Siber güvenlik kursu önerisi

432777

Hectopat
Arkadaşlar sizlerden ricam Udemy üzerinden adam akıllı bir şekilde siber güvenlik öğrenebileceğim bir kurs önerisi istiyorum. Ama siber güvenlik adı altında başımı belaya da sokmak istemiyorum. Örneğin geçen gördüğüm bir siber güvenlik kursunun bilmem kaçıncı dersinde ddos saldırısı falan öğretiyordu, ama amacım bu değil. Daha çok hazır tool kullanmak yerine siber güvenlik araçlarını kendim kodlamak gibi bir amacım var lakin bunları olabildiğince kötüye kullanmamaya çalışacağım.
Neyse, siber güvenlik kursu önerisi istiyorum kısaca.

Siber güvenlik, yazılım gibi konular hakkında hiçbir şey bilmeyen birisi olarak şunu söylemek istiyorum sen bir şey ile mücadele etmek istiyorsan mücadele edeceğin şeyin ne olduğunu, nasıl çalıştığını bilmen gerekiyor. Sen Siber güvenlik uzmanı olarak DDOS'lar ile çok uğraşacaksın o zaman nasıl çalıştığını bilmen gerekiyor, kurslarda da sana gidip millete DDOS atın diye öğretmiyorlar zaten.

Arkadaşlar sizlerden ricam Udemy üzerinden adamakıllı bir şekilde siber güvenlik öğrenebileceğim bir kurs önerisi istiyorum. Ama siber güvenlik adı altında başımı belaya da sokmak istemiyorum. Örneğin geçen gördüğüm bir siber güvenlik kursunun bilmem kaçıncı dersinde DDoS saldırısı falan öğretiyordu, ama amacım bu değil. Daha çok hazır tool kullanmak yerine siber güvenlik araçlarını kendim kodlamak gibi bir amacım var lakin bunları olabildiğince kötüye kullanmamaya çalışacağım.
Neyse, siber güvenlik kursu önerisi istiyorum kısaca.

Hocam kendin kodlamak istiyorsan yazılım öğrenmen gerekiyor çünkü Udemy'de genelde siber güvenlik kurslarında sızma testleri vesaire gösteriliyor daha önce hiç siber güvenlik aracı kodlanmasına denk gelmedim Udemy'de.

Sadece toolların nasıl çalıştığını öğrenmek istiyorsanız bunun için kursa gerek yok, terminalden manual dosyalarına erişip okuyun detaylıca. Örneğin "man dmitry" yazıp dmitry aracının temellerine bakabilirsiniz. Fakat bu alanda gerçek anlamda bilgi sahibi olmak istiyorsanız yapmanız gereken sistemlerin çalışma mantığını anlamak, network alanında bilgi sahibi olmak.

Geri
Yukarı