Sharkoon TG5 kasaya Dark Rock 4 veya Dark Rock Pro 4 sığar mı?

Özgür Kara

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar. Başlıkta belirttiğim kasaya sahibim ve yine başlıkta belirttiğim hava soğutuculardan birini almak istiyorum ama sığar mı yoksa sığmaz mı tam olarak anlayamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın ve soğutucuların sitelerinden aldığım verilere göre kasanız 167mm'e kadar olan soğutucuları destekliyor, Dark Rock 4; 159.4 mm, Dark Rock 4 Pro ise 162.8mm yüksekliğe sahip. Yani 2 soğutucu da kasanıza sığıyor ancak çok kısa bir mesafe kalıyor tabi tam sığıyor diyebiliriz. Dark Rock 4 biraz daha rahat sığar gibi Pro modeline göre.

TG5 Kasa;

opera_TGTd34rD68.png

Dark Rock 4;

opera_ECKOEsoNJT.png

Dark Rock Pro 4 ;
opera_LIVSnHvbu4.png

Şekil 32c sütun b'de görüldüğü üzere sığar.
Bence sen kasaya değil anakartına bak, RAM'lere yeterli mesafe kalıyor mu diye, ekran kartıyla dip dibe mi diye vs.

Dosya Ekleri

• şekil32c sütun b.png
    şekil32c sütun b.png
    119,7 KB · Görüntüleme: 48
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar. Başlıkta belirttiğim kasaya sahibim ve yine başlıkta belirttiğim hava soğutuculardan birini almak istiyorum ama sığar mı yoksa sığmaz mı tam olarak anlayamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Kasa destek: 16.7.
Rock 4: 159.4.
Rock 4 Pro: 162.8.
İkiside sığar.

Belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın Anakartım B450 Tomahawk Max ve 2x8 Dual RAM kullanıyorum. 2. ve 4. slotlara takılı. RAM’ler konusunda bir sorun teşkil eder mi peki ?

Şekil 32c sütun b'de görüldüğü üzere sığar.
Bence sen kasaya değil anakartına bak, RAM'lere yeterli mesafe kalıyor mu diye, ekran kartıyla dip dibe mi diye vs.
Evet sığıyor kısaca ama anakart uyumuna dikkat edin.
Be Quiet sitesinden baktığımda Dark Rock 4 için Usibility of RAM Slots Limited yazıyor ve tik işaretinin yanında ünlem işaretide oluyor. Dark Rock Pro 4 de işe sadece yeşil tik işareti var. Buradan ne çıkarmalıyım ?

Yeni konular

Geri
Yukarı