İnceleme Sharkoon Rush ER3

Merhabalar, bugün 1 Temmuz 2023 tarihinde satın alıp 4 Temmuz 2023 tarihinde kullanmaya başladığım kulaklığın incelemesi ile karşınızdayım. Çok uzatmadan incelemeye geçiyorum.

Tasarım​

Direkt kutudan başlayacak olursak kutusu gayet güzel, içinden kullanma kılavuzu, garanti belgesi ve kulaklık çıkıyor. Tabiki gereken koruma da alınmış kulaklık için. Buradan kıracağım tek eksi içinden kablo tekleyici çıkmıyor.

IMG-20230704-WA0006.jpg

Ürünün tasarımı gayet güzel, kafa pedinin üst bölümünde "RUSH" yazarken kulak kısmının dış tarafında ise "ER3" yazısı bulunuyor.

IMG-20231003-WA0004.jpg

WhatsApp Görsel 2023-10-03 saat 13.36.30_19b72ce4.jpg

Kafa pedleri gayet rahat, kulak pedleri de aynı. Ancak buradan kıracağım tek eksisi pedler terletici bir yapıya sahip. Üstelik pedler şuan çok yumuşak değil ama ileride düzelir diye düşünüyorum.

IMG-20231003-WA0005.jpg

Kulaklığın Sesi​

Buradaki videodan kulaklığın sesini dinleyebilirsiniz. Buradaki tek eksisi çok hafif bir boğukluk var seste. Onun dışında gayet iyi sesi. Tabiki anakartınızda bulunan ses chipseti (İsmini tam olarak bilmiyorum) kötüyse ses az gelecektir. Anakartımın ses chipseti (İsmini tam olarak bilmiyorum) hakkında bilgiye sahip değilim ama anakartım H61M-K.

Kısaca abartılı seste müzik istemiyorsanız ve oyunlarda sessiz bir ortamda ve normal şekilde ses kasacaksanız kulaklığın sesi gayet yeterli.

Mikrofon​

Mikrofonun sesi gayet yeterli, ses testine de buradan ulaşabilirsiniz. Mikrofona verdiğim tek eksi malzeme olarak, sebebi de kulaklığı düz takınca (Düzgün stereo anlamında) ve mikrofonu da öne getirince düşüyor. Ama arka kısıma çevirirseniz düşmüyor.

Not: Ses testinde sessiz konuşuyorum. Siz sesli konuşursanız veya mikrofonun bassını yükseltirseniz ses daha iyi olacaktır.

IMG-20231003-WA0002.jpg

Kulaklığın Tuşları​

Tuş olarak mikrofon açma-kapatma tuşu ve ses tuşu bulunuyor. Denilecek pek bir şey yok.

IMG-20230704-WA0005.jpg

Kulaklığın Artıları ve Eksileri

Artıları:
-Kulaklığın malzemesi yeterince kaliteli,
-Kulaklığın sesi yeterince iyi,
-Kulaklığın mikrofonu fiyatı için gayet iyi,
-Kulaklığın bassı yeterince iyi.

Eksileri:
-Mikrofon düşüyor, sadece tek bir pozisyonda durabiliyor,
-Kulaklığın pedleri terletiyor,
-Kulaklık ile beraber kablo tekleyici gelmiyor.

Rehber Notu:

-Rica ederim ki sesimi bir yerde kullanmayın veya aldırış etmeyin, sadece mikrofon testi için dinleyin.
-Fotoğraf kalitesi için özür diliyorum, gerçekten kötü.
-Siz hocalarımın genelde önerisi olduğu için veya bu rehberi istediğiniz için sizi etiketliyor, eleştirilerinizi bekliyorum. @GalaxySal450 @Berkay Kiraz @616833 @Paper.C @GoktugT @Heimlich @Samsundagadasım55
-Rehberdeki tasarımı @BerkayZ87 hocamdan aldım, umarım sizin için de sorun değildir.

Son düzenleme:
Mobil uyumlu mudur peki? (Android)
Eğer telefonunuzda veya tabletinizde mikrofon girişi varsa evet, ama mikrofon ve kulaklık kabloları ayrı olduğundan mikrofonu kullanmak için kablo tekleyici almanız lazım.

Sadece ses almak içinse kısaca evet.

Elinize sağlık. Bahsedilen boğukluğu hoparlör ile dinlediğimden duyamadım maalesef. Ses kartınızın ALC887 olması lazım ses kartlarından çok fazla anlamam ama Berkay hocam bu ses kartı ile v2X te sorun yaşamamıştı boğukluğun kulaklıktan olduğunu varsaymak daha mantıklı gibi.

Bu arada bahsedilen boğukluğu kulaklık kafanızdayken duyabiliyor musunuz yoksa sesi kaydederken olan bir boğukluk mu?

Kesin olmamakla birlikte biraz EQ ayarları ile oynayarak bu boğukluğu giderebileceğinizi düşünüyorum.

200 TL'lik bir kulaklığa göre bahsedilen eksiler kabul edilebilir duruyorlar. Kulaklığı sağlıkla kullanmanızı dilerim.

İyi sosyaller.

Bu arada bahsedilen boğukluğu kulaklık kafanızdayken duyabiliyor musunuz yoksa sesi kaydederken olan bir boğukluk mu?
Hocam o kadar abartılı bir boğukluk değil, her zaman var. Sesler daha soğuklaştırılmış gibi, mono gibi ama değil.

Zaten çok etkileyecek bir şey de değil.

Güncelleme: Kulaklığın an itibariyle mikrofonu koptu, oynarken birden ses gitti, mikrofonu çevirirken koptu. Sizce iade alırlar mı?

Son düzenleme:
Güncelleme: Kulaklığın an itibarıyla mikrofonu koptu, oynarken birden ses gitti, mikrofonu çevirirken koptu. Sizce iade alırlar mı?

Geçmiş olsun hocam üzüldüm sizin adınıza.

Ses koptu derken fiziksel bir hareket falan yapmadınız durup dururken gitti sizde mikrofonla uğraşırken bu sefer fiziksel olarak mikrofonu kopardınız. (doğru anladıysam)

Garantiye göndererek şansınızı deneyin derim. Açıkçası biraz mahcup oldum size karşı sonuçta bu ürünü size ben önermiştim. Ekstra olarak yapabileceğim bir şeyler var mı?

Geçmiş olsun hocam üzüldüm sizin adınıza.

Ses koptu derken fiziksel bir hareket falan yapmadınız durup dururken gitti sizde mikrofonla uğraşırken bu sefer fiziksel olarak mikrofonu kopardınız. (doğru anladıysam)

Garantiye göndererek şansınızı deneyin derim. Açıkçası biraz mahcup oldum size karşı sonuçta bu ürünü size ben önermiştim. Ekstra olarak yapabileceğim bir şeyler var mı?
Yok hocam mahcup olmanıza gerek olan bir şey değil, garantiye götüreceğim zaten (Kargosu olsaydı keşke 😃). Söylediğiniz gibi oldu. İlk ses gitti, sonra mikrofonun pozisyonunu değiştirince koptu.

Zaten mikrofon pek de önemli değildi, hala kulaklıktan memnunum çünkü sesi aşırı iyi, pişman değilim. Teşekkürler 🙂

Gelişme olarak satın aldığım yer değişim kabul etti. Kargoyla alakalıymış sorun.

Sevindim hocam kulaklıktan umarım hala mutlusunuzdur.
Günaydın hocam, kulaklık gayet iyi ondan eminim ancak 1 aydır serviste olduğundan şuanki memnunluğum ile alakalı bir şey diyemiyorum 😃 Onun dışında yeni bir şey keşfettim, kasaların ön jak portlarına bağlayınca kulaklığı hemen hemen her kasada daha çok ses veriyor. Kulaklık gelince deneyeceğim.

Küçük bir not: Arena satıcısını tavsiye ediyorum, bu saçma süreçte her gün yardımcı oldular.

Yeni konular

Geri
Yukarı