Siber güvenlik için ön gereksinimler nelerdir?

Kernelginar

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
19
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop: ASUS TUF Gaming F15 FX506LHB-HN323
İşlemci: i5-10300H
Ekran kartı: GTX 1650
RAM: 8 GB 3200 MHz DDR4 Laptop
Dahili Depolama: Intel SSDPEKNU512GZ
Meslek
Öğrenci
Merhabalar.

Şu sıralar siber güvenlik konusuna merak saldım. Hafiften hafiften başlayacağım eğer oluyorsa devam edeceğim.

Sorum şu. Siber güvenliğe hiç başlamadan önce "Şunları bilirsen daha rahat ilerlersin." dediğiniz neler var?

Tryhackme sitesinden eğitimlere başladım. Orada zaten Web Uygulamalarının nasıl çalıştığı hakkında bilgi edinmem gerektiğini gösteriyordu. Her neyse tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhabalar.

Şu sıralar siber güvenlik konusuna merak saldım. Hafiften hafiften başlayacağım eğer oluyorsa devam edeceğim.

Sorum şu. Siber güvenliğe hiç başlamadan önce "şunları bilirsen daha rahat ilerlersin." dediğiniz neler var?

Tryhackme sitesinden eğitimlere başladım. Orada zaten web uygulamalarının nasıl çalıştığı hakkında bilgi edinmem gerektiğini gösteriyordu. Her neyse tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kali Linux ve Kali araçları.
Python.
Bunlar başlangıç için yeterli
Zamanla geliştirirsin kendini ama unutma diplomasız siber güvenlik uzmanı olunmaz.
YouTube can değer biliyor iseniz GitHub üzerinde anlatmış.

Can değer bir klasik her güvenlik konusuna can değer atalım başka uzman yok,bilen yok can değer uzman, bilen onu atalım.(hocam üstünüze alınmayın genel eleştirim)

Son düzenleme:
Can değer bir klasik her güvenlik konusuna can değer atalım başka uzman yok bilen yok can değer şimdi ünlü onu atalım.(hocam üstünüze alınmayın genel eleştirim)

Benim bildiğim(bilgi birikimim, tanıdığım kişi) siber güvenlik alanında kişi o. Farklı kaynak varsa atılsın. Farklı kaynaklar iyidir.

Benim bildiğim(bilgi birikimim, tanıdığım kişi) siber güvenlik alanında kişi o. Farklı kaynak varsa atılsın. Farklı kaynaklar iyidir.

Hocam ama her konuya ilgili ilgisiz atılmaya başlandı ben artık bazıları bot hesap gibi gelmeye başladı herhalde mesaj artırmak için yapıyorlar önerim yapmasınlar biz can değer'den önce de internette vardık önce de siber güvenlik uzmanı vardı.

Hocam ama her konuya ilgili ilgisiz atılmaya başlandı ben artık bazıları bot hesap gibi gelmeye başladı herhalde mesaj artırmak için yapıyorlar önerim yapmasınlar biz can değer'den önce de internette vardık önce de siber güvenlik uzmanı vardı.

Dediğim gibi siber güvenlik alanında az kişi biliyorum.Mert Sarıca blog tarzında bilgili birisinin anlayacağı türden anlatıyor. Mert Sarıca ve Can Değer onun haricinde daha iyileri vardır.

Geri
Yukarı