Udemy kursu siber güvenlik kursu alınır mı?

• Konuyu başlatan Uqib
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 500

Uqib

Centipat
Daha fazla  

Sizce bu kurs vadettiğini yapabilir mi? Siber güvenlik için alınır mı?

YouTube'dan "mdisec" adlı kanaldan başlangıç yapabilirsin, özellikle web güvenliği ile ilgileniyorsan harika bir kanal. Bu linkten bütün eğitim serilerinin kısayolu mevcut GitHub - mdisec/mdisec-twitch-yayinlari: https://twitch.tv/mdisec
Bunun haricinde birkaç yabancı kanal daha var ingilizcen iyi ise onları da verebilirim. Web güvenliği ile ilgili çok fazla bir bilgim yok gene de anlayabilirim.

Bunlar siber güvenlikle alakalı fazla bir bilgisi olmayan birisi için uygun değil mi? İngilizcem de orta seviye de (filmleri falan İngilizce alt yazı ile izleyebiliyorum).

Bunlar siber güvenlikle alakalı fazla bir bilgisi olmayan birisi için uygun değil mi? İngilizcem de orta seviye de (filmleri falan İngilizce alt yazı ile izleyebiliyorum).

Önerdiğim kanal sıfırdan teknik anlatıyor ama hiçbir şey bilmiyorsanız(sıfırın sıfırı) bahsi geçen terimleri internetten araştırıp okuyup anlayabilirsin. Bir terimin ne olduğunu araştırırken başka bir terime rastlayabilirsiniz, not tutarak ilerleminizi tavsiye ederim.

Ayrıca İngilizce kaynak ise YouTube'dan liveoverflow, networkchuck ve nahamsec kanallarını tavsiye ederim.

Önerdiğim kanal sıfırdan teknik anlatıyor ama hiçbir şey bilmiyorsanız(sıfırın sıfırı) bahsi geçen terimleri internetten araştırıp okuyup anlayabilirsin. Bir terimin ne olduğunu araştırırken başka bir terime rastlayabilirsiniz, not tutarak ilerleminizi tavsiye ederim.

Ayrıca İngilizce kaynak ise YouTube'dan liveoverflow, networkchuck ve nahamsec kanallarını tavsiye ederim.

Peki, teşekkür ederim bunu deneyeceğim.

Ben BTK Akademi ve Patika. Dev'e üye oldum nasıldır sizce? Avustralya'da İngilizce eğitimi alan bir akrabam patika.dev'i, bir arkadaşım ise BTK Akademi'yi önermişti.

Ben BTK Akademi ve patika. Dev'e üye oldum nasıldır sizce? Avustralya'da İngilizce eğitimi alan bir akrabam patika. Dev'i, bir arkadaşım ise BTK Akademi'yi önermişti.

Patika dev hakkında bilgim yok. BTK akademide bazı kurslar izlerken çok sıkılmıştım. Hocaların anlatış tarzı olsun, aktardığı bilgiler olsun, dersin ilerleyiş biçimi olsun bunlar hep bir bütünün parçası değilmiş gibi hissettiriyordu(ders işlenirken nooluyor ya dediğim bile oldu xd). Tabii dediklerim her eğitim içeriği için geçerli değil, iyi olan kurslarda var, özellikle geniş kitleye sahip eğitimcilerin kursları genelde iyi oluyor.

Patika dev hakkında bilgim yok. BTK akademide bazı kurslar izlerken çok sıkılmıştım. Hocaların anlatış tarzı olsun, aktardığı bilgiler olsun, dersin ilerleyiş biçimi olsun bunlar hep bir bütünün parçası değilmiş gibi hissettiriyordu(ders işlenirken nooluyor ya dediğim bile oldu xd). Tabii dediklerim her eğitim içeriği için geçerli değil, iyi olan kurslarda var, özellikle geniş kitleye sahip eğitimcilerin kursları genelde iyi oluyor.
Ben Python kursundan eğitim alacağım. Siz ne önerirsiniz? Siber Güvenlik Uzmanı olmak istiyorum ileride.

Geri
Yukarı