları zaten kontrolcüye bağlıdır. Siz kontrolcüye sadece sata kablosunu bağlayacaksınız. (Kırmızıyla işaretlediğim yer sata güç kablosu. Bunun diğer ucunu PSU'nun sata kablosuna takın.)

Bu kadar başka birşey yok.
Eki Görüntüle 504971
Sizin son attığınız fotoğrafta harddiskin solundaki 2+3 pinlik yerde benim 3+2 pinlik kabloların ikside takılı. Şimdi 3 pinli olan kabloyu ne yapmam gerekiyor ?

Resimdekilerin aynısını yaptım. Ancak olmadı. Yarın tekrar uğraşıp bakarım.

Sizin son attığınız fotoğrafta harddiskin solundaki 2+3 pinlik yerde benim 3+2 pinlik kabloların ikside takılı. Şimdi 3 pinli olan kabloyu ne yapmam gerekiyor ?
Kontrolcünün şuanki fotoğrafını atar mısınız?
Sadece kırmızıyla işaretlediğim kablo PSU'nuzdan bir tane sata güç kablosuna takılacak. Fanlar zaten kendileri kontrolcüye takılı geliyor.
Bir de alttaki 2pinli üst paneldaki ışıkları kontol ettiğiniz düğmenin switchini takacaksınız bunu atlamışım.

Kontrolcünün şuanki fotoğrafını atar mısınız?
Sadece kırmızıyla işaretlediğim kablo PSU'nuzdan bir tane sata güç kablosuna takılacak. Fanlar zaten kendileri kontrolcüye takılı geliyor.
Bir de alttaki 2pinli üst paneldaki ışıkları kontol ettiğiniz düğmenin switchini takacaksınız bunu atlamışım.
Yarın detaylı bir şekilde foroğraf atarım. Kusura bakmayın hepsiburada.com iade süreciyle uğraşıyorum kafam biraz dağınık.
Yardım için gerçekten teşekkürler. Sonunda yaptım ancak ben bütün kabloları arka tarafa hiç gözükmeyecek şekilde montajlamıştım şimdi fan kablosu yetişmedi diye öne çıkardım. Işıklı güzel ancak kablolu çok çirkin durdu. Kabloları toparlamam için nasıl bir yol izleyebilirim ?

Son düzenleme:
Yarın detaylı bir şekilde foroğraf atarım. Kusura bakmayın hepsiburada.com iade süreciyle uğraşıyorum kafam biraz dağınık.
Yardım için gerçekten teşekkürler. Sonunda yaptım ancak ben bütün kabloları arka tarafa hiç gözükmeyecek şekilde montajlamıştım şimdi fan kablosu yetişmedi diye öne çıkardım. Işıklı güzel ancak kablolu çok çirkin durdu. Kabloları toparlamam için nasıl bir yol izleyebilirim ?
Yapabilmenize çok sevindim. Işıklı günlerde kullanın. :)

Arkaya fanlar için esktradan kontrolcü almadıktan sonra ya da 3 pin fan bağlantısı için uzatma almadıktan sonra maalesef arkaya koyulmuyor.

Yapabilmenize çok sevindim. Işıklı günlerde kullanın. :)

Arkaya fanlar için esktradan kontrolcü almadıktan sonra ya da 3 pin fan bağlantısı için uzatma almadıktan sonra maalesef arkaya koyulmuyor.
Teşekkürler yardım için. O kadar uğraştım ancak ışıklar kapalı kullanıyorum yinede. Gözümü alıyor belli bir süre sonra . 🙄😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı