Sharkoon Pure steel RGB sorunu

Daha fazla  
Kasa ile birlikte gelen bağlantılar fotoğraftaki gibi. MSI B450 PRO VDH Plus anakrtımda 4 pin RGB giriş yeri yok. Dönüştürücü almadan direkt güç kaynağından RGB özelliğini kullanma imkanım yok mu?

20200211_185552.jpgIMG_20200217_043719_674.jpgIMG_20200217_043704_388.jpgIMG_20200217_043642_240.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa ile birlikte gelen bağlantılar fotoğraftaki gibi. MSI B450 PRO VDH Plus anakrtımda 4 pin RGB giriş yeri yok. Dönüştürücü almadan direkt güç kaynağından RGB özelliğini kullanma imkanım yok mu?

Eki Görüntüle 502195Eki Görüntüle 502198Eki Görüntüle 502199Eki Görüntüle 502200
aynı kasayı bende aldım bugun geldi montaj yaptım aynı sorun bendede var. Gigabyte b450m s2h anakartı 4 pin destekliyor ama kasadan 3 pin argb geliyor. Ben fanların molex bağlantılarını yaptım şuan hiçbir ışık yok sadece fanlar dönüyor. Sabit ışık bile yanmıyor yardımcı olabilecek varmı. ARGB olmasını beklemiyorum zaten bari bir ışık yansaydı

Kasayla beraber gelen kağıtta, manuel olarak yani anakarta bağlamadan nasıl ARGB fanları kullanacağınızı anlatan şemada da gösterdiği gibi kontrolcünün Sata güç kablosunu PSU'nuzdan bir sata güç kablosuna bağlayın başka birşey yapmanıza gerek yok. Zaten geri kalan bağlantılar yapılmış şekilde geliyor.
Takıldığınız yer olursa tekrar sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
Kasayla beraber gelen kağıtta manuel olarak yani anakarta bağladan nasıl ARGB fanları kullanacağınızı anlatan şemada da gösterdiği gibi kontrolcünün Sata güç kablosunu PSU'nuzdan bir sata güç kablosuna bağlayın başka birşey yapmanıza gerek yok. Zaten geri kalan bağlantılar yapılmış şekilde geliyor.
Takıldığınız yer olursa tekrar sorabilirsiniz.
Hızlı cevabınız için teşekkür ederim ben şimdi 4 fanı molex ile bağladım onları söküp Sata kablosunu taktığım zaman sorun çözülüyor o zaman

Hızlı cevabınız için teşekkür ederim ben şimdi 4 fanı molex ile bağladım onları söküp Sata kablosunu taktığım zaman sorun çözülüyor o zaman
Hayır öyle değil. Fanların hepsini birbirine molexle bağlayın. Sonra fanlardan herhangi birinin 3pin bağlantısını anakartınızın system fan ya da cha fan portuna takın.
Sata kablosu kontrolcünün sata kablosu. Onu PSU'ya bağlayın.
(Kırmızıyla işaretlediğim port)
IMG_20200217_235641_1.jpg

Son düzenleme:
Şimdi bu şekilde 4 fanın molexini hepsini birbirine bağladım bir tanesinin 3 pini anakarta bağlayacam yetişmiyor ama birbirlerine çok yakın kablolar siz nasıl yaptınız

Dosya Ekleri

• IMG_20200218_221226.jpg
    IMG_20200218_221226.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 58
Evet bende de o şekilde.
Soldan sağa olacak şekilde, en başta egzoz fanı sonra alttaki 3 fandan kasanın ön tarafındaki fanı sonra ortadaki fanı en sona da kasanın arkasındaki fanın molexini bağlayın.

Dikkat ederseniz fanların kablo boyları aynı değil.

Ne kadar anlaşılır bilemiyorum. Ama dediğim gibi her fanın kablo uzunluğu aynı değil. Ona göre kablolara bir yol belirlemelisiniz.

Ben mAtx anakarta yetiştirdiysem herkesin yetiştirmesi lazım.

Yukarıda bahsettiğim soldan sağa şekilde takılılar.
Screenshot_2020-02-18-23-03-42-628_com.simplemobiletools.gallery.pro.jpg

Bu arada tüm fan kablolarını kasanın ön tarafına (camlı tarafına) aldım.

Son düzenleme:
Ne kadar anlaşılır bilemiyorum. Ama dediğim gibi her fanın kablo uzunluğu aynı değil. Ona göre kablolara bir yol belirlemelisiniz.

Ben mAtx anakarta yetiştirdiysem herkesin yetiştirmesi lazım.

Yukarıda bahsettiğim soldan sağa şekilde takılılar.
Eki Görüntüle 503015
Bu arada tüm fan kablolarını kasanın ön tarafına (camlı tarafına) aldım.
Evet tam bunu soruyordum bende aynı şekilde yapmak zorunda kaldım. Ekran kartının üstünden sys pinine yetiştirebildim. kasanın arka tarafından yetişse görsellik için daha güzel olurdu ama sağlık olsun. Kasa gerçekten çok güzelmiş. yardımlarınız için teşekkür ederim

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-02-19 at 12.09.24.jpeg
    WhatsApp Image 2020-02-19 at 12.09.24.jpeg
    202,7 KB · Görüntüleme: 61
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı