ShiftDelete.Net'in iPhone X Uzun Kullanım Testi ve iPhonedo'nun Düşünceleri

highserenity

Kilopat
Yer
Ankara, Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Avukat
Apple ürünlerini şu ana kadar hiç kullanmamış biriyim ancak sürekli takip ediyorum. Son birkaç yıldır SDN'den ve politikalarından nefret eden biri olarak iPhoneDo'nun teker teker SDN'nin hatalı bilgilerine -bence kasıtlı olarak verilmiş bilgiler- cevap vermek için paylaştığı videoyu keyifle izledim. Bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum.

SDN Uzun Kullanım Testi Videosu

iPhoneDo'nun Videosu

"Masaya koyduğumda arkası mı önü mü diye şaşırıyorum bazen" dediği zaman ne kadar saçma bir video inceleme olacağını anladım zaten:) Çok yanlı yapılmış bir inceleme bence SDN'ninkisi.
"Tuşlara basarken yanlışlıkla ekran görüntüsü alıyorum" demiş. Yok artık. O zaman sen ya cihaz kullanmayı bilmiyorsun ya da yeni cihaza alışamayan birisisin.

SDN şu sıralar biraz daha düzelmiş, eskiden Hakkı Alkan Iphone cihazlarını anlatırken yere göğe sığdıramıyordu şu an biraz da olsun eleştirebiliyor. Iphedo kanalını da takip etmiyorum, hiç izlemedim. Lakin Note 8 için attığı video başlığını gördüm, şu an aynı şeyi S9 modelleri içinde yapmış, içerik farklı olsa da video başlıklarındaki saçmalık yanlış anlaşılmalara fazlasıyla müsait. SDN sitesinin Iphone X saçmalığına Webtekno iyi diss atmıştı, bu da SDN'ye ders olsun.

iPhonedo denen adam kendisini her ne kadar Apple fanboyu. Aynı zamanda bir YouTuber, Note 8 incelemesinin başlığına ''ÇÖP'' deyip gayet normal eleştiri yapması yeter. Aynısını S9'a yapmış. ''iPhone 4'den bile kötü'' kötü deyip yine tarafsız -en azından çalışıyor- inceleme yapmış. Ve videoda iPhone 4 ile ilgili hiçbir şey söylenmiyor.

Kısacası Clickbait'çi bir YouTuber. Bu yüzden söylediklerini pek dikkate almamakta fayda var.

Gelelim konumuza, Hakkı ve iPhonedo... Bana kalsa ikisi de pek bir şey anladığı yok. Ancak iPhonedo Apple'ı kılıç kalkanla koruduğu için saygı duymak zorundayım.

Videoların bir kısmını izledim. Özetlemek gerekirse iPhonedo, iPhone X'i korumaya çalışmış. Hakkı'nın da güzel inceleme yaptığını düşünmüyorum.

iPhonedo denen adam kendisini her ne kadar Apple fanboyu. Aynı zamanda bir YouTuber, Note 8 incelemesinin başlığına ''ÇÖP'' deyip gayet normal eleştiri yapması yeter. Aynısını S9'a yapmış. ''iPhone 4'den bile kötü'' kötü deyip yine tarafsız -en azından çalışıyor- inceleme yapmış. Ve videoda iPhone 4 ile ilgili hiçbir şey söylenmiyor.

Kısacası Clickbait'çi bir YouTuber. Bu yüzden söylediklerini pek dikkate almamakta fayda var.

Gelelim konumuza, Hakkı ve iPhonedo... Bana kalsa ikisi de pek bir şey anladığı yok. Ancak iPhonedo Apple'ı kılıç kalkanla koruduğu için saygı duymak zorundayım.

Videoların bir kısmını izledim. Özetlemek gerekirse iPhonedo, iPhone X'i korumaya çalışmış. Hakkı'nın da güzel inceleme yaptığını düşünmüyorum.

iPhonedo ve ''clickbait''? Takip etmediğin belli oluyor da, Note 8 videosunu izledikten sonra mizahla karışık bir konsept izlediğini anlaman gerekirdi. Kanal adı ''iPhonedo'' olan birinin Apple modellerini daha çok öveceğini tahmin edebiliriz sanırım, değil mi? Dünya genelinde Samsung ve Apple firmalarını babasının firmasıymış gibi savunanlar olduğu için başlıklarda gördüğümüz üzere dalgaya vuruyor videolarında. İncelemelerine gelecek olursak en objektif yapan kanallardan biri, iki cihazı yan yana koyup birebir kıyaslamalarını sunuyor sizlere, video içerisinde söylediklerinin hepsini ciddiye alacaksan tabii ki de dediğin gibi dikkate almamakta fayda var. Dediğim gibi böyle bir konsept izleyen ve rastlanması zor olan kaliteli kanallardan, aynı zamanda iPhonedo diye global hesabı da var.

Sadece biraz tarafsız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu başlığı okuduğun an ''Vay bu mizah yapıyor hele'' dememiz çooook zor. Sürekli takip eden birisi için söylemiyorum, birden karşısına çıkan birisi için söylüyorum. Videoyu açtığında gayet güzel inceleme yaptığını fark ediyoruz.

Ama neden?

Neden konu başlığını -mizah da olsa- farklı yerlere çekeceğini bile bile böyle bir başlık koyuyor. İnsan bu videoyu açtığında ''S9'u fena kötülüyor bu başlığa bakacak olursak'' der. Ancak videoda gayet tarafsız olmaya çalışan birisini görüyoruz. Bu Clickbait değil mi? İzlenme kasma çabaları değil mi? Şahsen ben fena bir fanboy yorumu geliyor diye açtım videoyu. Ancak gayet yapısal bir eleştiri vardı. Başlık yüzünden insanları tongaya düşürüyor. Bal gibi de Clickbait.

Youtube üzerinden yayın yapan iPhonedo kanalı aslında ilk zamanlar sadece Apple ürünlerinin incelemesini yapıp paylaşırdı. Çok eskiden beri takip ederim. Bence güzel bir kanal. Ayrıca Note 8 ve Galaxy S9 modellerinin incelemesinde mizahi olsun diye öyle başlıklar kullanıyor. Apple dışındaki ilk incelemeri denebilir aslında. Hatta Note 8 incelemesinde Apple'a baya göndermeler yaparak onuncu yıl Apple cihazının yetersiz olduğunu açıklamıştı. Bence güzel ve etkili bir kanal. Apple ürünleri ağırlıkta tabi ama "fanboy" diyemeyiz bence.

Fanboy demedim. Konu başlığına bakacak olursak fanboy eleştirisi bekliyorum dedim. Ya alnında mı yazıyor? Daha önce bu kanalı takip etmeyen birisi bu video başlıklarını görse nasıl mizah anlar ben onu anlamıyorum...

Sadece biraz tarafsız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu başlığı okuduğun an ''Vay bu mizah yapıyor hele'' dememiz çooook zor. Sürekli takip eden birisi için söylemiyorum, birden karşısına çıkan birisi için söylüyorum. Videoyu açtığında gayet güzel inceleme yaptığını fark ediyoruz.

Ama neden?

Neden konu başlığını -mizah da olsa- farklı yerlere çekeceğini bile bile böyle bir başlık koyuyor. İnsan bu videoyu açtığında ''S9'u fena kötülüyor bu başlığa bakacak olursak'' der. Ancak videoda gayet tarafsız olmaya çalışan birisini görüyoruz. Bu Clickbait değil mi? İzlenme kasma çabaları değil mi? Şahsen ben fena bir fanboy yorumu geliyor diye açtım videoyu. Ancak gayet yapısal bir eleştiri vardı. Başlık yüzünden insanları tongaya düşürüyor. Bal gibi de Clickbait.
Kendisini bayadır takip ediyorum. Amacı kasıtlı olarak troll bir clickbait yaptığında izlenmenin ne kadar arttığını göstermek. Saçma sapan video kapakları yapanlara güzel bir gönderme olmuş bence.

İşte takip etmeyen birisi "Bu ne ya" diyerek videoya basıyor izliyor ve "Hmmm, güzel olmuş" diyerek izlemeyi sürdürüyor:) Hatta kısa bir videosu vardı sanırım: "Tamam Samsung beyciğim IBAN veriyorum siz yatırın parayı." diye. Bunun da bir ciddiyeti yok maksat gülmece olsun:)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı