Sharkoon Rush ER-30 Adlı Oyuncu Kulaklığın İncelemesi

Merhaba ben Murat bu konumda Sharkoon Rush ER-30 Adlı oyuncu kulaklığın incelemesini yapacağız. Ürünü 1.5 ay önce aldım ve 1 aydır kullanmaktayım. Biliyorsunuz pek fazla bilinen kulaklık değil ama forumlarda sıklıkla önerilen bir kulaklıktır. Ben de sizlere aklınızda takılan sorulara elimden gelebileceği şekilde yardım etmeye çalışacağım. Öncelikle konuyu beğenirseniz öne çıkarmış olup yardımcı olmuş olursunuz.

Ürün Tanıtım Fragmanı

• Kutu İçeriği:

• 1 Adet Sharkoon Rush ER-30 Oyuncu Kulaklığı
  • Garanti Belgesi
  • Kullanım Kılavuzu
  • Ekstra Çift Kumaş Ped

• Tasarım:

Ürün RGB aydınlatmalı bir kulaklıktır. Işıkları gözünüzü pek fazla yormaz. Kulaklığın sol tarafında mikrofonu açma/kapatma ve ses düzeyini ayarlama kısmı vardır. Mikrafon açma kapatma yeri özellikle oyuncular için en çok ihtiyaç duyulan şeydir. Sharkoon bu özeliği es geçmemiş. Uzun Ömürlü Konfor. RUSH ER-30, yumuşak sentetik deriden yapılmış ayarlanabilir uyum ve kulak pedlerine sahip bir kafa bandı sayesinde konfor sağlar. Yılın daha sıcak zamanlarında yoğun oyun oturumları için, bir çift nefes alabilen kumaş kulak yastığı da dahil ettik. Kulaklığın kulak pedleri kolayca çıkarılabilir ve değiştirilebilir.

IMG_20210713_224924.jpg
IMG_20210713_225038.jpg
IMG_20210713_225434.jpg

• Ses Kalitesi:

Ses kalitesi oldukça çok iyi. Bass sevenler için uygun diyebiliriz. Sesi çok güzel bir şekilde net kulağınıza iletiyor. Windows ayarlarında sesi, oyunlarda ve müziklerde %40 da kullanıyorum yüksek ses sevenler için kesinlikle önerebilirim. Kulaklık 7.1 değildir Stereo kulaklıktır. Özellikle Dengeli Oyun Sesi. RUSH ER30'a dahil edilen 50 milimetrelik sürücüler, yoğun oyun oynamaya karşı özellikle dengelidir. Bunlar bas tonlarının neredeyse fiziksel olarak hissedilebildiği güçlü bir ses üretir.

• Tip: Stereo kulaklık
  • Hoparlör Çapı: 50mm
  • Empedans: 32 Ω
  • Frekans Tipi: 20 Hz - 20.000 Hz
  • Duyarlılık: 109 dB ± 3 dB
  • Maks Güç: 30mW

• Mikrofon Kalitesi:

Kulaklığı kulaklık yapan bu mikrofonudur. Mikrofonu bu fiyata göre aşırı derece iyidir. Ucu ışıklıdır. Karşıya temiz ve net şekilde sesinizi iletebiliyor. Geceleri sesiz olmak zorunda olduğum zaman arkadaşlarım bana sesini net güzel bir şekilde duyduklarını söylediler. Takım iletişimi söz konusu olduğunda RUSH ER30 sizi hayal kırıklığına uğratmayacak. Esnek olarak ayarlanabilen mikrofon her zaman net ses iletimi için hazırdır. Dip ses konusu ise ben hiç öyle sorun yaşamadım. İlk aldığımda Windows mikrofon ses düzeyini %40 olarak ayarlıyor ayarlardan bunu %100 yaparsanız tam istediğiniz şekilde olacaktır.

IMG_20210713_225055.jpg
IMG_20210713_225103.jpg

• Yön: Çok Yönlü
  • Empedans: 2,2 kΩ
  • Frekans Tepkisi: 100 Hz - 10.000 Hz
  • Duyarlılık: -42 dB ± 3 dB
  • Esnek Mikrofon: Var
  • Mikrofon Sessize Alınabilir: Var
Mikrofon Testi

• Bağlantı Tipi:

Bağlantı tipi altın kaplamalı USB bağlantısıdır. Ses, mikrofon ve aydınlatmayı hepsini bir araya toparlamışlar bu özellik kablo kirliliğine önlüyor ve kolay kullanım şeklini kolaylaştırıyor. Eksi yanı örgü kablo olmamasıdır.

• Toplam Kablo Uzunluğu USB: 220 cm
  • PC'ler/Notebook: Uyarlanabilir
  • PlayStation 4: Uyarlanabilir

• Pedler:
Toplamda 2 çift pedimiz vardır. Biri sünger diğeri kumaştır. Pedleri incelediğimde dandik olmadığını fark ettim. Ped olsun diye üretmemişler. Sünger pedi kışın kullanmanıza öneririm fazla terletmiyor ama kışın sizin için daha iyi olacaktır. Kumaş pedi ise yazın kullanın bir tık serinlemenize yardımcı olacaktır. 2 çift pedin de yumuşaklığı birbirine yakın. Sünger olan dışardan sesleri bir tık daha fazla kesiyor. Zevkinize göre tercih yapabilirsiniz. :)

çssss.jpg
IMG_20210713_225638.jpg

• Fiyat:

2021 Haziran ayında 199₺ Trendyol dan aldım. Kulaklığı kulaklık yapan diğer özellik ise fiyatıdır. Aşağıda bugüne kadar olan fiyat değişikliğine bakabilirsiniz.

Desktop Screenshot 2021.07.14 - 00.31.25.75.png

• Alınır mı?:

Elbette :) Tam bir fiyat performans ürünü.

• Nerden Alabilirim?:

Son düzenleme:

Geri
Yukarı